Zabawka roku – seria klocków Marioinex Mini Waffle City

Jeśli jesteś odpowiedzialnym rodzicem, na pewno lubisz kupować dobrze także, jeśli chodzi o zabawki. Dzieci wieloma z nich bawią się codziennie, dlatego powinny być zrobione tak, żeby kształtowały ich wyobraźnie i jedocześnie były w pełni bezpieczne.

Reklamy

Takie też są klocki Marioinex Mini Waffle City. To właśnie dlatego w 2021 roku w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów w tej dziedzinie zdobyły miano Zabawki Roku. Czy w 2022 roku znów podbiją serca jury? Całkiem możliwe.

Co wyróżnia klocki Marioinex Mini Waffle City?

Mini Waffle City to seria klocków, z których można ułożyć miasteczko. W ich skład wchodzi 280 klocków, a także 4 figurki, dzięki którym po ułożeniu konstrukcji, dziecko może się bawić i odgrywać różne scenki.

W przeciwieństwie do innych klocków, Marioinex Mini Waffle są elastyczne. Wykorzystane do ich produkcji tworzywo jest certyfikowane, a co więcej, zupełnie nietoksyczne. Warto też wspomnieć, że zarówno klocki, jak i opakowania, w których są sprzedawane, są robione z materiałów pochodzących z recyklingu.

Z punktu widzenia najmłodszych najważniejsze jest jednak to, że mają ciekawe kształty i można tworzyć z nich najróżniejsze konstrukcje. Standardowe klocki przypominają gofry. Mają w środku 4 otwory, a z brzegów po 10 wypustek, dzięki czemu można łączyć je na wiele różnych sposobów.

Klocki zostały stworzone w taki sposób, aby można było z nich tworzyć konstrukcje w 2D, a także w 3D, co sprawia, że dziecko kształtuje dzięki nim swoją wyobraźnię i kreatywność, co przekłada się na wiele umiejętności. W przypadku maluchów, nie bez znaczenia jest także rozwój zdolności manualnych. Klocki Marioinex Mini Waffle są do tego wprost stworzone. Nie dość, że mają rożne kształty, to jeszcze są ciekawe w dotyku. Ich powierzchnia przypomina gumę. Poznaj nową serię Mini Waffle City House

Co oznacza tytuł Zabawki Roku?

Marioinex Mini Waffle City w 2021 roku w kategorii Zabawka przedszkolna uzyskały tytuł Zabawki Roku. Jest on przyznawany w ramach konkursu, w którym jurorami są znani rodzice, a także psycholodzy, fizjoterapeuci czy dziennikarze branżowi. Dotychczas zabawki oceniali m.in. Joanna Racewicz, Katarzyna Bujakiewicz, Rafał Maślak, Anna Guzik, Monika Mrozowska, Anna Korcz, Dorota Gardias oraz Paulina Sykut-Jeżyna.

W konkursie na Zabawkę Roku zawsze pod uwagę brane są różne kryteria. Są to m.in. bezpieczeństwo oraz jakość wykonania, pomysł, wpływ na rozwój dziecka i funkcjonalność. Tym samym rodzice mogą być pewni, że zakup zabawki, która zyskała ten tytuł, będzie trafiony.

Za co jury doceniło klocki Marioinex Mini Waffle? Przede wszystkim za ich kształt i rozmiar, dzięki którym bezpiecznie mogą bawić się nimi nawet dzieci w wieku 3 lat. Wielu jurorów zwróciło również uwagę na wykorzystanie do ich produkcji, miękkiego, elastycznego tworzywa.

Ponieważ klocki te mają też wiele innych zalet, a w tym pozytywny wpływ na rozwój dziecka, czytelną instrukcję, czy też ciekawy design, mogą zyskać tytuł Zabawki Roku również w 2022.

więcej na stronie Marioinex

­

(tekst i fot. mat. partnera)