18 lipca 2024

Region: Zatrzymani za sprzedaż środków wczesnoporonnych

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z KWP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami Komisariatu IV Policji w Lublinie przerwali prowadzony niezależnie przez dwie osoby proceder sprzedaży leków wczesnoporonnych.

Reklamy

Sprawcy za pośrednictwem internetowych portali ogłoszeniowych wyszukiwali osoby zainteresowane przerwaniem ciąży. Zabezpieczono łącznie 840 tabletek o działaniu wczesnoporonnym. Ustalono organizatorów tego procederu. Okazali się nimi 38-letnia mieszkanka Lublina oraz 54-letni mieszkaniec Lublina.
 
Oferty sprzedaży leków wczesno-poronnych zamieszczone były na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych. W ogłoszeniach podane były do kontaktu jedynie imiona, które nie odpowiadały rzeczywistym danym osobowym oraz numery telefonów.
 
Organizatorzy nielegalnego handlu tymi lekami zostali zatrzymani w miniony czwartek. Zabezpieczono łączenie 840 tabletek służących m.in. do farmakologicznej aborcji. Medykamenty te sprzedawane mogą być jedynie na receptę w aptekach. Przez sprawców sprzedawane były poprzez internet z około pięciokrotnym zyskiem w porównaniu do ceny obowiązującej w aptekach.
 
Sprawa ma charakter rozwojowy. Sprawcom grozi do  dwóch lat pozbawienia wolności za wprowadzanie do obrotu produktów leczniczych bez pozwolenia.
 
 
 
źródło: KWP Lublin (AF)