25 maja 2024

Zawody Użyteczno-Bojowe Pododdziałów Rozpoznawczych i Walki Elektronicznej

W dniach 6 – 8 marca odbyły się Zawody Użyteczno – Bojowe Pododdziałów Wojsk Rozpoznawczych i Walki Elektronicznej o puchar Szefa Zarządu Rozpoznania i Walki Elektronicznej.

 

W dniu 6.03.2018 r. rozpoczęły się Zawody Użyteczno – Bojowe Pododdziałów Wojsk Rozpoznawczych i Walki Elektronicznej o puchar Szefa Zarządu Rozpoznania i Walki Elektronicznej.

Pierwszą konkurencją zawodów był marszobieg na nartach ski – tourowych na dystansie 10km z obciążeniem 10kg połączony ze strzelaniem z broni sportowej. Po pierwszym dniu zawodów zwiadowcy 2. hrubieszowskiego pułku rozpoznawczego zajmują doskonałe 2 miejsce.

Zdjęcia >>

 

***

 

7.03.2018 r. był drugim dniem Zawodów Użyteczno – Bojowych Pododdziałów Wojsk Rozpoznawczych i Walki Elektronicznej o puchar Szefa ZRiWE.

Drugi dzień zawodnicy rozpoczęli marszobiegiem na orientację z pokonywaniem elementów wspinaczkowych. Następną konkurencją zawodów było pływanie – sztafeta 8 x 50 stylem dowolnym. Zwiadowcy 2. hrubieszowskiego pułku rozpoznawczego nadal zajmują czołowe miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Zdjęcia >>

 

***

 

W dniu 8.03.2018 r. odbył się trzeci a zarazem ostatni dzień Zawodów Użyteczno – Bojowych Pododdziałów Wojsk Rozpoznawczych i Walki Elektronicznej o puchar Szefa ZRiWE

Ostatnią konkurencją zawodów był wielobój rozpoznawczy składający się z czterech konkurencji:

– przerzucanie opony 2 x 10m

– podchodzenie nartach ski – tourowych

– transport poszkodowanego przy pomocy noszy SKED

– slalom narciarski.

Po zaciętej i wyczerpującej walce drużyna 2. hrubieszowskiego pułku rozpoznawczego prowadzona przez ppor. Kamila Fedorowicza w klasyfikacji generalnej zajęła doskonałe II miejsce ulegając tylko gospodarzom zawodów. 

Zdjęcia >>

 

Tekst i zdjęcia: 2 hpr