Finał IX edycji akcji Wokół Wielkanocnej Nadziei

25 maja 2012 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie odbyła się finałowa gala połączona z rozdaniem nagród w IX edycji akcji Wokół Wielkanocnej Nadziei.

Reklamy

Na konkurs wpłynęło 870 prac (palm, pisanek, kartek i stroików świątecznych) z różnych instytucji powiatu hrubieszowskiego: przedszkoli, szkół, świetlic, kół gospodyń wiejskich z Gminy Hrubieszów, Straży Granicznej, WTZ z Hrubieszowa i Turkowic oraz osób prywatnych.

Powołana komisja w składzie: Przewodniczący – Pan Zbigniew Petruczynik, członkowie: Pan Janusz Jędrzejewski, Pani Teresa Futyma, Pani Zuzanna Korycka, Pani Irmina Drawdzik, Pani Jolanta Miech, Pani Małgorzata Kudrel, Pani Alina Bogatko, Pani Agata Opała, Pani Aldona Jagiełło, Pani Sylwia Krystkowiak, Pan Mieczysław Śliwiński, Pani Anna Sioma-Krempla, Pani Beata Tomaszczuk, Pani Halina Zalichta, Pani Dorota Boluk oceniła prace w sześciu kategoriach wiekowych: I kategoria – przedszkolaki, II kategoria klasa I-III szkoły podstawowej, III kategoria – klasa IV – VI szkoły podstawowej, IV kategoria klasa I – III gimnazjum, V kategoria – uczniowie szkoły średniej, VI kategoria – osoby dorosłe, uczestnicy warsztatów i kół gospodyń wiejskich.

Jury oceniło prace pod kątem pomysłowości, oryginalności, niekonwencjonalności, stopienia zaawansowania technicznego i plastycznego. Jury wyróżniło i nagrodziło najciekawsze prace konkursowe.

Oto laureaci tegorocznej IX edycji Wokół Wielkanocnej Nadziei:

 

Kategoria I – Przedszkolaki

PISANKA

I Miejsce – Michał Zając –  lat 6  Miejskie Przedszkole nr 3 w Hrubieszowie

II Miejsce – Malwina Kryszczuk –  lat 5  Miejskie Przedszkole nr 5 w Hrubieszowie

III Miejsce – Bartek Oleszko – kl. 0  Szkoła Podstawowa w Ślipczu

Wyróżnienia:

Gabriela Jaskorska –  kl. 0 Szkoła Podstawowa w Husynnem

Julia Borsukiewicz  – lat 3  Miejskie Przedszkole nr 3 w Hrubieszowie

Mateusz Wilczek –  lat 6  Świetlica Metelin

Maciej Miłosz –  kl. 0 Publiczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie

 

KARTKA

I Miejsce – Julia Lipińska –  kl. 0  Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie

II Miejsce – Bartłomiej Jeczeń –  lat 5  Zamiejscowy Punkt Przedszkolny w Szpikołosach przy Szkole Podstawowej w Husynnem

II Miejsce – Zuzanna Biszczak –  lat 4 Zamiejscowy Punkt Przedszkolny w Cichobórzu przy Szkole Podstawowej w Mienianach

III Miejsce –  Róża Puchalska –  lat 5 Miejskie Przedszkole nr 2 w Hrubieszowie

Wyróżnienia:

Patrycja Darmochwał  – lat 3 Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie

Bartosz Ożorowski –   kl.0 Publiczna Szkoła Podstawowa w Koble

Mateusz Zinkiewicz –  kl. 0 Publiczna Szkoła Podstawowa w Kułakowicach Trzecich

Aleksandra Niedźwiedź  – lat 5 Punkt Przedszkolny przy SP w Ślipczu

 

PALMA

I Miejsce –  Martyna Panasiewicz –  lat 7 Miejskie Przedszkole nr 1 w Hrubieszowie

II Miejsce – Marcin Gałan –  lat 4 Zamiejscowy Punkt Przedszkolny w Cichobórzu przy Szkole Podstawowej w Mienianach

III Miejsce – Igor Nowosad  – lat 7 Miejskie Przedszkole nr 1 w Hrubieszowie

Wyróżnienia:

Nikola Smyk –  lat 7 Miejskie Przedszkole nr 1 w Hrubieszowie

 

STROIK

I Miejsce – Amelia Pawluk  – lat 6  Miejskie Przedszkole nr  5  w Hrubieszowie

II Miejsce – Zofia Załuska  – lat 6  Miejskie Przedszkole nr 3 w Hrubieszowie

II Miejsce – Iga Mielniczuk  – lat 5  Miejskie Przedszkole nr 1 w Hrubieszowie

III Miejsce – Kacper Skiba –  lat 6 Miejskie Przedszkole nr 3 w Hrubieszowie

Wyróżnienie:

