18 kwietnia 2024

Zosin: Tesla za 100 tys. zł została na granicy

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z placówki w Hrubieszowie, zabezpieczyli na terenie przejścia granicznego w Zosinie samochód osobowy marki Tesla, o szacunkowej wartości 100 tys. zł.

Do zdarzenia doszło 16 maja br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Zosinie.

21-letni obywatel Ukrainy, kierujący zestawem ciężarowym, próbował wywieść z Polski na lawecie samochód osobowy marki Tesla, wyprodukowany w 2020 roku, o szacunkowej wartości 100 tys. zł.

W trakcie kontroli granicznej, funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Hrubieszowie ustalili, że tytuł własności pojazdu został podrobiony. Dokument zatrzymano, a pojazd zabezpieczono na terenie przejścia w Zosinie.

– W sprawie podrobienia dokumentu i posługiwania się nim jako autentycznym, zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Czyn ten zagrożony jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat – informuje plut. SG Rafał Król z NOSG.

W tym roku Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas prowadzonych odpraw granicznych ujawnili i zabezpieczyli różnego rodzaju pojazdy o łącznej wartości ponad 7 mln zł.


źródło i fot. NOSG


Zobacz też:

Hrubieszów: Rubienalia w nowym terminie i miejscu

Hrubieszów: Rubienalia w nowym terminie i miejscu


Zerknij na Instagram →