Wicemistrzynie Polski z Hrubieszowa!!!

Po raz pierwszy w historii hrubieszowskiego sportu – zawodniczki sekcji podnoszenia ciężarów MKS Unia w Hrubieszowie w rywalizacji drużynowej zostały wicemistrzyniami Polski, otrzymując srebrne medale. Wielkie gratulacje!!!

Reklamy

Jak określił prezes PZPC p. Zygmunt Wąsiela, zawody stały na wysokim poziomie i były znakomicie zorganizowane. Podczas uroczystego otwarcia Burmistrz Miasta Hrubieszowa p. Zbigniew Dolecki oraz jego zastępca p. Marek Bartkowiak otrzymali medale od PZPC za stałe wspieranie sekcji podnoszenia ciężarów i wspieranie w organizacji zawodów w Hrubieszowie na szczeblach mistrzowskich. Natomiast p. Tomasz Pańko uzyskał uprawnienia sędziego międzynarodowego klasy II i jest po p. Henryku Lebiedowiczu drugim sędzią z Hrubieszowa, który zdobywał tak wysokiej klasy uprawnienia.

Panie z hrubieszowskiej Unii w ubiegłym roku w tej rywalizacji zajęły 6. pozycję, dlatego należą im się, jak i ich trenerom, wielkie gratulacje. Trenerami sekcji są: Antoni Czerniak, Leszek Tarnawski i Andrzej Greszeta, kierownikiem drużyny jest Henryk Lebiedowicz. Prezesem klubu Tadeusz Romaszko.

Punktacja końcowa:

1. CLKS Mazovia” Ciechanów – 2645,3 pkt
2. MKS Unia Hrubieszów – 2624,5
3. MAKS Tytan Oława – 2587,0
4. WLKS Siedlce – 2529,6
5. LKS Znicz Biłgoraj – 2415,2
6. Wisła Puławy – 2297,8
7. WLKS OSO PZPC – 1675,0
8. UOLKA Ostrów Maz. – 1557,4
9. AZS-AWF Biała Podlaska – 1527,0
10. Legia Warszawa – 710,5

Wyniki i punkty zawodniczek Unii Hrubieszów:

1 Łochowska Joanna kat. 58 kg 80+104 = 184 kg ; 242,1 pkt.
2 Chudzik Dorota kat. 52 kg 57+70 =127; 191,3
3 Pyrz Ewelina kat. +75 kg 62+76+ 138 kg; 155,9
4 Mizdal Ewa kat.75 kg 90+105=195 kg; 227,8
5 Sylwia Lalik kat. 52 kg 56+72 75=131 kg; 189,4

Najcenniejszy wynik zawodów uzyskała Martyna Mędza z WLKS Siedlce – 262,5 pkt. (pięciokrotnie poprawiała ona rekord Polski juniorek), Marieta Gotfryd Tytan Oława 249,3 pkt., Joanna Łochowska Unia Hrubieszów 242,1 pkt. oraz Dominika Misterska -Zasowska WLKS Siedlce 237,4 pkt. Szósty rekord Polski do lat 18-tu ustanowiła Małgorzata Wiejak z Wisły Puławy.

Z Hrubieszowa m.in. sędziowali: Henryk Lebiedowicz (jednocześnie spiker), Tomasz Pańko, Andrzej Chwedczuk, Andrzej Lizun, nad nagłośnieniem czuwał Rafał Lebiedowicz. Sędzią głównym zawodów był prezes OZPC z Lublina Zdzisław Żołopa. W sekretariacie pracowali Krzysztof Mazur i Arnold Kasztelan.

Wypowiedzi:

Prezes Tadeusz Romaszko, wiceprezes Robert Łukaszewicz, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Stanisław Sitarz, Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Dariusz Czujkowski, dyrektor HOSiR Stanisław Łuczkiewicz, księgowa HOSiR Jadwiga Piłat:

Oczywiście trzymaliśmy kciuki za nasze dziewczyny, aby wywalczyły złote medale, lecz srebrne medale przyjmujemy jako złote, ponieważ takiego osiągnięcia w historii hrubieszowskiego sportu jeszcze nie było.

Dorota Chudzik:

Osobiście jestem zadowolona z występu, ponieważ zaliczyłam wszystkie sześć podejść i uzyskałam wynik, jaki zaplanowałam. Niestety, obecnie jestem studentką AWF w Białej Podlaskiej i niedługo będę reprezentować tamtejszy klub. Bardzo się cieszę z wicemistrzostwa Polski.

Ewelina Pyrz:

Jestem bardzo zadowolona ze srebrnego medalu. Z mojego występu jestem również zadowolona, chociaż wiem, że mogło być zawsze lepiej.

Sylwia Lalik:

Zdobyłam już trochę medali indywidualnie, ale jeszcze w rywalizacji ligowej nie, więc cieszę się. Indywidualnie, uważam, że wypadłam dobrze.

Ewa Mizdal:

A ja jestem zła, ponieważ kontuzja kręgosłupa uniemożliwiła mi uzyskanie wyniku, na jaki mnie stać. Ale mamy srebrne medale poprawiając się o 4 miejsca, co do roku ubiegłego. Sezonu jeszcze nie kończę, ponieważ czekają mnie Młodzieżowe Mistrzostwa Europy do lat 23 w Limassol na Cyprze.

Małgorzata Muzyczuk – zdobywczyni Korony Maratonów:

Przyszłam na zawody, aby wspomóc dopingiem dziewczyny w walce o miejsce na podium. Zawody okazały się bardzo ciekawe. Widziałam wśród naszych zawodniczek wielką determinację w walce o jak najlepsze wyniki, opanowanie hrubieszowskich trenerów, którzy swoimi uwagami mobilizowali swoje podopieczne do uzyskania jak najlepszych rezultatów. Szkoda, że w hali jest marne nagłośnienie i należałoby to jakoś poprawić, ponieważ źle słychać na trybunach spikera. Serdecznie gratuluję dziewczętom sekcji podnoszenia ciężarów tak wielkiego osiągnięcia!!!

Trenerzy Unii Hrubieszów: A. Czerniak. L. Tarnawski i A. Greszeta oraz kierownik drużyny H. Lebiedowicz:

Przystępując do tegorocznej rywalizacji ligowej liczyliśmy na brązowy medal, dlatego wypożyczyliśmy Joannę Łochowską, która nas bardzo wzmocniła punktowo. Tak wyszło, że po 2 rundach nieznacznie prowadziliśmy i dlatego rundę finałową ściągnęliśmy do Hrubieszowa. Mistrz z ubiegłego roku z Ciechanowa okazał się trochę lepszy, czego im serdecznie gratulujemy. My jesteśmy szczęśliwi, zapisaliśmy się w historii Hrubieszowa jako pierwsza drużyna, która w rywalizacji seniorów wywalczyła wice Mistrzostwo Polski!!! Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali i kibicowali.

***

Opracował – mak