LubieHrubie.pl » Wiadomości

A A A

Hrubieszów: Wniosek o odwołanie Zarządu Powiatu - FOTO

Dodał: may

Data dodania: 2017-12-08

Pięcioro radnych Rady Powiatu złożyło w dniu 7 grudnia do jej przewodniczącego wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji i odwołanie Zarządu Powiatu V kadencji.

Reklama

 

Wniosek radnych rady powiatu Hrubieszowskiego o odwołanie zarządu Powiatu V kadencji.

Na podstawie § 20, ust.2 Statutu Powiatu Hrubieszowskiego (uchwała nr. XXV/226/2013 z dnia 24 dnia października 2013r.) Radni Prawa i Sprawiedliwości powiatu Hrubieszowskiego Maksymowicz Radosław, Fornal Dariusz, Grabarczuk Jan, Wojturska Małgorzata oraz radny p. Zbigniew Dolecki wnieśli w dniu 07.12.2017r. o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady powiatu Hrubieszowskiego w temacie:

1. Odwołanie obecnego całego Zarządu Powiatu w Hrubieszowie V kadencji

2. Powołaniu nowego Zarządu Powiatu w Hrubieszowie V kadencji

 

Uzasadnienie

Podczas XVI sesji Rady Powiatu w Hrubieszowie w dniu 27.10.2016r radni Prawa i Sprawiedliwości pow. Hrubieszowskiego Radosław Maksymowicz, Grabarczuk Jan, Wojturska Małgorzata złożyłi Przewodniczącemu Rady Powiatu wniosek o podjęcia działań w celu wyjaśnienia nieprawidłowości w funkcjonowaniu Zarządu Powiatu jakie zostały przedstawione w mediach społecznościowych oraz prasie lokalnej. Zarówno Przewodniczący rady jaki i jego Zastępcy oraz Członkowie Zarządu w dyskusji jednoznacznie stwierdzili, że przedstawione zarzuty są nieprawdziwe i bezpodstawne, zaś do rozstrzygania takich spraw są odpowiednie organy państwa.

Wobec faktu, że prokuratura Okręgowa w Zamościu sygn. PO I Ds. 115.2016 zastosowała środki zapobiegawcze (środki te staną się wykonalne z chwila uprawomocnienia się postanowienia) w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych odpowiednio dla Starosty i Zastępcy Starosty Hrubieszowskiego. Dla zachowania należytego pozytywnego wizerunku Powiatu Hrubieszowskiego dalsze funkcjonowanie zarządu w obecnym składzie nie daje gwarancji bezstronnego i obiektywnego wyjaśniania nieprawidłowości które są przedmiotem śledztwa sygn. PO i Ds. 115.2016 jak również innych postępowań prowadzonych obecnie przez uprawnione organy państwa.

 

1. Maksymowicz Radosław

2. Grabarczuk Jan

3. Fornal Dariusz

4. Wojturska Małgorzata

5. Dolecki Zbigniew

 

źródło i fot. Wnioskodawcy

 

Podziel się:
« wstecz

GALERIA:


SKOMENTUJ:

Aby komentować zaloguj się, jeśli nie masz konta zarejestruj się.


KOMENTARZE: 50

Uważajcie ludzie co tu piszecie bo z tego co widzę administrujący tą stroną zbiera materiały dla możliwych postępowań prokuratorskich !!!!

2017-12-11 12:55:33 | autor: newer

mam nadzieje że zmieni się pejzaż Hrubieszowa i że o godz 15.30 Hrubieszów nie bedzie pustoszał bo urzednicy walą brykami do swoich wiejskich posiadłości

2017-12-10 22:13:58 | autor: korwin

Józek ma gospodarstwo rolne o powierzchni ok. 100 ha... licząc każdy hektar po 50 tys. daje to 5 mln zł.... do tego sprzęt rolniczy który uzyskał z unii oraz podobno pewne aktywa o których nie wiedzą śledczy - o których ludzie mówią - będzie to razem około 10 mln zł...z tego majątku ureguluje za dotacje unijną wyłudzoną na drogę do Prehoryłego...tylko niech śledczy pośpieszą się...aby nie przepisał całości majątku na synków bo już zaczął to robić...

2017-12-10 22:02:19 | autor: Bożydar

Mam nadzieję, że sprawiedliwości stanie się zadość i "bohaterowie" artykułu zostaną sprawiedliwie ukarani. Jestem w szoku do czego doprowadzili w Strzyżowie... Fałsz...obłuda i zakłamanie w Starostwie... Zniszczenie środowiska naturalnego... Powiat i miasto wśród najbiedniejszych w Polsce... wyborcy nie bądźcie krótkowzroczni z tym razem w wyborach zagłosujcie naprawdę mądrze.

