Wojskowe fan zony

Żołnierze, którzy ćwiczą na poligonach lub służą poza granicami kraju, nie zrezygnowali z kibicowania podczas Euro 2012. Stworzyli swoje własne strefy kibica, żeby wspólnie poczuć atmosferę mistrzostw.

Reklamy

Emocji nie brakowało też na poligonie w Drawsku Pomorskim, gdzie obecnie ćwiczy ponad 1500 żołnierzy z pododdziałów rozpoznawczych Wojsk Lądowych.
 
Zajęcia szkoleniowe zbiegły się z terminami meczów naszej reprezentacji. Zostały jednak zaplanowane tak, aby fani piłki nożnej mogli obejrzeć transmisję meczów polskiej drużyny.
 
Chętnych do tworzenia poligonowych fan zonów nie brakowało. W Drawsku jest ich aż cztery – żołnierze chcieli poczuć się choć trochę tak jak na stadionie. Tam wszędzie widać barwy narodowe, kibicowanie daje poczucie jedności – mówi chorąży Arkadiusz Rycerz z 2 Pułku Rozpoznawczego, organizator największego fan zona na drawskim poligonie. W takim miejscu piłkarzom może kibicować nawet 70 osób. Wspólnie oglądają mecze, bo razem bardziej cieszą sukcesy, łatwiej też znosi się porażki.

Więcej na polska-zbrojna.pl >>


Źródło: 2pr

Reklamy