Żywność dla potrzebujących

Jeszcze przed świętami najbardziej potrzebujące rodziny z Hrubieszowa otrzymają żywność, podarowaną przez życzliwych i hojnych mieszkańców miasta. Dary zbierali wolontariusze zorganizowani przez Stowarzyszenie Edukacyjne „Razem”.

Reklamy

Podczas tegorocznej akcji pod hasłem „Wielkanocny Koszyk Wielkich Serc” około 120 młodych mieszkańców Hrubieszowa i Moniatycz zebrało sumie 855 kilogramów: makaronu, ryżu, cukru, mąki, słodyczy i innych produktów spożywczych. Wszystko zostało już posegregowane i podzielone na 100 paczek. 

Oprócz żywności wolontariusze zebrali też 2524 złote i 1 grosz, które zostaną przeznaczone na kolonie dla dzieci, organizowane przez stowarzyszenie „Razem”.

W piątek 30 marca i sobotę 31 marca, dary zbierali w kilkunastu sklepach uczniowie i nauczyciele gimnazjów nr 1 i 2, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, Zespołu Szkół w Moniatyczach i Ochotniczego Hufca Pracy. 

Organizatorzy pomocy dziękują darczyńcom, przedstawicielom placówek handlowych, które udostępniły miejsce na zbiórki, a także wolontariuszom i dyrektorom szkół, którzy aktywnie pomogli w przeprowadzeniu akcji. 

Szczególne podziękowania kierują dla pedagogów: Anny Krakuszewskiej, Izabeli Czerw, Joanny Puczkowskiej, Barbary Brzezickiej i Moniki Jabłońskiej, które od wielu lat poświęcają swój czas na organizację zbiórki. Słowa uznania należą się również strażakom Jarosławowi i Grzegorzowi Wojtiukom oraz Markowi Szwaczkiewiczowi, a także innym członkom Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, którzy udostępnili środki transportu oraz drukarni Anny Jaworskiej, sponsorującej ulotki i identyfikatory. 

Źródło: ias24.eu
(fot.Stowarzyszenia „Razem”)