LubieHrubie.pl » Wiadomości

A A A

Hrubieszów: Unijne wsparcie dla spółdzielni i wspólnot

Dodał: mac

Data dodania: 2017-11-13

Burmistrz Hrubieszowa zachęca miejscowe spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, by starały się o dotacje na termomodernizację i inne inwestycje, wspierające tak zwaną efektywność energetyczną. Z Unii Europejska można pozyskać na ten cel do 75 procent kosztów kwalifikowalnych.

Reklama

 

Podmioty z miast takich jak Hrubieszów mają do wykorzystania 200 milionów złotych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, a środki te dzieli Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, który rozpoczął nabór wniosków.

Mogą one dotyczyć m.in.: ocieplenia budynków wielorodzinnych, likwidacji nieefektywnych źródeł ciepła, wymiany okien i drzwi oraz oświetlenia na energooszczędne, instalacji urządzeń, które wykorzystują odnawialne źródła energii, przebudowy systemów grzewczych i wprowadzenia systemów zarządzania energią.

Wnioski o przyznanie dotacji można składać do 29 grudnia, a pełny regulamin naboru są dostępne na stronach: www.nfosigw.gov.pl i www.funduszeeuropejskie.gov.pl.

 

źródło: ias24.eu

 

Podziel się:
« wstecz

SKOMENTUJ:

Aby komentować zaloguj się, jeśli nie masz konta zarejestruj się.


KOMENTARZE: 5

to może ktos kompetentny odpowie na pytaniaq postawione przez KULKA1

2017-11-14 14:03:01 | autor: skandy

Panie memo (Darku) gdzie byli ci co powinni to zrobić na początku roku sam pan wie że nie jest to realne złożyć taki projekt w tak krótkim czasie do tego wie pan co musi być zabezpieczone do takiego projektu. A tak poza tym dlaczego autor pisze o tym teraz czy to jest podjazd do konkretnych osób ze spółdzielni?

2017-11-14 13:16:56 | autor: KULKA1

memo Przekręt zrobili z tyli miernikami ciepła, co je nam do czynszu wliczyli, a teraz nikt ich nie odczytuje. Pewnie ten, co to wprowadzał, niezłą łapówkę pobrał za takie zamówienie. A teraz wisi bezużytecznie.

2017-11-13 17:19:31 | autor: newer

Tak z gazu na kotłownie Ci dofinansują

2017-11-13 13:29:31 | autor: B**

mamnadzieję ze mmoja sołdzielniia HSM wystapi natychmiast o dofinansowaniie zmiany żrodel ciepła, ciepłownia miejska ma tendencje do ciągłego podnoszenia ceny, zespól ABC majacy własne żródło ciepła ponosi o wiele mniejwsze koszty ogrzewania mieszkan

2017-11-13 12:53:24 | autor: memo