W grudniowy dzień

10 stycznia w Hrubieszowskim Domu Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego W GRUDNIOWY DZIEŃ. Na konkurs wpłynęły 324 prace nadesłane z 3 przedszkoli,13 szkół podstawowych, 6 gimnazjów oraz dwóch kół plastycznych. Ogółem przyznano 60 nagród.

Reklamy

Jury pod przewodnictwem artysty plastyka – Heleny Piekarz z Hrubieszowa, nagrodziło 60 prac nagrodami równorzędnymi w czterech grupach wiekowych. Laureaci Konkursu Plastycznego otrzymali przybory malarskie oraz piłki nożne z autografem p. Tomasza Kiełbowicza. Gracz Legii Warszawa – to hrubieszowianin, który swoją karierę sportową rozpoczynał w miejscowym klubie Unii Hrubieszów.
Dzięki pomocy p. Bogdana Lachowicza uczestnicy Konkursu mogli otrzymać pamiątkowe autografy od znanego piłkarza.

Podsumowanie Konkursu uświetniła część artystyczna w wykonaniu: Marysi Łyko, Agaty Buty, Aleksandry Rezler oraz Martynki Wiśniewskiej.
Impreza o zasięgu powiatowym, zgromadziła na spotkaniu ponad 80 osób.

***

Komisja w składzie:
Przewodniczący: Helena Piekarz – artysta plastyk
Członkowie:
Jolanta Kawka – mgr plastyki
Barbara Smal – mistrz z zakresu plastyki HDK
Andrzej Marut – starszy instruktor ds. upowszechniania plastyki HDK, organizator konkursu

W konkursie udział wzięli:
(placówki i opiekunowie)

1. Miejskie Przedszkole Nr 1 w Hrubieszowie
Iwona Semeniuk, Katarzyna Iwańczuk
2. Miejskie Przedszkole Nr 2 w Hrubieszowie
Krystyna Zosik, Anna Koralewska, Maria Kurzydłowska,
3. Miejskie Przedszkole Nr 3
Wioletta Wolanin, Jolanta Mazurek, Lucyna Tocha, Ewa Ciężka
4. Miejskie Przedszkole Nr 5 w Hrubieszowie
Agnieszka Ziółkowska
5. Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hrubieszowie
Alicja Ryszkowska, Janina Hukowska, Anna Kryszczuk, Aneta Franke, Iwona Rubacha, Magda Płonkowska
6. Zespół Szkół w Sahryniu
Danuta Butryn ,Zofia .Bilik
7. Szkoła Podstawowa w Matczu
Justyna Jańczuk
8. Powiatowy Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych
Joanna Hładkiewicz ,Joanna Goszko, Teresa Duławska, Agnieszka Kowalska,
Justyna Grochocka, Dorota Białonoga
9. Publiczna Szkoła Podstawowa w Mirczu
Bożena Dyrda,
10. Zespół Szkół Miejskich Nr 2 i Gimnazjum Nr 2 w Hrubieszowie
Agnieszka Ślażyńska, Marta Piątkowska-Mazurek, Joanna Łata,
11. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Hrubieszowie
Wiesława Stankiewicz
12. Gminne Gimnazjum w Kozodawach
Jolanta Kawka
13. Szkoła Podstawowa w Malicach
Aneta Kędzierawska
14. Szkoła Podstawowa w Husynnem
Anna Myśliwiec
15. Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkół Nr 2 w Hrubieszowie
Anna Jańczuk
16. Publiczne Gimnazjum w Trzeszczanach
Anna Barczuk
17. Koło Plastyczne HDK
Andrzej Marut, Ewa Watras
18. Szkoła Podstawowa w Uchaniach
Dorota Siekierda
19. Publiczna Szkoła Podstawowa w Turkowicach
Joanna Kopera
20. Szkoła Podstawowa w Trzeszczanach
Aneta Ziółkowska, Barbara Gryn, Barbara Kruk,
21. Szkoła Podstawowa w Werbkowicach
Maryla Sułkowska,
22. Gimnazjum Nr 3 w Hrubieszowie
Zdzisława Tracz – Mardofel
23. Gimnazjum Nr 1 w Hrubieszowie
Ewa Watras
24. Zespół Szkół w Werbkowicach – Gimnazjum
Zdzisława Tracz – Mardofel

Na konkurs wpłynęło 324 prace nadesłane z 3 przedszkoli,13 szkół podstawowych,
6 gimnazjów, dwóch kół plastycznych. Zgodnie z regulaminem konkursu postanowiono nie rozpatrywać prac nie oprawionych w passe-partout oraz prac złożonych spoza powiatu hrubieszowskiego.