Kinga Jerzyk  – lat 6  Świetlica Metelin

Karolina Hejna  – kl. 0 Publiczna Szkoła w Koble

 

Kategoria II – uczniowie Szkoły Podstawowej klasy I- III

PISANKA

I Miejsce – Julia Serafin –  kl. III  Szkoła Podstawowa w Obrowcu

II Miejsce – Michał Szaweczko –  kl. I  Szkoła Podstawowa w  Trzeszczanach

III Miejsce – Dominika Kowalewska –  kl. III Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie

Wyróżnienia:    

Kamila Wilk – kl. II  Szkoła Podstawowa w Obrowcu

Wiktoria Szopińska  – kl. II  Szkoła Podstawowa w  Nieledwi

Kornelia Sowa  – kl. II  Szkoła Podstawowa w Mienianach

Piotr Bajer  kl. II  Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie

 

KARTKA

I Miejsce  – Zuzanna Kusiak –  kl. I  Szkoła Podstawowa w Mienianach

I Miejsce –  Weronika Talarek –  kl. I Publiczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie

II Miejsce – Agnieszka Frączek –  kl. III  Szkoła Podstawowa w Husynnem

III Miejsce – Milena Dubaj  – kl. II Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie

Wyróżnienia:    

Wiktoria Buczko  – kl. II  Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie

Julia Gągoł –  kl. II   Publiczna Szkoła Podstawowa w Kułakowicach Trzecich

Natalia Sikora  – kl. I   Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie

 

PALMA

I Miejsce – Julia Duda  – kl. III  Publiczna Szkołą Podstawowa w Kosmowie

II Miejsce – Aleksandra Hejna – kl. II  Publiczna  Szkoła Podstawowa w Koble

III Miejsce  – Magda Rudawska  –  kl. I  Szkołą Podstawowa w Mienianach

III Miejsce – Ernest Szymański  –  Powiatowy Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Hrubieszowie

Wyróżnienia:    

Sebastian Koronowicz –   kl. III  Szkoła Podstawowa w Mienianach

Martyna Hrycuniak  – kl. II Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie     

 

STROIK

I Miejsce – Praca zbiorowa – kl.  III a  Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie

II Miejsce –  Alicja Kujawska –  kl. III  Publiczna  Szkołą Podstawowa w Koble

III Miejsce – Kacper Smal  –  kl. III   Szkoła Podstawowa w Ślipczu

Wyróżnienia:    

Daria Radomska –  kl. III   Szkoła Podstawowa w Nieledwi

Julia Wojtaszko  –  Szkoła Podstawowa w Stefankowicach

Mateusz Bielak  – kl. I   Publiczna  Szkoła Podstawowa w Dąbrowie

Aleksandra Najczuk –  kl. I  Szkoła Podstawowa w Trzeszczanach

 

Kategoria III – uczniowie Szkoły Podstawowej  klasy IV –VI

PISANKA

I Miejsce –  Justyna Tarłowska  – kl. IV   ZSP w Moniatyczach

II Miejsce –  Anita Antosiewicz  – kl. IV   Świetlica Wiejska w Stefankowicach

III Miejsce – Krystian Zdunek   – kl. V   Szkoła Podstawowa w Mienianach

III Miejsce – Jakub Panasiewicz –  kl. IV  Szkoła Podstawowa w Husynnem

Wyróżnienia:      

Hubert  Joński  –  kl. IV  Szkoła Podstawowa w Trzeszczanach

Rafał Kaczor –  kl. V  Szkoła Podstawowa w Ślipczu

 

KARTKA

I Miejsce – Oliwia Ciesielczuk – kl.  IV  Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie

II Miejsce – Anita Antosiewicz  – kl. IV  Świetlica Wiejska  w Stefankowicach

III Miejsce – Weronika Michalska  – kl. VI  Szkoła Podstawowa w Trzeszczanach

III Miejsce – Ewelina Flis –  kl. V   Szkoła Podstawowa w Czerniczynie

Wyróżnienia:    

Justyna Gągoł  – kl. IV   Publiczna Szkoła Podstawowa w  Kułakowicach Trzecich                            

Anna Mięczak  –  kl. IV   Szkoła Podstawowa w Mienianach

Ola Małecka  –  kl. VI   Świetlica Teptiuków

Paulina Malon  – kl. IV   Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie

 

PALMA

I Miejsce – Szkolne Koło Wolontariatu – (praca zbiorowa) Publiczna Szkoła Podstawowa                                   w Szpikołosach

