22 lipca 2024

Wernisaż wystawy w HDK: Laura i Zdzisław Dec – Harmonia i Chaos

Hrubieszowski Dom Kultury i Krakowski Klub Fotograficzny zapraszają na otwarcie wystawy Laury i Zdzisława Deców pt. „Harmonia i Chaos”.

Reklamy

 

Wernisaż odbędzie się w piątek 6 marca 2015 roku o godz. 18.00.

Wystawa czynna będzie do dnia  6 kwietnia.

Reklamy

Wstęp wolny!

 

 

Harmonia
Selekcja kadru prowadząca do “czystych” obrazów bez niepotrzebnych elementów dodatkowych. Zdjęcia prawie monochromatyczne z jednym tematem wiodącym. Obrazy łatwo wpadające w oko.

Reklamy

 

Chaos
Kadr brany w całości, a nawet szerzej niż potrafi ludzkie oko (szeroki kąt, multiekspozycja). Mnóstwo tematów, kolorów i planów. Zdjęcia, które można kontemplować i odnajdywać coraz to nowe szczegóły. Harmonia to nasze marzenie o świecie takim, jaki chcielibyśmy, aby nas otaczał. Chaos to nasza rzeczywistość i próba jej okiełznania. Ale harmonia może spowszednieć, a chaos zacząć intrygować. Harmonia może wynikać z chaosu, a zrobienia zdjęcia z “pięknym” chaosem jest równie trudne jak sfotografowanie „czystej” harmonii.

 

Laura i Zdzisław Dec
Członkowie Krakowskiego Klubu Fotograficznego. Podróżnicy, fotografowie, poszukiwacze pięknego chaosu i mistycznej harmonii. Najchętniej podróżują nocnymi pociągami po stepach i bezdrożach globu. Nie pogardzą jednak marszrutką, ziłem, czółnem czy motorikszą aby tylko dotrzeć do swych wymarzonych fotograficznych plenerów. W pogoni za „klatami życia” wybiorą nocleg u chłopa zamiast czterogwiazdkowego hotelu. W pogoni za przygodą wciąż zmieniają państwa, kultury, strefy czasowe i pory roku.

 

Wystawy indywidualne

„Wotżizńtakaja” Śródmiejski Ośrodek Kultury Kraków 2004

„Białoruś-Kontrasty” Dworek Białoprądnicki Kraków 2005

„W kręgu polarnego dnia” Dworek Białoprądnicki Kraków 2006

„Chiny w 5-ciu smakach” Tajemniczy Ogród Kraków 2007

„Ot tak właśnie żyjemy” Tajemniczy Ogród Kraków 2008

„Harmonia i Chaos” Polish Open University Kraków 2008

„W poprzek kontynentu” Polish Open University Kraków 2009

„Zapach Orientu” Polish Open University Kraków 2010

„Harmonia i Chaos” Nowohuckie Centrum Kultury 2013

 

 

fot. Laura i Zdzisław Dec