Po wnikliwej ocenie postanowiono przyznać nagrody w czterech grupach wiekowych następującym autorom.

Grupa I – przedszkola

– Milena Turzyńska lat 6 ( za dwie prace ) – Przedszkole Nr 2 w Hrubieszowie – nauczyciel Anna Koralewska, instruktor HDK – Andrzej Marut
– Greta Wojtowicz lat 4 Przedszkole Nr 2 w Hrubieszowie – nauczyciel Krystyna Zosik
-Milena Zamojtel lat 5 – Przedszkole Nr 3 w Hrubieszowie – nauczyciel Wioletta Wolanin , Jolanta Mazurek
– Malwina Kryszczuk lat 6 – Przedszkole Nr 5 w Hrubieszowie – nauczyciel Agnieszka Ziółkowska
– Maja Łącz lat 6 – ( za dwie prace )- Szkoła Podstawowa w Trzeszczanach – nauczyciel Aneta Ziółkowska
– Emilia Jarosz lat 6 – Szkoła Podstawowa w Malicach – nauczyciel Aneta Kędzierawska
– Łukasz Ziółkowski lat 6 – Szkoła Podstawowa w Nieledwi
– Agata Twardowska lat 6 – Koło plastyczne HDK – instruktor Ewa Watras
– Ola Szymko lat 5 – Koło Plastyczne HDK – instruktor Ewa Watras
– Sara Adamczuk lat 6 – Koło Plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut
– Iga Mielniczuk lat 5 – Koło Plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut
– Jaś Adamus lat 5 – Koło Plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut
– Piotr Kiełbasa lat 6 – Koło Plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut
– Michał Suchecki lat 6 – Koło Plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut
– Eliza Leśniak lat 5 – Koło Plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut

II Grupa – klasy I – III

– Natalia Bednarczuk kl. III – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hrubieszowie – nauczyciel Alicja Ryszkowska
– Julia Borkowska kl. I c– Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hrubieszowie – nauczyciel Iwona Rubacha
– Gabriela Marciniak kl. Ia – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hrubieszowie – nauczyciel Anna Kryszczuk
– Natalia Słowik kl. Ib – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hrubieszowie – nauczyciel Jadwiga Hukowska
– Marija Saczuk kl. III – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hrubieszowie – nauczyciel Alicja Ryszkowska
– Dominika Krawiec kl. I c Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hrubieszowie – Anna Kryszczuk
– Patrycja Trzos kl. III – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hrubieszowie – nauczyciel Alicja Ryszkowska
– Gabriela Szeweńko kl. II – Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie – nauczyciel Magda Płonkowska
– Paweł Staruch lat 9 – Powiatowy Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Hrubieszowie
– nauczyciel Teresa Duławska
– Radosław Hawryluk kl. I – Szkoła Podstawowa w Malicach – nauczyciel Aneta Kędzierawska
– Paulina Wróbel kl. II Szkoła Podstawowa w Malicach – nauczyciel Aneta Kędzierawska
– Gabriela Jarosz kl. III – Szkoła Podstawowa w Malicach – nauczyciel Aneta Kędzierawska
– Karolina Suchecka kl. III (za dwie prace) – Zespół Szkół Miejskich Nr 2 w Hrubieszowie
– nauczyciel Marta Piątkowska-Mazurek i instruktor HDK Andrzej Marut
– Jakub Musur lat 8 – Szkoła Podstawowa Turkowicach – nauczyciel Joanna Kopera
– Ola Woźnica lat 9 – Koło Plastyczne HDK – instruktor Ewa Watras
– Iga Kowalska lat 8 – koło plastyczne HDK – instruktor Ewa Watras
– Kasia Wrona lat 8 – koło plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut
– Justyna Dąbrowska kl. III – koło plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut
– Matylda Bień kl. I – koło plastyczne HDK – instruktor Andrzej Marut