II Miejsce – Agnieszka Brylewska   – kl. VI  – Powiatowy Zespół Placówek  Szkolno –Wychowawczych

w Hrubieszowie

III Miejsce – Andrzej Mazur –  kl. VI   Publiczna Szkoła Podstawowa w Dąbrowie

III Miejsce – Dominika Lesiuk –  kl. V  Zespół  Szkół Publicznych w Moniatyczach

Wyróżnienie:   

Anna Magier –  kl. V  Szkoła Podstawowa w  Husynnem

Anita Bogucka –  kl. IV  Szkoła Podstawowa w Nieledwi              

 

STROIK

I Miejsce – Jakub Gałczyński – kl. IV   Publiczna Szkoła Podstawowa w  Kułakowicach Trzecich

II Miejsce – Michał Kujawski – kl. IV   Publiczna Szkoła Podstawowa w Koble

II Miejsce – Staś Ożóg – kl. IV Powiatowy Zespół Placówek  Szkolno –Wychowawczych

 w Hrubieszowie

III Miejsce – Paweł Chmielewski – kl. VI  Publiczna Szkoła Podstawowa w Koble

Wyróżnienia:    

Agnieszka Mielniczuk – kl. VI   Świetlica Wiejska w Szpikołosach

Jakub Martyniuk – kl. IV- Szkoła Podstawowa w Nieledwi

Adam Radelczuk – kl. VI  Powiatowy Zespół Placówek  Szkolno Wychowawczych  w Hrubieszowie

 

Kategoria IV – uczniowie gimnazjum klasy I-III

PISANKA

I Miejsce – Klaudia Marzęta –  kl. III g  Publiczne Gimnazjum w Trzeszczanach

II Miejsce  – Wiktoria Ciesielczuk  – kl. Ig   Gimnazjum nr 3 w Hrubieszowie

III Miejsce – Agata Rafalska  – kl. III g Zespół Szkół w Werbkowicach

Wyróżnienia:  

Paweł Jaworski – kl. III g Świetlica Ubrodowice 

Izabela Mołdach  – kl. II g Zespół Szkól nr 2 w Hrubieszowie 

                              

KARTKA

I Miejsce – Aleksandra Bachusz – kl. Ig Zespól Szkół nr 2 w Hrubieszowie

II Miejsce – Adriana Jabłońska  kl. Ig  Gimnazjum nr 3 w Hrubieszowie

III Miejsce – Weronika Tomaszczuk – kl. Ig  Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie

Wyróżnienia: 

Karolina Jasina – kl. II g Gimnazjum nr 3 w Hrubieszowie

Oskar Młynarczuk – kl. Ig   Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie

Aldona Jasina – Powiatowy Zespół Placówek  Szkolno –Wychowawczych w Hrubieszowie

 

PALMA

I Miejsce –  Agnieszka Harczuk  – kl. I Gimnazjum nr 1 w Hrubieszowie

II Miejsce – Klaudia Siudak  – kl. III g  Zespół Szkół w Werbkowicach

III Miejsce – Małgorzata Kopczyńska  – kl. III g Publiczne Gimnazjum w Trzeszczanach

III Miejsce – Izabela  Janicka, Aleksandra Dec, Klaudia Majkut – kl. Ig Zespół Szkół nr 2                             w Hrubieszowie

Wyróżnienia: 

Paulina Budzicka – kl. Ig Zespół Szkół Publicznych w Moniatyczach

Aleksandra Hospod  – kl. II g Zespół Szkół Miejskich  nr 2 w Hrubieszowie

 

STROIK

I Miejsce – Klaudia Ryczko  –  kl. I g  Zespół  Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie           

II Miejsce –  Edyta Ufnal  –  kl. II g  Zespół Szkół Publicznych w  Moniatyczach

II Miejsce – Mateusz Polny –  k. III g Powiatowy Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczych

III Miejsce – Klaudia Borusiewicz  – kl. II g   Gimnazjum nr 1 Hrubieszowie

Wyróżnienia:    

Monika Matczuk – kl. III g Publiczne Gimnazjum w  Trzeszczany

Dagmara Bujak – kl. II  g  Powiatowy Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczych w Hrubieszowie         

 

Kategoria V – uczniowie szkół średnich

PISANKA

I Miejsce –Maja  Pukaluk  – kl. II  Zespól Szkół nr 1 w Hrubieszowie

II Miejsce –  Mateusz Graf – kl.  I  Zespół Szkól nr 4 w Hrubieszowie

III Miejsce – Aleksandra Sendecka – kl. III  Zespół Szkół w Turkowicach

Wyróżnienia: 

Łukasz Drączkowski –  kl. III Powiatowy Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczych w Hrubieszowie

 

KARTKA

I Miejsce – Paulina Kot – kl. II Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie

II miejsce – Anna Kamińska – kl. I  Bursa Międzyszkolna przy PZPSW w Hrubieszowie

III Miejsce –  Anna Białonoga – kl. I  Powiatowy Zespół Placówek Szkolno -Wychowawczych w Hrubieszowie

