23 lipca 2024

Złote Gody w Uchaniach [ZDJĘCIA]

Uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie w Uchaniach odbyła się 16 listopada 2023 roku.

Reklamy

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi wyróżnienie dla osób, które przeżyły ze sobą 50 lat w jednym związku małżeńskim i jest przyznawany przez Prezydenta RP.

Reklamy

Uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie w Uchaniach odbyła się 16 listopada 2023r. Rozpoczęła ją Msza święta w intencji Jubilatów w kościele Parafialnym w Uchaniach. Mszę Świętą koncelebrowali: ks. Dariusz Bajwoluk Proboszcz Parafii Uchanie oraz Ks. Karol Stolarczyk Proboszcz Parafii Teratyn.

Dalsza część uroczystości „Złote Gody” odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Uchaniach.

Reklamy

Czytaj: Złote Gody w Horodle [ZDJĘCIA]

Wójt gminy Uchanie Leszek Czerwonka w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał aktu dekoracji medalami „Za długoletnie Pożycie Małżeńskie” oraz złożył życzenia i gratulacje Dostojnym Jubilatom.

W uroczystości wzięli również udział: Robert Bodziacki – przewodniczący Rady Gminy Uchanie, Sławomir Mikita – wiceprzewodniczący Rady Gminy Uchanie, Szymon Patkowski – sekretarz Gminy Uchanie, Anna Swatowska-Chmielowiec – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, Dariusz Czujkowski – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Uchaniach, ks. Dariusz Bajwoluk – proboszcz Parafii Uchanie oraz ks. Karol Stolarczyk – proboszcz Parafii Teratyn.

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo:

Helena i Ryszard Maciuk,

Wiesława i Eugeniusz Mech,

Barbara i Antoni Pacaj,

Zdzisława i Antoni Psiuk,

Barbara i Stanisław Sienkiel,

Jadwiga i Józef Szokało.

Spotkanie odbyło się w miłej i sympatycznej atmosferze. Nie zabrakło wielu ciepłych słów, gratulacji, kwiatów oraz odśpiewania „Sto lat” dla Jubilatów.

Uroczystość uświetnił występ zespołu „Staszicowska Zorza”, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Uchaniach.

Szanownym Jubilatom jeszcze raz gratulujemy doczekania tak pięknego jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego i życzymy na dalsze lata dużo zdrowia oraz wiele satysfakcji z tego, co udało się Wam wspólnie w życiu osiągnąć – podsumowuje uroczystość Gmina Uchanie.

Zobacz też:

Złote Gody w Werbkowicach [ZDJĘCIA]

Hrubieszowskie Złote Gody 2022 [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →źródło i fot. UG Uchanie