LubieHrubie.pl » Sport

A A A

Z historii hrubieszowskiej LA - 30 lat temu

Dodał: mac

Data dodania: 2006-08-03

30 LAT TEMU - ROK 1976

- ZŁOTE MEDALE podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych (do lat 17-tu) w Poznaniu zdobyli: Jolanta Pańczyk w biegu na 400 m. p.pł. - 1:03,78 min. i Wiesław Furmanek za bieg na 3000 m. - 8:33,28 min.;

Reklama

- IV miejsce w biegu na 400 m. wynikiem 1:00,6 min. zajęła Jolanta Pańczyk, podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Warszawie, VII - me miejsce zajęła sztafeta dziewcząt 3 x 200 m. - 1:26,1 min. w składzie Anna Szczepańska, Jolanta Pańczyk, Danuta Marchewka. Dziewczęta po 2 zmianach biegły na I miejscu ale zgubiły pałeczkę sztafetową, zanim podniosły ...., VIII - me miejsce zajęła Danuta Marchewka w biegu na 400 m. - 1:02,1 min.;

- VI miejsce w biegu na 4000 m. zajął Wiesław Furmanek podczas Przełajowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Koszalinie;

- VI miejsce zajęła sztafeta dziewcząt 3 x 200 m. - 1:21,1 min. w składzie: Danuta Marchewka, Jolanta Pańczyk, Anna Szczepańska podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów (do 19 lat) w Warszawie;

- VII - me miejsce zajął Marek Watras w biegu na 5000 m. - 16:15,58 min. podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Poznaniu;

- ZŁOTY MEDAL zdobył Wiesław Furmanek podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych LZS w Kaliszu w biegu na 3000 m.;

- ZŁOTY MEDAL zdobyła Jolanta Pańczyk podczas Mistrzostw Polski Juniorek LZS w Poznaniu w biegu na 400 m. p.pł.;

- Dyrektor OSiR w Hrubieszowie Ryszard Szachno został Prezesem pierwszego Zarządu OZLA w Zamościu, ponadto Skierski Franciszek, Naja Witold, Kulczyński Andrzej i Lebiedowicz Henryk byli członkami;

- Jolanta Pańczyk została powołana przez PZLA na obóz kadry Polski Juniorek do Warszaway:

- Bogdan Leszczuk został powołany przez PZLA na obóz Kadry Polski Seniorów do Bydgoszczy;

- Marek Watras i Wiesław Furmanek zostali powołani przez PZLA na konsultację do Bydgoszczy;

- Hrubieszów zwyciężył w "Pucharze Miast" do czego szczególnie przyczynili się lekkoatleci m.in. startowali: D.Marchewka, M. Czuwara, E. Paczała, M. Pietruk, El. Sitnik, K. Rozkal - Kitlińska, B. Wilczek, M. Watras, D. Kamieniarz, M. Raczyńska, M. Ulidowska, M. Kitliński, K. Gidziński. Naczelnikiem Miasta był Pawłoś, działaczami: R. Szachno, R. Michalczewski, Zdz. Jędruszczak, Fr. Skierski, Magdalena Smoluch.

- Były zawodnik Unii, 23-letni Wiesław Watras reprezentując Start Lublin uzyskał wyniki: 800 m. - 1:55,0 min., 1500 m. - 3:43,74 (15 wynik w kraju), 3000 m. - 8:09,8 (20), 5000 m. - 13:49,83 min.(9);

- Były zawodnik Unii, 21 letni Janusz Wilczek reprezentując RAKS Biała Podlaska uzyskał wyniki: 1000 m. - 2:33,8, 1500 m. - 3:59,2 min.,

- Pochodzący ze Strzyżowa Krzysztof Czerniachowski reprezentując Start Lublin uzyskał wyniki: 1000 m. - 2:32,8, 1500 m. - 3:57,9, 5000 m. -15:18,0 min.;

- Były zawodnik Unii, 24-letni Krzysztof Szychowski reprezentując RAKS Biała Podlaska uzyskał wyniki: kula - 13.46, dysk - 40.58 m.;

- Były zawodnik Unii, 24-letni Mieczysław Łagowski reprezentując RAKS Biała Podlaska uzyskał w kuli - 12.29 m.;

- Były zawodnik Unii, 17-letni Krzysztof Stipura reprezentując Start Lublin uzyskał wyniki: kula - 12.24, dysk - 40.46, kula 6 kg - 14.10, dysk 1,5 kg - 48.52 m.;

- Marek Watras wygrał bieg uliczny w Zamościu z okazji "Dni Olimpijczyka".

