14 kwietnia 2024

Wymiana walut online – czy to się opłaca?

Na pewno słyszałeś już o możliwości wymiany waluty poprzez internet. Dlaczego jeszcze tego nie robiłeś? Nie potrzebowałeś, a może zwyciężyły obawy? Dziś je rozwiejemy – przekonaj się, że wymiana walut online się po prostu opłaca!

 

Szybko, łatwo i wygodnie…

Wymiana walut za pomocą internetu znacznie różni się od tradycyjnej wizyty w kantorze czy banku. Nie musisz nigdzie iść, nie musisz spędzać kilku godzin na analizowaniu kursów w różnych placówkach, nie musisz stać w kolejkach. Nie musisz także obawiać się spacerów z dużą ilością gotówki w portfelu!

Żeby rozpocząć transakcję potrzebujesz jedynie dostępu do internetu. Nawet pierwszej wymiany walut online dokonasz szybko i łatwo: wystarczy wejść na stronę swojego kantoru i założyć konto (będziesz do tego potrzebować swoich podstawowych danych oraz numerów rachunków – walutowego i w złotówkach). Postępując zgodnie z instrukcjami, dokonasz wymiany walut nawet w kilkanaście minut!

 

…a do tego korzystnie!

Jak sam widzisz, wymiana walut online to niesamowita oszczędność czasu i energii, nie musisz nawet wstawać z łóżka. Jednak to nie wszystko – najważniejszy jest fakt, że tego wymiana walut przez internet po prostu opłaca się dla Twojej kieszeni!

Na każdej pojedynczej transakcji oszczędzasz nawet do 8% jej wartości. Oczywiście przy małych kwotach i oszczędności nie będą bardzo zauważalne – wystarczy jednak raz dokonać wymiany większej kwoty lub podsumować kilka transakcji, a zobaczysz, jak dużo oszczędzasz!

Korzyści z wymiany walut w kantorze internetowym zauważą na pewno osoby, które spłacają kredyt w zagranicznej walucie. Przykładowo: jeśli zaciągnąłeś kredyt we frankach szwajcarskich w ING Banku, pozostało Ci jeszcze 10 lat spłacania kredytu, a Twoja comiesięczna rata wynosi 300 CHF, to wymieniając walutę online oszczędzasz każdego miesiąca nieco ponad 39 zł. Po podsumowaniu wszystkich czekających Cię rat oszczędności osiągną aż 4700 zł!*

*wyliczenia na bazie kursów CHF w ING Bank oraz kantoronline.pl w dniu 20.12.2016 r. 

Jak to jest możliwe, że wymiana walut online aż tak się opłaca?

Kursy walutowe w kantorach i bankach oparte są na spreadzie (czyli różnice pomiędzy ceną zakupu i sprzedaży waluty). Tradycyjne placówki narzucają wyższy spread, ponieważ stanowi on zabezpieczenie przed nagłymi zmianami kursów na rynku forex.

Kantory internetowe oferują niższy spread, ponieważ ich kursy są aktualizowane co kilkanaście sekund – nie muszą więc zabezpieczać się przed skokami wartości walut.

Ponadto na niższe ceny w kantorach online pozwala sama ich internetowa natura: nie ponoszą dużej ilości kosztów, które dotyczą tylko placówek stacjonarnych (m.in. wynajem lokalu i jego utrzymanie, transport gotówki, specjalne sejfy). Internet pozwala także na obsługę większej liczby klientów z każdego miejsca w Polsce i na całym świecie.

Wymiana walut online to transakcje na miarę XXI wieku – szybkie, łatwe, korzystne. Nie wyrzucaj pieniędzy w błoto – kiedy potrzebujesz obcej waluty, wymieniaj ją przez internet.

Zobacz również: Gdzie najlepiej wymieniać walutę? 6 pytań i odpowiedzi

 

 

fot. mat. sponsora