Grupa III – Klasy IV-VI

– Joanna Gidzińska kl. IV – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hrubieszowie – nauczyciel Aneta Franke
– Sylwia Walencik kl. IV – Szkoła Podstawowo Nr 3 w Hrubieszowie – nauczyciel Aneta Franke
– Paulina Kawka kl. IV – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hrubieszowie – nauczyciel Aneta Franke
– Natalia Butryn kl. VI – Zespół Szkół w Sahryniu – nauczyciel Danuta Butryn
– Karolina Traczuk kl. V – Zespół Szkół w Sahryniu – nauczyciel Danuta Butryn
– Sylwia Kowalska kl. V – Zespół Szkół w Sahryniu – nauczyciel Danuta Butryn
– Artur Ryszkiewicz kl. V – Szkoła Podstawowa w Werbkowicach – nauczyciel Maryla Sułkowska
– Grzegorz Rozkal kl. V – Szkoła Podstawowa w Matczu – nauczyciel Justyna Jańczuk
– Tomek Wierzbicki kl. IV – Szkoła Podstawowa w Matczu – nauczyciel Justyna Jańczuk
– Karnelia Dominik lat 10 – Szkoła Podstawowa w Honiatyczach – nauczyciel Jolanta Kawka
– Paulina Woźnica lat 12 – Koło Plastyczne HDK- instruktor Ewa Watras

Grupa IV – gimnazja

– Marek Kuźmiński kl. III Gimnazjum Nr 2 w Hrubieszowie – nauczyciel Agnieszka Ślażyńska
– Natalia Grabowska kl. II Gimnazjum Nr 2 w Hrubieszowie – nauczyciel Agnieszka Ślażyńska
– Marcin Warszawa lat 13 – Gimnazjum w Kozodawach – nauczyciel Jolanta Kawka
– Dominika Jakubasz – Gimnazjum w Kozodawach – nauczyciel Jolanta Kawka
– Aneta Pawłowicz lat 14 – Gimnazjum w Kozodawach – nauczyciel Jolanta Kawka
– Estera Kędzierawska lat 14- Gimnazjum w Werbkowicach – nauczyciel Zdzisława Tracz – Mardofel
– Monika Mazur kl. I ( za trzy prace )– Gimnazjum w Sahryniu – nauczyciel Danuta Butryn
– Karolina Folusz lat 14 – Gimnazjum w Trzeszczanach – nauczyciel Anna Barczuk
– Joanna Harasymiuk lat 13 – Zespół Szkół Nr 2 – Gimnazjum – nauczyciel Anna Jańczuk
– Magdalena Kutera lat 13 – Zespół Szkół Nr 2 – Gimnazjum – nauczyciel Anna Jańczuk
– Weronika Tomaszczuk lat 13 – Zespół Szkół Nr 2 – Gimnazjum – nauczyciel Anna Jańczuk
– Corinne Cundari lat 13 – Zespół Szkół Nr 2 – Gimnazjum – nauczyciel Anna Jańczuk
– Izabela Zając lat 13- Zespół Szkół Nr 2 – Gimnazjum – nauczyciel Anna Jańczuk
– Bartosz Załoga lat 14 – Zespół Szkół Nr 2 – Gimnazjum – nauczyciel Anna Jańczuk
– Jolanta Zamościńska lat 13 – Zespół Szkół Nr 2 – Gimnazjum – nauczyciel Anna Jańczuk

Nagrody ufundowali:
Urząd Miasta w Hrubieszowie, Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie i Hrubieszowski Dom Kultury.

W holu Hrubieszowskiego Domu Kultury czynna jest pokonkursowa wystawa „W grudniowy dzień – Hrubieszów 2011”.

***

Konkurs „W grudniowy dzień”