Mircze: Zbadaj oczy za darmo

Z oczami Polaków nie jest dobrze. Dane statystyczne wskazują, że do dolegliwości, związanych z narządem wzroku przyznaje się około 70 procent Polaków, ale większość z nas rzadko bywa u okulisty.

Reklamy

Dorośli mieszkańcy gminy Mircze mają okazję zadbania o swoje oczy. Bezpłatne badania wzroku odbędą się w piątek 6 września między 10.00 a 15.00 w urzędzie gminy, ale by skorzystać z tej propozycji, do 5 września trzeba się zarejestrować. Można to zrobić telefonicznie pod numerem: 506 145 077. 

Oprócz komputerowego badania wzroku, które trwa kilka minut, jest bardzo komfortowe i bezbolesne, pacjenci będą mogli na miejscu zamówić okulary korekcyjne.

Lekarze radzą, by nie lekceważyć sygnałów jakie wysyłają nam nasze oczy. Na przykład utrzymujące się przez dłuższy okres zaczerwienienie może być spowodowane nie tylko przemęczeniem, ale też niewyrównaną wadą wzroku, przewlekłym stanem zapalnym, a nawet bardzo poważną chorobą, jaką jest choćby jaskra.

Jednym z najczęstszych problemów, związanych z narządem wzroku jest zmęczenie oczu. Może być ono spowodowane długim przebywaniem w zakurzonych lub zadymionych pomieszczeniach, a także czasem spędzonym przy komputerze i telewizorze. Wiedząc, że w dzisiejszych czasach trudno uniknąć czynników podrażniających oczy, okuliści zachęcają do korzystania ze sposobów redukowania ich skutków i systematycznych badań. 

źródło: ias24.eu
(fot.sxc.hu)