2017-12-10 22:01:19 | autor: Bożydar

I co bohaterowie z pierwszej strony Tygodnika Zamojskiego....rządziło się powiatem jak swoją własnością jak swoimi gospodarstwami w Prehoryłem i Białowodach doprowadziliscie cały powiat do upadku ruiny dewastacji degradacji przez was ludzie cierpią niedostatek i biedę ile łez wylały żony i matki przez wasze niekompetentne rządy setki młodych musiało wyjechac szukać pracy gdzieś daleko...oczywiście dla swoich znajomych i rodziny praca znalazła się nawet takich którzy np. po zootechnice byli kierownikami powiatowego centrum pomocy rodzinie...
Och wstyd pisać dalej...dno...wielkie bagno...gnoj. ...

2017-12-10 21:58:32 | autor: Bożydar

Wcale nie będzie ciekawa. Wszystko zostanie w rodzinie. PSL ma chyba 14 na 19 radnych. Obecnych odwołają a powołają innych kolegów

2017-12-10 21:41:47 | autor: Bożydar

A nie jak podawał MM posiedzenie rady powiatu. 28.12.2017 r. godz. 10:00

2017-12-10 20:42:54 | autor: newer

14 Grudnia sesja Rady Powiatu Hrubieszów o godź11,00 Dołhobyczów się wybiera proszę przyjść zobaczymy głosowanie Barczuk powinien sam podać wniosek o rozwiązanie za rządu będźe ciekawa Sesja

2017-12-10 20:31:39 | autor: kot11

My nie jesteśmy działaczami, a osoby publiczne pracujące za nasze pieniądze mamy prawo oceniać

2017-12-10 18:46:13 | autor: Sympatia

lewin nikt tu nic nie podburza jak by robili swoje to by nikt się tego nie czepiał. Nie mów ze nie widzisz nieprawidłowości. Po to jest wolność słowa żeby wyrażać swoją krytykę. Jak by Władza miała odrobinę honoru to z urzędu powinien się podać do dymisji pan Barczuk a nie walczyć o to jak o zdobycz. I nie myl osoby publicznej z anonimowymi mieszkańcami. Bo niektórych praca pewnie też zależy nie od poglądów tylko od przełożonych a jak by jawnie występowali przeciwko nim to wiadomo co by było.

2017-12-10 18:21:32 | autor: newer

lewin cos nie na temat piszesz.

2017-12-10 18:15:55 | autor: newer

wam najlepiej wychodzi podpuszczanie i chetnie byście widzieli innych nie anonimowych bo sami to wolicie byc daleko z tyłu, znałem jednego działacza politycznego z Hrubieszowa / no może powiedziane na wyrost działacza/ ktory własnie lubiał podpuścić, stał z boku i cieszyl się jak skaczą sobie do gardeł

2017-12-10 18:03:48 | autor: lewin

Czapkami byście zarzucili to całe kolesiostwo.

2017-12-10 17:18:43 | autor: newer

Ludzie jak byście wszyscy przyszli na spotkanie Rady i wyrazili byście swoje niezadowolenie to by sie zakończyły ich Rządy, Przecież by sie bali nawet zbliżać do starostwa.

2017-12-10 17:11:13 | autor: newer

Bo ja rozważam taką opcje

2017-12-10 17:08:28 | autor: newer

Wrazie czego to na zaproszenie pana Michała bo wszystkich tu zapraszał, wiec w czym problem???

2017-12-10 17:08:12 | autor: newer

pokażcie że nie jesteście anonimowi i wygarnijcie co wam leży na sercu

2017-12-10 17:07:27 | autor: newer

Atos, lewin to wpadnijcie na obrady jak to nas zapraszał pan Michał.

2017-12-10 17:06:21 | autor: newer

oczywiście ,że piszemy anonimowo,wybieramy anonimowo radnych którzy oficjalnie za nas na sesji mają zabierać głos są pierwszym organem nadzorczym kontrolnym postępowań starostwa nieprawidłowych lub prawidłowych za to biorą pieniądze z naszych podatków i poto zostali powołani aby reagować natychmiast ,jeżeli dla przewodniczącego i zarządu rady inne organy państwowe są bardziej odpowiednie, to za co kasę dojicie was tam nie ma sami się wyeliminowaliście się ,miejcie odrobinę odwagi przeciwstawić się tej patologji,udowodnijcie ,że dla nas pracujecie ,a nie dla przykrycia przekrętów i odciągnięcia w czasie ,bat wyborczy i tak dosięgnie tych radnych za czym będą głosowali to jest wasza ostatnia sznsa przed wyborami,a ludzie pamiętają.

