13 czerwca 2024

ZS nr 1: Prozawodowa wycieczka do Browaru Sulewski

4 grudnia 2013r. uczennice z klasy IV Tb w zawodzie technik żywienia (ZS nr 1) uczestniczyły w wycieczce prozawodowej do jednego z największych zakładów gastronomicznych w naszym mieście – Browaru Sulewski w Hrubieszowie.

Reklamy

Młodzież zapoznała się z historia powstania browaru, który mieści się w  starym, ponad 110 – letnim budynku, który kiedyś był  kasynem garnizonowym. Po jego zamknięciu stał pusty i był w opłakanym stanie. Został następnie odkupiony przez rodzinę Sulewskich i wyremontowany. Browar został wyposażony w piękne meble i inne detale, które są pomocne obsłudze i przebywającym gościom.

Po zakładzie młodzież oprowadzał właściciel pan Tomasz Sulewski, który wygłosił bardzo interesujący wykład o funkcjonowaniu i produkcji browaru. Uczennice słuchały z zaciekawieniem prelekcji, z której dowiedziały się o cechach małych browarów, charakterystycznych dla Bawarii i naszych południowych sąsiadów oraz o tym, że podstawowymi składnikami do produkcji piwa jest słód jęczmienny i woda, a nie chmiel.

Reklamy

Następnie Pan Tomasz Sulewski  zapoznał młodzież z procesem warzenia piwa, niezbędnym sprzętem do jego produkcji, opowiedział o konserwacji sprzętu, nawiązał do korzeni browarów w Europie.

Kolejnym elementem wycieczki był pokaz zastawy, szkła, sztućców, nakrycia stołu w sali restauracji, którą z zaciekawieniem prowadziła jedna z kelnerek. Młodzież zwiedzając Browar mogła zobaczyć i zapoznać się ze sprzętem i funkcjonowaniem kuchni. Szef kuchni odkrył przed dziewczętami kulisy specjałów firmy. Następnie pani recepcjonistka oprowadzała młodzież po sali bankietowej i salach konferencyjnych, które są wyposażone w najnowszej generacji sprzęt multimedialny z odpowiednim zapleczem umożliwiający organizację konferencji, szkoleń oraz części hotelowej: pokojach i apartamencie, które standardem nie odbiegają od trzech gwiazdek.

Reklamy

Na koniec wycieczki uczennice IVT4b wraz z nauczycielem podziękowały właścicielowi Browaru Sulewskiego za tak kształcącą prelekcję  i umożliwienie zwiedzania tego niezwykłego miejsca, wręczając małe mikołaje.

 

Beata Tomaszczuk