Wakacje HDK – ciąg dalszy

Wreszcie przyszło piękne lato. „Wędrówki z Gotami” – trwają. Pod tą nazwą kryją się zajęcia wakacyjne dla dzieci przygotowane i prowadzone przez instruktorów Hrubieszowskiego Domu Kultury. Oprócz poznawania historii naszych przodków, czeka na dzieci wiele gier, zabaw oraz konkursy z nagrodami.

Reklamy

Kolejny tydzień wakacji z HDK za nami. To był czas intensywnej pracy umysłowej i fizycznej. Instruktorem odpowiedzialnym za zajęcia w tym tygodniu był Pan Krzysztof Gumiela. Zadania, jakie zorganizował dla uczestników zajęć, były nastawione na wszelki rozwój w wielkim tego słowa znaczeniu. Były zawody sprawnościowe, gdzie drużyny prześcigały się w szybkości, zwinności, precyzji ale również dokładności. Były zadania logiczne, na przykład szukanie ukrytego skarbu. Dzieci doskonale odnajdywały się w konkurencjach i konkursach. Niektóre z nich otrzymały drobne upominki. W piątek zorganizowana została wielka uczta dla uczestników.

Dzieci z Hrubieszowa są niesamowite, jednak nie spodziewaliśmy się, że aż tyle potencjału w nich drzemie. Kochani wędrujcie z nami dalej – jeszcze przed nami 2 tygodnie zapraszamy wszystkich i tych małych i dużych.

W bieżącym tygodniu tj. 18 – 22.07.2011 r. bawią się z dziećmi Panie: Joanna Błaszczak i Ewa Watras. Ten tydzień przyniesie wiele pracy twórczej. Dzieci będą rozwijać umiejętności manualne.

Zapraszamy wszystkich i dużych i małych na wycinanie, klejenie, składanie, rysowanie, nawlekanie, skręcanie, dopasowywanie, komponowanie. Nie zabraknie również gier i zabaw ruchowych, jednak głównie nastawionych na indywidualny rozwój a nie jak w poprzednim tygodniu grupowy. Oczywiście cały tydzień pracy uczcimy wielką ucztą.

Koniecznie musimy pochwalić ludzi, którzy współpracują z nami od początku „Wędrówek z Gotami”. Mowa tutaj o stażystach, praktykantach i wolontariuszach (niezwykle cierpliwych i pomysłowych):

Michał Janiec
Jakub Kamieniarz
Magdalena Pitus
Sara Pelermuter
Paulina Worożbit
Katarzyna Drozda
Marlena Gogół
Justyna Graf
Karolina Maksymowicz
Katarzyna Błaszczak
Karolina Łukiewicz
Monika Kulik

Zapraszamy wszystkie dzieci pozostające w okresie lipca w mieście – na nasze „WĘDRÓWKI Z GOTAMI”.

Pamiętajcie!!!
Budowa osady gockiej, lepienie garnków, gotowanie strawy, pokazy rękodzieła (koraliki, bransolety, wisiory, krajki), zabawy rekreacyjne, konkursy z nagrodami oraz wiele innych niespodzianek.

4 – 29 LIPIEC W GODZ. 16.00 – 19.00 (od poniedziałku do piątku)

Zapraszamy – Instruktorzy HDK

GALERIA:

***

Opracowanie – MB