W Staszicu rok szkolny zakończono zdalnie

26 czerwca uczniowie oraz nauczyciele hrubieszowskiego Staszica po raz ostatni w tym roku szkolnym włączyli w zaciszu domowym komputery, by połączyć się na Teams, platformie używanej na co dzień do lekcji on-line.

Reklamy

 

Na przekór wirusowi spotkaliśmy się wszyscy – cała nasza społeczność na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2019/2020. Była radość, duma i wielkie uczucie ulgi – rzec można – jak zwykle. Tylko miejsce inne niż zawsze. Tym razem nie zobaczyliśmy się w auli szkolnej czy hali sportowej.

26 czerwca, o godz. 11.00 uczniowie oraz nauczyciele po raz ostatni w tym roku szkolnym włączyli w zaciszu domowym komputery, by połączyć się na Teams, platformie używanej przez nas na co dzień do lekcji on-line.

Reklamy

Zakończenie roku szkolnego to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w życiu szkolnym. Gorąca aura, gorąca atmosfera, gorące przeżycia i w tym roku również gorący serwer. Mimo niesprzyjającej sytuacji epidemiologicznej uczniowie i nauczyciele Staszica stanęli na wysokości zadania. Trzeba jednak pamiętać, że na wyniki końcowe pracowaliśmy cierpliwie przez cały rok (a od połowy marca cierpliwość stała się naszą podstawową cechą charakteru – zwłaszcza cierpliwość do Internetu).

Pani dyrektor zwracając się do uczniów podkreśliła, że czas izolacji był sprawdzianem, nie tylko odpowiedzialności i sumienności, ale przede wszystkim dojrzałości i mądrości. „Uczycie się nie dla nauczycieli, nie dla rodziców. Pracujecie na siebie.”

Dziś przyszedł czas na podsumowanie efektów. 

183 uczniów kl. I i II liceum uzyskało promocję z wyróżnieniem.

Dodatkowo w bieżącym roku szkolnym szkoła mogła poszczycić się 62 stypendystami.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów pobierała Magdalena Bojarczuk z kl. II B. Na podsumowaniu klasyfikacyjnym roku szkolnego RP wytypowała do stypendium Prezesa Rady Ministrów uczniów Izabelę Mrozowską z kl. I e oraz Stanisława Adamowicza z kl. I e3, którzy uzyskali najwyższe średnie ocen w szkole. Ponadto stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego uzyskała: Natalia Kozioł, kl. I b.

Uczniom wyróżniającym się w szkole w różnych dziedzinach nauki oraz sportu, zostało przyznanych 33 stypendiów jednorazowych przez Burmistrza Miasta oraz 16 stypendiów z funduszu przekazanego przez absolwenta szkoły, płk. Franciszka Kornickiego na rzecz najzdolniejszych uczniów (po 1000 zł). Stypendium dyrektora udzielono 8 uczniom. Matylda Ślażyńska została laureatką Programu Stypendialnego „Lider Wiedzy i Ochrony Środowiska”, natomiast Angelika Łazorczyk z kl. I a otrzymała stypendium ufundowane przez firmę ubezpieczeniową CUK (pełna lista stypendystów zostania opublikowana w przyszłym tygodniu). Nasi stypendyści to laureaci ogólnopolskich konkursów i olimpiad przedmiotowych oraz zawodów sportowych. Nagrodzeni uczniowie wykazują się pasją do nauki, sztuki i sportu.

Wyniki z jakimi nasi uczniowie kończą rok szkolny 2019/2020 zasługują na docenienie.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. St. Staszica dziękujemy za trud wniesiony w kolejny rok tworzący ponad stuletnią tradycję i historię naszej szkoły – Wszystkim życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku.

 

I LO Staszic

fot.: I LO Staszic