2017-12-10 13:40:10 | autor: may1

wszystko się zgadza, najlepiej tłumnie czyli anonimowo a jeszcze bezpieczniej na końcu tego tłumu

2017-12-10 11:41:10 | autor: lewin

Podejrzewam że jeśli tłumnie przybylibyśmy na sesje to zanim by rozpatrywano wniosek to by utajniono obrady i wyproszono by wszystkich . Najlepszym rozwiązaniem była by kamera np. telewizji internetowej online relacjonująca co się dzieje . Protokoły z sesji są bardzo okrojone i nijak nie mają się do rzeczywistości , słowa starosty są pisane w poprawnym języku polskim a nie jak rzeczywiście duka starosta .

2017-12-10 10:41:36 | autor: Atos

Jak strach w oczach, że mogą rykoszetem dostać za wszystko to nagle jedyni prawi. Dajcie spokój - cynizm po całości ! Wcześniej nie mogli bo jakby się rozwiązali to by diet nie był i znajomości. Już o tym raz pisałem żeby być czujnym bo teraz przyjdzie czas na tych ,,prawych i uczciwych". Aż śmiać się chce jaka w tym wszystkim obłuda. Boicie się no i dobrze !!! Mam nadzieję że pan M skończy swoja kwiecistą karierę jako mały polityk - choć nie wierzę, bo tu ludzie tacy rozsądni.

2017-12-10 10:30:39 | autor: Nowiny1966

Być może nie rozumiem. :-) Wiem jednak, że zasiada w organie stanowiącym i kontrolnym, a wymaga od nas żebyśmy to my zabierali głos na sesjach rady... bo on o niczym nie wie. Wcześniej czekał na efekty działań prokuratury, teraz będzie czekał na sąd. Jak będzie wyrok pierwszej instancji będzie czekał na II instancje. Jak już procedura odwoławcza się skończy, zaczeka na kasacje! :-)

2017-12-10 09:38:35 | autor: Sympatia

z przykroscią konstatuję że sympatia nie rozumie czytanego

2017-12-09 22:07:08 | autor: lewin

Michał zasiada w organie stanowiącym, nadrzędnym w stosunku do Zarządu, starosty... Lewin Ty wiesz o czym gadasz?

2017-12-09 21:56:44 | autor: Sympatia

nie pyrgajcie sie, ma rację Michał, wszyscy mocni za zasłoną anonimowości, stanąć twarzą w twarz jakoś mało kto ma ochote, lepiej zza węgła

2017-12-09 20:15:28 | autor: lewin

Może by tak petycja? ;-)

2017-12-09 13:54:29 | autor: Sympatia

Całkowicie popieram wniosek,proszę o podanie z imienia i nazwiska radnych na lh jak głosowali w sposób oczywisty podpiszą się poparciem za kantami ,nielegalnymi kopalniami,truciem ludzi śmieciami,będziemy w jasny sposób wiedzieli kogo nie wybierać i kto stoi za patologią w starostwie. Panie radny MM teraz proszę wykazać się po jakiej stronie mocy Pan stoi[uczciwej],a bat wyborczy za pasem.Oczywiście video niech wszyscy wiedzą kto jst kto i za czym stoi.

2017-12-09 12:09:03 | autor: may1

Ten wniosek trochę za późn o conajmniej rok! Ale jak mógł być wcześniej skoro nie było odpowiedniej liczby radnych żeby się podpisać bo przecież R. M. musiał najpierw zadbać o swoją osobę żeby go nie odwołali z funkcji radnego – bo przecież on nie mieszka w Hrubieszowie!

Najprędzej w niedługim czasie zobaczymy na miejscu naszych starostów zobaczymy Przewodniczących Rady Powiatu bo przecież towarzystwo wzajemnej adoracji nie dopuści do tego by wszedł komisarz ( z PiSu) !