Wyróżnienie:   

Marcin Słotwiński – kl. I  Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie

 

PALMA

I Miejsce – Aleksandra Łukaszkiewicz – kl. II Bursa Międzyszkolna przy PZPSW w Hrubieszowie

II Miejsce – Agnieszka Wiśniewska – kl. II Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie

III Miejsce – Diana Makchon – kl. I Powiatowy Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczych w Hrubieszowie

Wyróżnienie: 

Michał Zachaj  – kl. II – Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie

 

STROIK

I Miejsce – Joanna Stasiuk

II Miejsce – Aleksandra Kamińska – kl. II Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie

III Miejsce – Aleksandra Mączka – kl. I Zespół Szkół nr 4 w Hrubieszowie

Wyróżnienie:     

Agnieszka Sala – kl. III Zespół Szkół w Turkowicach                      

Natalia Skindzier – kl. II Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie

 

Kategoria VI  – osoby dorosłe

PISANKA

I Miejsce – Agnieszka Kowalik – Pasmanteria Hrubieszów

II Miejsce –  Barbara Hyz – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Turkowicach

III Miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Masłomęczu

III Miejsce – Pracownia Zajęć Domowych – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Hrubieszowie

Wyróżnienie:   

Praca zbiorowa – Świetlica Wiejska „Czerwona Jarzębina” w Moroczynie

Paulina Denkiewicz – Świetlica Wiejska w Stefankowicach

 

KARTKA

I Miejsce –  Pracownia Plastyczna  – Środowiskowy Dom Samopomocy w Hrubieszowie

II Miejsce – Barbara Smal – HDK

III Miejsce  – Beata Oliwiak – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Hrubieszowie

Wyróżnienie: 

Karolina Kawarska – Świetlica Wiejska w Szpikołosach

 

PALMA

I Miejsce – Anna Wróbel – Straż Graniczna Hrubieszów

II Miejsce – Alina Sarzyńska – Świetlica Wiejska w Szpikołosach

III Miejsce –  Koło Gospodyń Wiejskich w Mienianach

Wyróżnienie:

Koło Gospodyń Wiejskich w Kułakowicach Pierwszych

Koło Gospodyń Wiejskich w Dziekanowie

 

STROIK

I Miejsce  – Łukasz Kwarciński  -Warsztaty Terapii Zajęciowej w Hrubieszowie

II Miejsce –   Pracownia Krawiecka –  Środowiskowy Dom Samopomocy w Hrubieszowie

III Miejsce – Ewa Polikowska – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Turkowicach

Wyróżnienie:   

Zespół Taneczny – „Wesoła Ferajna” Sołectwo Husynne

Elżbieta Bitner – Koło Gospodyń Wiejskich w Wolicy

Koło Gospodyń Wiejskich w Moroczynie

Świetlica Wiejska w Dąbrowie

Karolina Koza – Świetlica Wiejska w Jankach

 

Dziękujmy wszystkim uczestnikom konkursu. Każda praca, która wpłynęła na konkurs była arcydziełem. Organizatorzy przygotowali podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu i ich opiekunów.

Serdecznie dziękujemy za włączenie się i wsparcie IX edycji akcji Wokół Wielkanocnej Nadziei.

Aforyzm M. Gogola  „Nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu”, przyświecał tegorocznej IX edycji akcji Wokół Wielkanocnej Nadziei, której głównym celem było zbieranie funduszy na zakup paczek żywnościowych dla najbardziej potrzebujących rodzin z powiatu hrubieszowskiego. Zebrano fundusze z kiermaszu prac konkursowych (palm, pisanek, kartek i stroików świątecznych), kwest i od indywidualnych sponsorów, które  przeznaczono za zakup paczek żywnościowych. W sumie w okresie świąt wielkanocnych obdarowano 50 najbardziej potrzebujących rodzin z powiatu hrubieszowskiego. Na paczkę składały się z produkty takie jak: mąka, cukier, ryż, kasza, olej, herbata, margaryny, masło, chrzan, koncentrat pomidorowy, konserwy rybne, wołowina i wieprzowina w puszce, majonez, zupa w proszku, kawa, kakao, ciastka, wafle, batony i  inne.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którym nie był obojętny los drugiego człowieka. Dziękujemy za zaangażowanie, spontaniczność i dar serca, oraz kultywowanie tradycji świąt wielkanocnych. Cieszymy się, że co roku powiększa się grono uczestników konkursu i osób wspierających. Jeszcze raz dziękujemy Wszystkim, którzy  po raz IX  wsparli  naszą przedświąteczną akcję i już teraz zapraszamy Państwa do udziału w kolejnej edycji.

 

Beata Tomaszczuk / ZS nr 1