LubieHrubie.pl » Powiat

A A A

Gmina Hrubieszów: Gminno-Parafialne Święto Chleba - Dożynki 2017 - FOTO

Dodał: mac

Data dodania: 2017-09-03

Organizatorami dożynek, które odbyły się w Teptiukowie byli: Wójt i Rada Gminy Hrubieszów, Proboszcz Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie oraz Sołectwo Teptiuków.

Reklama

 

Rolniczą uroczystość rozpoczął barwny korowód przemarszem na gminny stadion sportowy, będący głównym miejscem uroczystości dożynkowych. Święto Plonów otworzył Wójt Gminy Hrubieszów Jan Mołodecki a uroczystą Mszę Świętą w intencji rolników odprawił ks. prałat ppłk Andrzej Puzon.

Dzielenie się chlebem gospodarzy i zaproszonych gości z uczestnikami dożynek zakończyło pierwszą część uroczystości.

W tym roku starostami dożynek byli Elżbieta i Andrzej Kapustowie z Teptiukowa. Gospodarstwo rolne liczące obecnie 35 ha prowadzą od 1994 roku. Wychowują córkę i dwóch synów.

Na stoiskach prezentowały się sołectwa oraz organizacje z terenu Gminy Hrubieszów a na odrębnym zorganizowano wystawę dorodnych płodów rolnych, przygotowaną przez Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Hrubieszowie. Nie zabrakło także pokazu nowoczesnego sprzętu rolniczego.

W części artystycznej wystąpiły zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wołajowicach: ”Na jeden raz” z Mienian, "Wesoła Ferajna" z Husynnego, zespół Klubu Seniora "Biedronki" ze Ślipcza i "Zuzanki" z Moniatycz. Uroczystość uświetniły także zespoły: "To i Owo na Ludowo" z Gródka, "Na Granicy" z Kryłowa i zespół "Ventus".

W konkursie na „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy” pierwsze miejsce zajęło sołectwo Janki, drugie Dziekanów a trzecie Brodzica. Wyróżnienie otrzymało sołectwo Nowosiółki.

Ogłoszono także wyniki konkursu ekologicznego „Środowisko naturalne - nasze największe bogactwo”. W tym konkursie najlepszymi sołectwami okazały się kolejno: Teptiuków, Moniatycze, Masłomęcz.

Wszystkim uczestnikom organizatorzy zapewnili grochówkę „Strażacką”.

Uroczystość odbyła się 27 sierpnia 2017 r.

 

źródło i fot. UG Hrubieszów

 

Podziel się:
« wstecz

GALERIA:


SKOMENTUJ:

Aby komentować zaloguj się, jeśli nie masz konta zarejestruj się.


KOMENTARZE: 3

News z ost. chwili. W Dzienniku Wschodnim czytamy. Prokuratorzy przetrząsnęli nielegalne wysypisko w Strzyżowie. Prokuratorzy pracowali dzień w dzień na wyrobisku w Strzyżowie, pobrali próbki odsłoniętych śmieci i gleby, które zostały przekazane do szczegółowej analizy. Zadaniem śledczych było sprawdzenie czy wśród zalegających tam śmieci nie znajdują się chemikalia czy odpady pomedyczne. Nie znaleźli takich śladów, niemniej jednak należy poczekać do ostatecznej analizy laboratoryjnej. Jeśli okaże się, że w Strzyżowie znajdują się zwykłe śmieci komunalne to prokuratorzy będą mieli do czynienia jedynie z procederem fałszowania dokumentacji przewozowych i nie wykonaniem wymogów zezwolenia wydanego przez starostę hrubieszowskiego przez firmę, która pod pretekstem rekultywacji zwoziła do wyrobiska śmieci. Jeżeli natomiast wyjdzie na jaw, że zwożono tam odpady szkodzące zdrowiu ludzkiemu i zagraża faunie i florze terenu będzie podlegało to pod kk i groziło karą od 3 m-cy do 5 lat pozbawienia wolności dla osób firmie zwożącej te odpady. Prokuratorzy zgromadzili również pełną dokumentację ze starostwa UG w Horodle, WIOŚ, Komendy Powiatowej, a także dokumenty odpowiedzialnej za „rekultywację” firmy Krusz-Piask z Leżajska oraz innych firm. Na tym etapie nie ma mowy o postawieniu komukolwiek zarzutów, w tym także korupcyjnych, a postępowanie toczy się w sprawi, a nie przeciwko konkretnym osobom….

2017-09-07 14:12:06 | autor: grzechu1234

Jego pokaz należał do części artystycznej-kabaretowej.

2017-09-04 14:03:59 | autor: 234B

I się Kuropatwa nie wstydzi pokazywać na tych imprezach, a lud się cieszy, że starosta od śmieci jest gościem honorowym. Przecież takie coś jest nie do pomyślenia na zachodzie. On musiał, by już dawno ustąpić ze stanowiska.

2017-09-04 11:17:16 | autor: newer