Zostawiam czytelnikom – spotkanie autorskie z Katarzyną Archimowicz

Gościem spotkania autorskiego w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu Filia w Hrubieszowie, była Katarzyna Archimowicz, chełmska autorka popularnych powieści obyczajowych, a także nauczycielka matematyki, informatyki i doradca zawodowy.

Reklamy

 

W październiku 2019 r. Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu Filia w Hrubieszowie i Dyskusyjny Klub Książki działający przy Bibliotece, zorganizował spotkanie autorskie. Gościem spotkania była Katarzyna Archimowicz, chełmska autorka popularnych powieści obyczajowych, a także nauczycielka matematyki, informatyki i doradca zawodowy.

Swoją przygodę z literaturą pisarka rozpoczęła w 2014 r. debiutując powieścią „Miłość w Burzanach”. Następnie ukazały się takie tytuły jak: „W kolejce po życie” (2015), „Nadwiślańskie serca” (2017), „Dwie twarze Joany” (2019).

Reklamy

Spotkanie było ciekawą rozmową z pisarką, która z wielkim zaangażowaniem opowiadała o swojej twórczości, odsłaniając kulisy warsztatu pisarskiego i inspiracji. Autorka przyznała, iż pierwszymi czytelnikami Jej książek są zawsze pracownicy wydawnictwa, z którym współpracuje.

Uważa bowiem, iż tylko wydawnictwo może szczerze i rzetelnie wypowiedzieć się o książce.

W dalszej części spotkania autorka opowiadała o codziennej pracy w szkole, pierwszych oznakach popularności w swoim rodzinnym mieście i ulubionych zajęciach poza pisaniem.

„Lubię wszelkie prace manualne, świetnie mi się przy nich myśli i tworzy kolejne historie moich bohaterów. Niestety, nie mam ostatnio czasu na taki odpoczynek. A szkoda, bo chętnie ułożyłabym jakieś puzzle, zajęła się haftowaniem obrazu, czy nawet składaniem origami”.

W spotkaniu wzięli udział nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie, członkowie DKK działającego przy hrubieszowskiej Filii, oraz mieszkańcy miasta i powiatu. Wśród gości był m. in.: Dariusz Czujkowski, naczelnik Wydział Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej, Turystyki i Promocji Powiatu.

Podczas spotkania, autorka udzieliła wywiadu dla szkolnego RadiaRTM „Staszic”.

Wszyscy uczestnicy spotkania mieli możliwość zakupu książek pani Katarzyny Archimowicz i otrzymania autografu.