Druga relacja z koloni w Bystrzycy Kłodzkiej

Bystrzyca Kłodzka

Reklamy

Piątego dnia pojechaliśmy poznać zakątki Międzygórza i jego okolic. W tym dniu naszym przewodnikiem był pan Marek Sadziński (kucharz z hotelu „Piast”).

Każdy z nas stanął stopą na zaporze wodnej, której wysokość wynosi 25m, zaś długość 110m. Jej zaletą jest osadzenie w skałach, co uchroniło ją przed zniszczeniem podczas powodzi. Podziwialiśmy również wodospad na rzece Wilczce. Następnie dotarliśmy do Międzygórza. Należałoby dodać tutaj, że poruszaliśmy się pieszo. Niesamowite wrażenie wywołał na nas „Ogród bajek”, w którym znajdowały się wykonane z drewna postacie bajkowe.

Dalsza droga wiodła w gorę do sanktuarium Marii Boskiej Śnieżnej na górze Igliczna. Tam zachwyciła nas ruchoma szopka oraz muzeum. Dowiedzieliśmy się, że Jan Paweł II odwiedził sanktuarium w roku 1963, 1972, zaś w 1983 koronował Marię Boską Śnieżną.

Tak zakończył się dzień przeznaczony na wspinaczkę górską.

Pozostały nam cudowne wspomnienia, zakwasy w nogach i duża ilość zrobionych przez nas zdjęć.

Na następny dzień w drodze na basen odkryty zwiedziliśmy muzeum filumenistyczne. Muzeum eksponuje bogate zbiory łączące się z historią niecenia ognia. Każdy z nas otrzymał pudełko zapałek oraz tytuł Barona Ogniowego. Na zakończenie dnia wybraliśmy się na spacer zakończony ogniskiem i pieczeniem kiełbasek na polanie Wyszki.

Sobota była dla nas bardzo ciężkim dniem z powodu dokuczliwej wysokiej temperatury (ok. 37oC) i urozmaiconego planu dnia. Zwiedziliśmy Polanicę Zdrój (pijalnia wód), Wambierzyce (bazylika oraz ruchoma szopka), skansen mini ZOO oraz Kaplicę Czaszek
w Czermnej.

Wróciliśmy wieczorem bardzo zmęczeni i tylko nieliczni ostatkiem sił dokańczali prace konkursowe. Pozostali regenerowali siły na kolejny dzień.

Gorące pozdrowienia dla czytelników gazety LubieHrubie.

***

Info: Stowarzyszenie RAZEM
Zdjęcia wykonał: Krzysztof Mazur

GALERIA »