Pies służbowy NOSG odnalazł ukrytą amunicję

Ira – owczarek belgijski z Placówki Straży Granicznej w Lublinie, odnalazł amunicję, którą na terenie swojej posesji ukrywał mieszkaniec powiatu ryckiego.

Reklamy

 

1 października br., podczas wspólnych działań funkcjonariuszy Placówki SG w Lublinie oraz Placówki SG Warszawa-Okęcie, przeszukano posesję znajdującą się na terenie powiatu ryckiego. Funkcjonariusze Straży Granicznej, uzyskali wcześniej informacje, iż na jej terenie może znajdować się amunicja. Na miejsce został skierowany przewodnik psa służbowego wraz z psem „IRA” – przeszkolonym do wykrywania materiałów wybuchowych oraz broni. Jak się okazało, czujny psi nos nie zawiódł i przeszukanie posesji składającej się z domu mieszkalnego oraz budynków gospodarczych zakończyło się sukcesem.

„Czworonożny funkcjonariusz”, szczególnie zainteresował się metalowym regałem, znajdującym się w jednym z garaży.  W jego wnętrzu, funkcjonariusze ujawnili: 43 sztuki amunicji do broni długiej, jedną sztukę amunicji do broni krótkiej, 25 łusek oraz część do karabinu przeciwpancernego wz. 35. Ujawnione przedmioty, nosiły już ślady korozji.

Mieszkaniec powiatu ryckiego, odpowie teraz za posiadanie nielegalnej amunicji.

W Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej aktualnie służbę pełni ponad 60 czworonogów. Psy służbowe NOSG, na co dzień pełnią służbę w ochronie granicy państwowej oraz skutecznie walczą z przemytem narkotyków i papierosów. Wykonują również szczególne zadania, tropiąc osoby, szukając materiałów wybuchowych oraz broni.

 

(tekst i fot. NOSG)