Wywiad z red. TVP Lublin Anną Dąbrowską-Miazga

Sercem nadal Hrubieszowianka, o wysokiej kulturze, życzliwości do ludzi, wysportowana, itd. red. TVP Lublin Anna Dąbrowska – Miazga, która tradycyjnie poprowadzi koncert galowy podczas Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Religijnej WP w Hrubieszowie w dniu 18.11.2012 r. w HDK w Hrubieszowie, przybliża nam w odpowiedziach na zadane pytania wiedzę o swojej działalności zawodowej i społecznej.

ReklamyWywiad z red. TVP Lublin Anną Dąbrowską – Miazga,

 

mak – Polska Telewizja obchodzi 60-lecie, a lubelska?

– TVP Lublin w tym roku nie obchodzi odrębnego jubileuszu. 12 stycznia 1985 roku TVP Lublin nadawała początkowo swój program w paśmie TVP 2 raz w tygodniu. Swoje odrębne nadawanie rozpoczęliśmy w styczniu 1992 roku.

 

Pani red. w TVP Lublin pracuje od roku? 

– Zaczęłam pracę w 1991 roku – na początku jako współpracownik, a od grudnia 1991 roku już na etacie dziennikarskim. Zatem kilka lat już minęło.

 

I od czego zaczęła się ta praca?

– Zaczynałam od zapoznania się ze specyfiką pracy w każdej redakcji, od odbierania telefonów „na żywo” w programach starszych kolegów. Dzięki czemu poznałam telewizję „od podszewki”. Potem były próby własnych małych programów. Oraz próby prezenterskie.

 

W czasie swojej pracy prowadziła pani wiele, różnych audycji, proszę wymienić najważniejsze i czego one dotyczyły?

– Dla mnie najważniejszym programem, który zaważył na dalszym zawodowym życiu był mój program autorski „Wokół ludzkich spraw” – poruszający i zajmujący się problematyką interwencyjno – społeczną. To był zalążek redakcji interwencji w TVP Lublin. Ten program spowodował, że do tej pory zajmuję się tą problematyką. Obecnie jestem kierownikiem redakcji interwencji TVP Lublin „Zdarzenia”. Były oczywiście jeszcze inne ważne dla mnie programy. TPZ- tj. Telewizyjny Plac Zabaw – program dla dzieci oraz magazyn Mody „Wieszak”, w którym przez wiele lat byłam współautorką.

 

Czy ludzie potrafią być wdzięczni za pomoc?

– Wdzięczności nie oczekuję. Dla mnie podziękowaniem jest uśmiech czy łzy radości osoby, której mogliśmy jako redakcja (czy zespół redakcyjny) pomóc.

 

Od wiosny 2012 odbiorcy hrubieszowskiej kablówki, mogą oglądać bez zakłóceń TVP Lublin, co pani na to?

– Nareszcie!!! Wiem o tym, bo mam sygnały zwrotne i UWAGA!! Nie tylko od rodziny. Cieszę się, bo przecież jesteśmy telewizją regionalną i poruszamy sprawy ważne dla regionu. Często Hrubieszów gości na naszej antenie.

 

Jakie swoje audycje obecnie pani przedstawia widzom TVP Lublin, w jakich dniach i godzinach?

– Zdarzenia to program interwencyjny. Emitowany codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.05. Zapraszam do oglądania. Proszę także – jeżeli macie Państwo sprawy, którymi chcielibyście się podzielić lub, z którymi nie możecie sobie poradzić – dzwonić do naszej redakcji (81) 531-86-40.

 

Oprócz swoich programów, poleca pani np. …?

– Oczywiście Panoramę Lubelską  oraz sport.

 

Czy jest czas na jakieś hobby?

– Jakże by inaczej? Ciągle jestem aktywna: jeżdżę na rowerze, teraz zaczęłam podróżować i angażuję się bardzo w działalność społeczną, np. w akację „Mam dość” – działalność przeciw przemocy wobec kobiet i przemocy w ogóle, jestem propagatorką ogólnoświatowego ruchu Hollaback (przeciw molestowaniu w przestrzeni publicznej – warto by było na ten temat porozmawiać szerzej), wspieram akcje profilaktyczne, czyli „Dbaj o zdrowie”. (Tak, teraz czytam i widzę, że moje pasje to także praca). Miło jest robić w życiu to, co się lubi. Mam kilka pomysłów różnych akcji , spotkań – Może, jeżeli Hrubieszów byłby zainteresowany, zrobilibyśmy właśnie coś w Hrubieszowie???

 

Kiedy będzie pani w Hrubieszowie i z jakiego powodu?

– 18 listopada 2012 r. na Festiwalu Pieśni Patriotyczno – Religijnej WP. Prowadzę Koncert galowy. Mam nadzieję, trenerze – do zobaczenia. Już się cieszę na to spotkanie (mak – niestety, w tym dniu będę prowadził spikerkę podczas biegowej „Drugiej Dychy” w Lublinie, a więc zamiana miejsc).

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.

P.S – w Hrubieszowie bywam często.

 

Dziękuję za wywiad.

 

 

Wywiad i opracowanie – Marek A. Kitliński (mak)

Na zdjęciu – red. Anna Dąbrowska – Miazga i autor wywiadu na ul. Kolejowej w Hrubieszowie.