Uwaga na oszustów

UWAGA!

Reklamy

Hrubieszowscy policjanci poszukują ciemnowłosej kobiety w wieku około 50-lat, która wczoraj na terenie gminy Werbkowice, weszła do domu 83-latka. Oszustka pod pretekstem wypicia szklanki wody weszła do mieszkania. Po jej wizycie gospodarz zorientował się, że z jego portfela w szafie zginęło 3 tys. zł.

Wczoraj w miejscowości Peresołowice do domu 83-latka zapukała kobieta, która poprosiła o szklankę wody. Mężczyzna chcąc jej pomóc, zaprosił nieznajomą do środka. Kiedy wyszła, 83-latek zorientował się, że z jego portfela w szafie zginęło 3 tys. zł. Mężczyzna powiadomił policję.
Policjanci poszukują kobiety w wieku około 50 lat o krótkich ciemnych włosach i ciemnej karnacji. Mundurowi przestrzegają tym samym przed kontaktami z osobami nieznajomymi.

Policja poszukuje sprawcy i po raz kolejny apeluje o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. Oszuści stosują różne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze. Przy tej okazji przypominamy o Kampanii Społecznej „Oszustom Stop!”, która została zorganizowana w trosce o dobro i bezpieczeństwo osób starszych. Pomysłowość i przebiegłość oszustów jest nieograniczona. Dlatego też niezwykle ważne jest przekazywanie wiedzy osobom starszym na temat istniejących zagrożeń, aby świadomie mogły reagować, kiedy znajdą się w podobnej sytuacji.

***

Źródło:
KPP w Hrubieszowie (E.K.)