Zakończenie IV edycji kursu Bezpieczna Kobieta

Wczoraj zakończyła się IV edycja projektu prewencyjnego skierowanego do Pań pod hasłem „Bezpieczna Kobieta”. W kursie, który trwał od kwietnia do czerwca, wzięło udział około 30 kobiet.

Reklamy

Wczoraj w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie odbyło się uroczyste zakończenie IV edycji projektu prewencyjnego skierowanego do Pań, pod hasłem „Bezpieczna Kobieta”. Kurs samoobrony dla Pań zorganizowany był przy współpracy Urzędu Gminy w Hrubieszowie i Komendy Powiatowej Policji.
 
Zajęcia samoobrony prowadzone były tak, jak w roku ubiegłym, przez instruktora Pana Kamila Okal i trwały przez siedem tygodni od 20 kwietnia do 2 czerwca bieżącego roku.
 
W tym roku w kursie wzięło udział około 30 Pań.
 
Program „Bezpieczna kobieta” cieszy się dużą popularnością i z roku na rok przybywa chętnych do wzięcia w nim udziału. Podczas tej edycji, uczestniczki  kursu mogły także dowiedzieć się o cyberprzestępczosci i sposobach  uniknięcia „kłopotów”  przy  zawieraniu różnego rodzaju transakcji przez Internet. Temat ten przybliżył Paniom asp. Janusz Ślażyński z Zespołu Dochodzeniowo- Śledczego.
 
Na uroczystym zakończeniu Zastępca Komendanta Powiatowego  mł. insp. Adam Gronkiewicz oraz przedstawiciel Urzędu Gminy w Hrubieszowie Pan Robert Palichleb, pogratulowali Paniom ukończenia kursu oraz wręczyli pamiątkowe certyfikaty.
 
Jak stwierdziły same uczestniczki, na spotkaniach trzeba było wyciskać „siódme poty”, ale było warto.

 

Źródło: KPP w Hrubieszowie (E.K.)