- 20-letni Marek Klinszport wyrównał Rekord Województwa Lubelskiego w rzucie oszczepem - 75.50 m. (stary typ), natomiast 17-letnia Jolanta Pańczyk ustanowiła Rekord Województwa w biegu na 400 pł. - 1:03,78 min.;

- Pochodzący z Werbkowic, 17-letni Ryszard Majewski reprezentując Start Lublin rzucił oszczepem - 57.86 (stary typ), o tyczce metalowej skoczył 2.80 m.;

- Były zawodnik Unii Grzegorz Kodeniec reprezentując RAKS Biała Podlaska uzyskał w 10 - boju - 4.699 pkt.;

- Przełajowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Puławach, 1 miejsca zajęli: Sylwester Tymosiewicz 3000 m. młodzików, Barbara Banach 2000 m. Juniorek, Górak Piotr 3000 m. młodzików st., 2 miejsca wywalczyli: Małgorzata Muzyczuk 2000 m. młodziczek, Wanda Safin 2000 m. młodziczek st., Marek Watras 6000 m. St. Juniorów, Andrzej Siek 2000 m. młodzików, Wiesław Furmanek 3000 m. Juniorów, Cecylia Stankiewicz 3000 m. seniorek, Wojciech Szydłowski 6000 m. seniorów;

- Zawody w Hrubieszowie m.in. sędziowali: A. Malicki, W. Naja, K. Grzesiuk, K. Rozkal, E. M. i Tadeusz Kitlińscy, E. Rybicki, A. Lewosz, W. Dworniczuk, L. Pisiewicz, Cz. Drączkowski, A. Gałka, R. Kloc, R. Burda;

- W Lublinie odbył się II rzut Ligi Juniorów, Unia zajęła VII miejsce (11 zespołów), indywidualnie wygrała Cecylia Stankiewicz 1500 m. - 5:06,8 min.;

- W zawodach w wejście do II Ligi w Rzeszowie i Skarżysko - Kamienna Unia zajęła IV miejsce (10 drużyn), indywidualnie wygrali: Marchewka Danuta 200 m. - 26,1, Watras Marek 5000 m. - 15:27,8 ( w Rzeszowie), Pszenniak Krzysztof 800 m. - 2:01,8, Pańczyk Jolanta 200 m. 27,0, Wilczek Bożena 1500 m. - 5:04,5 min. (w Skarżysku);

- Mistrzami Juniorów Okręgu Lubelskiego zostali: Czuwara Małgorzata w dal - 5.01, Marchewka Danuta 100 m. - 12,5 i 200 m. - 26,0, Pańczyk Jolanta - 400 pł. - 1:04,8, B. Korzeniowska, W. Safin, A. Kulik, M. Muzyczuk 4 x 400 m. - 4:16,8 min . Drużynowo II miejsce;

- Podczas II Ogólnopolskiego Memoriału im. dr J. Michałowicza w Warszawie Marek Klinszport zajął III miejsce w rzucie oszczepem wynikiem 75.50 m.;

- Mistrzami Okręgu Starszych Juniorów zostali: Jolanta Pańczyk 400 m. - 59,3 i M. Pietruk, B. Wilczek, G. Zdybel, B. Banach 4 x 400 m. - 4:29,1 min. Drużynowo III m.;

- Była zawodniczka Unii, 20-letnia Danuta Zawadzka reprezentując I ligowy SZS AZS Warszawa zajęła VII miejsce w skoku w dal z wyn. 5.78 m. podczas Międzynarodowych Halowych Mistrzostw Polski w Warszawie. Najlepszy wynik w sezonie 6.02 m. (19 - ty wynik w Polsce);

- VI miejsce zajął Marek Watras w biegu Ogólnopolskim starszych juniorów na 3000 m. - 8:28,6 min. o Puchar "Życia Warszawy" w Bydgoszczy;

- Marek Watras reprezentował Polskę w meczu międzypaństwowym Juniorów do lat 18 z RFN (Niemcy Zachodnie) w Lubiniu, zajął IV miejsce w biegu na 3000 m. - 8:36,8 oraz w Halle Polska - NRD - Rumunia (do lat 18) 4. 3000 m. - 8:36,4 (wygrał Hans - Jorg Kunze 8:11,6). Brał udział w Zawodach Przyjaźni w Zielonej Górze gdzie zajął 9-te miejsce w biegu na 3000 m. ze świetnym wynikiem 8:25,28 min.(wygrał H.J. Kunze 8:04,37 min.);

- Późniejszy trener miotaczy Unii, 20-letni Mirosław Dziemiach reprezentując Podlasie Białystok pchnął kulą - 13.49 i rzucił dyskiem - 45.86 m. ;

- Była zawodniczka Unii, 20-letnia Łucja Watras, reprezentując I ligową Skrę Warszawa uzyskała wyniki: 1500 m. - 4:47,01, 3000 m. - 10:25,69 min.;

- Podczas Przełajowej Spartakiady Centralnej w Poznaniu Unia w punktacji drużynowej dziewcząt uplasowała się na III miejscu. M.in. startowały Wilczek Bożena i Cierech Maria.

- Trenerami w Unii wówczas byli: Andrzej Kulczyński, Leon Wodziński, Marek Kitliński, Krzysztof Szychowski.

opracował - mak

zobacz zdjęcia >>

Podziel się:
« wstecz

GALERIA: