2 maja 2024

FPPiR Hrubieszów 2015: Koncert Galowy i Golec uOrkiestra. Statuetka Jagiełły dla 2 Pułku Rozpoznawczego

W ostatnim dniu Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego odbył się Koncert Galowy, w którym wystąpili laureaci imprezy. Na zakończenie zagrał zespół Golec uOrkiestra.

 

Ostatni dzień jubileuszowego XX Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego – Hrubieszów 2015 rozpoczęła uroczysta Msza św. w Kościele Garnizonowym, w trakcie której nastąpiła prezentacja wykonawców biorących udział w festiwalu

O godz. 16 w Hrubieszowskim Domu Kultury rozpoczął się Koncert Galowy w wykonaniu laureatów festiwalu, w czasie którego nastąpiło wręczenie nagród.

W trakcie uroczystości dokonano nadania hrubieszowskiemu 2 Pułkowi Rozpoznawczemu Nagrody Miasta Hrubieszowa – Statuetki Króla Jagiełły. Nagrodę tę wręcza się instytucjom i ludziom wybitnie zasłużonym dla miejscowej historii, kultury, sztuki, sportu. 

Statuetkę na ręce dowódcy jednostki plk. Marcina Maja wręczyli: przewodniczący Kapituły Nagrody Miasta Hrubieszowa Jerzy Leopold Krzyżewski i Burmistrz Miasta Hrubieszowa Tomasz Zając. Kapituła, przyznająca Nagrodę, zgodnie z regulaminem składa się z osób mieszkających w Hrubieszowie, które otrzymały Nagrodę.

Na zakończenie o godz. 20 zagrał zespół Golec uOrkiestra.

 

***

 

PROTOKÓŁ RADY ARTYSTYCZNEJ

XX JUBILEUSZOWEGO FESTIWALU PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ 

I RELIGIJNEJ WOJSKA POLSKIEGO – HRUBIESZÓW 2015’

 

W dniach 6 – 8 listopada 2015 roku odbył się XX Jubileuszowy Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego – Hrubieszów 2015. W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 58 podmiotów wykonawczych, z czego w kategorii solista 41, w kategorii zespół 15, w tym 2 chóry.

Łącznie w festiwalu udział wzięło około 200 wykonawców.

 

Prezentacje artystów we wszystkich kategoriach oceniała Rada Artystyczna w składzie:

Przewodnicząca  – Pani Alicja SATURSKA

Członkowie        

– Pani Jolanta WOJTAŚ-ZAPORA

– Pan ppłk rez. Bogusław HILLA

– Pan Mieczysław JURECKI

– Pan Andrzej SAR

– ks. ppłk Prałat Andrzej PUZON

 

Jury Festiwalu pragnie pogratulować laureatom i wyrazić podziękowania wszystkim wykonawcom za przygotowanie oraz wysoki poziom tegorocznych prezentacji artystycznych. Szczególną uwagę zwróciliśmy na różnorodność form muzycznych, ciekawe aranżacje i oryginalne instrumentarium. Każda kolejna edycja festiwalu nie jest taka sama, ponieważ wykonawcy wciąż wyszukują, przygotowują i przedstawiają ciekawy, oryginalny, a niejednokrotnie wybitny repertuar pieśniarski i piosenkarski.

Wyrażamy również uznanie instruktorom i animatorom życia kulturalnego w Wojsku Polskim oraz tym związanych z wojskiem poprzez współpracę w swoich Garnizonach. Przygotowanie ciekawych prezentacji artystycznych dla swoich podopiecznych świadczy o Waszym oddaniu dla krzewienia kultury i wysokich kwalifikacjach.

Dziękujemy Dowódcom i Kierownikom instytucji delegujących uczestników za możliwość udziału artystów w Festiwalu. Podziękowania należą się również instytucjom wspierającym i sponsorom za zaangażowanie w rozwój artystyczny i patriotyczny młodego pokolenia Polaków. To dzięki ich wsparciu finansowemu mogliśmy wspólnie przeżywać to wydarzenie artystyczne a wykonawcy dodatkowo zostaną nagrodzeni ufundowanymi przez nich nagrodami.

Szczególne podziękowania kierujemy do Komitetu Organizacyjnego oraz Zespołu Organizacyjnego za wielki wysiłek włożony w profesjonalną realizację zaplecza artystycznego i logistycznego festiwalu, bowiem to ich zasługą jest twórcza i ciepła atmosfera towarzysząca imprezie.

Naszym podziękowaniem obejmujemy również zespół „Lechici” pod kierownictwem Pana Leszka Opały, który 20 lat uświetnia artystycznie wydarzenia festiwalowe.


Po przesłuchaniach konkursowych prowadzonych w dniu 6 listopada 2015 roku, Jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 

Wyróżnienia w kategorii solista:

–      Waldemar KONDRACIUK – 2 hrubieszowski pułk rozpoznawczy;

–      Aneta DĘBSKA – klub wojskowy  10 Brygady Logistycznej Opole;

–      Małgorzata OLESZCZUK – klub batalionu dowodzenia Wielonarodowej Brygady  Lublin;

–      sierż. Krzysztof ŁUPIŃSKI – klub 11 mazurskiego pułku artylerii Węgorzewo;

–      Aleksandra BANASIAK – klub 25 Brygady Kawalerii Powietrznej Tomaszów Mazowiecki.

 

Wyróżnienia w kategorii zespół:

–      Zespół wokalny funkcjonariuszy służby więziennej Zamość.

–      AKWARIUM – klub 5 batalionu strzelców podhalańskich Przemyśl.

 

Wyróżnienia w kategorii chór:

–      CHÓR ZIEMI ZAMOJSKIEJ „CONTRA”;

–      CHÓR AKADEMII MARYNARKI WOJENNEJ GDYNIA.

 

III miejsce w kategorii solista:

–      Mateusz WYSOCKI – klub 5 batalionu strzelców podhalańskich Przemyśl.

 

III miejsce w kategorii zespół:

–      „AVANGARDA” – klub 6 Brygady Powietrznodesantowej Kraków.


II miejsce w kategorii solista:

–      Jakub MISZCZUK – klub 25 Brygady Kawalerii Powietrznej Tomaszów Mazowiecki.

 

II miejsce w kategorii zespół:

–      „EL FUEGO” – klub 25 Brygady Kawalerii Powietrznej Tomaszów Mazowiecki.

 

I miejsce w kategorii solista:

–      Magdalena CHOŁUJ – klub Centrum przygotowań do misji zagranicznych Kielce.

 

I miejsce w kategorii zespół:

–      „SZAROTKI”- klub 5 batalionu strzelców podhalańskich Przemyśl.