Wyżyn i Grzyb na najwyższym podium

HrubieszówZamość

Reklamy

16.06.2010 r. w Zamościu odbyła się Indywidualna Wojewódzka Gimnazjada w Lekkiej Atletyce, podczas której 5. medali zdobyli gimnazjaliści z Hrubieszowa i Horodła. Byli to: D. Wyżyn, B. Grzyb, M. Zebzda, M. Pukaluk i D. Wójcicka.

Tak spisali się zawodnicy z Hrubieszowa i powiatu:

1. Daniel Wyżyn G. 3 Hr. W dal – 6.14;
1. Bartłomiej Grzyb G. 3 Hr. Wzwyż – 1.83;
2. Monika Zebzda Horodło 600 m – 1:47,56; (rekord życiowy)
2. Maja Pukaluk G. 2 Hr. oszczep – 27.60; (ogólny rekord powiatu)
3. Dorota Wójcicka G 1 Hr. 300 m – 44,33;
4. Jarosław Kapkin G. 2 Hr. Wzwyż – 1.70;
4. G. 1 Hrubieszów dz. sztafeta 4 x 100 m – 55,29;
6/7. Józefina Irek G. 2 Hr. Wzwyż – 1.35;
8. Dorota Denis G. ZS 2 Hr. Wzwyż – 1.35;
9. Wojciech Gajewski Horodło kula 5 kg – 10.72

W ubiegłym roku było tak:

3 VI w Zamościu rozegrano Wojewódzką Gimnazjadę w la, 16 osób z hrubieszowskich szkół oraz powiatu zdobyło 4 medale w tym 3 złote.

Złote medale:
Hojda Maja G. 2 Hr 1000 m – 3:15,46 min.,
Kuśmierczuk Dominik G. Uchanie w dal – 6.13 m.,
Grzyb Bartłomiej G. 3 Hr wzwyż – 1.80 m.,

Srebrny medal:
Chachler Mateusz G. 3 Hr wzwyż – 1.70 m.,

4 miejsca:
Kolenda Katarzyna G. 3 100 m – 13,51 sek.,
Wyżyn Daniel G. 3 Hr w dal – 5.81 m.,
Nowosad Maciej G. 3 Hr kula – 12.80 m.,
Chłopcy (brak składu) G. 3 Hr 4 x 100 m – 47,09 sek.,

6 miejsca:
Worożbit Paulina G. Werbkowice 600 m – 1:50,02 min.,
Sidorowicz Paweł G. 2 Hr 43.79 m.

7 m. Kasprowicz Karolina G. ZS 2 Hr 300 m – 45,55 sek.,

8 m. Karwańska Dominika G. Mircze wzwyż – 1.40 m.

A w 2008 r. tak:

W Zamościu 04.06. odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa w LA dla ucz. gimnazjalnych. W zawodach, po eliminacjach rejonowych udział wzięło 15 zawodników z naszego powiatu. Wywalczyliśmy 4 medale: 2 złote i 2 srebrne.

Złotymi medalistkami zostały:
ALEKSANDRA SZCZĘK G 3 Hr 100 m – 12,71,
MAJA HOJDA 1000 m – 3:09,27.

Srebrne medale:
MAGDA DOROSZCZUK obie G 2 Hr w dal – 5.06 i
KAMIL SZCZERBICKI G. Horodło 2000 m 5:56,50.

4 m.: Paulina Banaszek ZS 2 Hr – wzwyż – 1.45,
Bartłomiej Grzyb G 3 Hr – wzwyż – 1.70,

5 m., Maciej Nowosad G 3 Hr – oszczepem – 41,56,

6 m.: Rafał Kiszczyński G Dołhobyczów – oszczepem – 41,06,
Dominika Karwańska G Mircze – wzwyż – 1.35,

8 m. Krystian Gularowski G. Horodło – 300 m – 39,95,

9 m. Szymon Brzuchala G Trzeszczany w dal 5.44,

10 m., Dominik Kuśmierczyk G. Uchanie – skok w dal,
Albert Załuski 1000 m – 2:54,46,

11 m. Maciej Oleszczuk kulą – 10,34,

12 m. Kamil Nowaczewski wszyscy G. Horodło – pchnięcie kulą – 10,27

Najlepsze w hrubieszowskim powiecie
RZUT OSZCZEPEM (NOWY TYP)

1. Pukaluk Maja G. 2 Hrubieszów 27.60 2010
2. Roman Wioletta SOSW Hrub. 25.59 2001
3. Kiryczuk Anna G. Horodło 25.14 2006
4. Kodzis Justyna G. Horodło 24.96 2004
5. Żarska Irmina G. Dołhobyczów 23.90 2005
6. Kaczmarska Marta G. 3 Hrubieszów 23.17 2009

Oszczep (stary typ)

1. Smalej Monika LO Hrubieszów 47.56 1993
2. Miaskowska Danuta Świt Hrubieszów 43.08 1969
3. Szczepańska Małgorzata Unia 42.36 1986
4. Gibek Barbara Unia 33.18 1981
5. Malec Grażyna Świt 32.94 1971
6. Ciechan Kazimiera ZSR Turkowice 32.92 1967

Uwaga – Różnica w odległościach między starym a nowym oszczepem to około 2/3 metry.

Opracował – mak

Na zdjęciu – Mistrz województwa gimnazjalistów w skoku w dal – Daniel Wyżyn z Gimnazjum nr 3 w Hrubieszowie (zdj. mak).