28 września 2023

Wjechał na przejściu dla pieszych w matkę z 3-letnim dzieckiem. Policja publikuje nagranie ku przestrodze [WIDEO]

Kierujący BMW 27-latek wjechał na przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Rozpędzone auto uderzyła w kobietę i jej synka. Policja Lubelska publikuje nagranie ku przestrodze.

Reklamy

Do wypadku doszło wczoraj na ulicy Lubelskiej w Puławach.

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów zajmujących się sprawą oraz zabezpieczonego monitoringu miasta Puławy, kierujący BMW wjechał na oznakowane przejście dla pieszych, pomimo czerwonego światła nadawanego przez sygnalizator.

Reklamy

Gdy piesi zaczęli wchodzić na przejście zgodnie przepisami na zielonym świetle, rozpędzone auto pojawiło się na pasach, potrącając dwoje pieszych. Siła uderzenia była tak duża, że matka i jej dziecko w ułamku sekundy znaleźli się w powietrzu. 22-latka oraz jej 3-letni syn, z poważnymi obrażeniami trafili do szpitala – informuje nadkomisarz Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

27-latek kierujący BMW został zatrzymany przez puławskich policjantów. Wykonane przez nich badanie alkomatem nie wykazało obecności alkoholu u kierowcy. Dodatkowo pobrana została od niego krew do badań na zawartość innych środków odurzających.

Reklamy

– Przypominamy o konsekwencjach prawych za spowodowanie poważnego wypadku. Jeżeli osoba poszkodowana odniesie ciężkie obrażenia ciała, sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Publikujemy nagranie, aby pokazać skutki nieodpowiedzialnego zachowania przez kierujących. Nadmierna prędkość i niestosowanie się do przepisów drogowych często kończy się poważnymi obrażeniami lub śmiercią – dodaje nadkomisarz Andrzej Fijołek.


UWAGA! Film przedstawia drastyczne treści.


Zobacz też:

Dachował i uciekł pozostawiając rannego pasażera [WIDEO]

Zerknij na Instagram →


źródło, wideo, fot.: Policja Lubelska / monitoring miasta Puławy, youtube.com