26 września 2023

Warsztaty laboratoryjne uczniów Staszica na Uniwersytecie Przyrodniczym

Staszic na dobre rozpoczął nowy sezon naukowy w roku szkolnym 2013/2014 w pracowniach i laboratoriach uniwersyteckich. Na mocy podpisanej umowy o współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie, Filia w Zamościu odbyły się warsztaty laboratoryjne z biologii i chemii.

Reklamy

Wyjazd został zainicjowany przez nauczyciela chemii – p. Annę Modzelewską. W zajęciach wzięły udział dwie pierwsze klasy biologiczno – chemiczne (I B i I D).

Młodzież miała okazję w ciekawy sposób utrwalić sobie wiedzę z zakresu układu szkieletowo – kostnego ptaków i ssaków. Ponadto przy pomocy mikroskopów uczniowie obserwowali patologiczne zmiany rożnych tkanek, porównując je ze zdrowym i nieuszkodzonym materiałem badawczym. Zainteresowanie wzbudziły także ćwiczenia z zakresu mikrobiologii dotyczące grzybów i pleśni. Swoje tajemnice odkryła przed młodymi przyrodnikami uniwersytecka pracownia chemiczna.

Reklamy

Wkrótce planowane są kolejne wyjazdy, tym razem pozyskiwać będziemy własny materiał badawczy, preparować go i przygotowywać do badań.

 

Zdjęcia:

Reklamy

http://staszic.pl/?p=5683#more-5683

 

źródło i fot. ZS nr 2