Na radę powiatu nie muszą iść mieszkańcy miasta tam powini być obecni radni miejscy, ugrupowowania typu Solidarność PIS KUKIZ 15 itp., bo zostali przez mieszkańców wybrani.
Wiadomo niektórym radnym będzie ciężko pójść bo siedzą w kieszeni u Starosty – radny miasta A S, R W, J.K – co biedni zrobią jak nie będzie ich mentora? Kto będzie kierował ich knowaniami przeciwko dobru miasta!
Koalicja na linii radny powiatowy (z miasta) M M - ( radny miejski) A S – ma się bardzo dobrze! Zakrojona akcja jak dokopać miastu trwa bez ustanku bo przecież trzeba odwrócić uwagę społeczności od bałaganu i patologii w starostwie!!! Takie są prikazy odgórne!
Panowie! Oliwa zawsze sprawiedliwa......kłamstwo ma krótkie nogi....

Liczymy na relację z najbliższej sesji rady powiatu najlepiej oczywiście w formie VIDEO!!!!!!

2017-12-09 09:20:19 | autor: najezdna.zosia

P...P, będziesz pluł im w oczy to powiedzą, że deszcz pada! ;-)

2017-12-08 23:22:35 | autor: Sympatia

Moze powinniśmy wszyscy wybrać się na sesję rady powiatu i niech popatrz nam prosto w oczy. Niech wypowiedź się na temat pracy na własne potrzeby, zobaczymy jakie będą mieli tłumaczenia. To jest dziadostwo wszystko
Pan MM jest dobrym manipulantem w tym wszystkim pcha się wszędzie tylko nie zdaje sobie sprawy ze nie wszędzie jego osobę chcą. Takze Panie Michale nie wiele zrobiliście pora się pakować z kolegami

2017-12-08 23:17:09 | autor: p.......p

Nie będzie "popiszo, popiszo i przestano"??? ;-)

2017-12-08 23:06:37 | autor: Sympatia

Tudzież przydało by się trochę mobilizacji w okół środowiska radnych . Każdy kto zna osobiście radnego albo zna kogoś kto zna radnego niech próbuje jakoś uświadomić jaka ciąży na nich odpowiedzialność podczas głosowania nad wnioskiem . Muszą podjąć decyzje co dalej z włodarzami bo rozumiem że ciężko będzie ten wniosek utrzymać ale tu apel do radnych że to jest wasza szansa by odciąć się od wszystkich przekrętów jakich nie mało w powiecie . Popieranie dla idei partii może mieć konsekwencje w późniejszym życiu gdyż to mała społeczność i nikt nikomu głowy nie urwie ale niesmak i śmianie za plecami zaciąży wam do końca życia . Przemyślcie czy warto ? tak postąpić .
To głosowanie uświadomi także nam wszystkim kto nami rządzi by potem nie było że" ja nie wiedziałem, nie orientowałem się , zarobiony jestem " - ta sprawa poszła już za daleko i nie skończy się na "popiszą ,popiszą ..) ale smród zostanie na lata .
Państwo radni głosujcie świadomie !!!

2017-12-08 22:59:28 | autor: Atos

Tam jest armia ludzi przyzwyczajonych do siedzenia cicho i potulnie, którzy teraz zaczęli się bać ewentualnych nowych porządków! Będą bronić starego ładu! Bardzo boją się zmian...

2017-12-08 22:50:34 | autor: Sympatia

wniosek bez wątpienia słuszny, rodzi się tylko pytanie dlaczego tak poźno, czy trzeba było czekać na decyzje prokuratorskie by uczynic to co powinno się zdarzyc przynajmniej pół roku temu, podawane jak na tacy fakty przez kronikarza były chyba dla radnych mało wiarygodne, ale lepiej poźno niz wcale

2017-12-08 22:09:57 | autor: kibic

A swoją drugą to podziwiam Pana Barczuka jak może tak z ludźmi postępować, broniąc interesów partyjnych. Pan MM może nie być w temacie z większością spraw, ale pan Barczuk dobrze się orientuje co się w starostwie dzieje bo sie pod większością spraw podpisuje i nie boi się ani Boga ani odpowiedzialności karnej.

2017-12-08 20:06:52 | autor: newer

U nich wszystkie zarzuty sa są nieprawdziwe i bezpodstawne. A wniosek to pewnie formalność i odpadnie po głosowaniu.

2017-12-08 20:00:16 | autor: newer

Ale jakim cudem pytacie dlaczego radny MM tego nie podpisał - przecież ten radny wyraźnie określił po czyjej jest stronie. Przeczytajcie treść pisma. Jest jak byk "zastępcy przewodniczącego rady jednoznacznie stwierdzili, że przedstawione zarzuty są nieprawdziwe i bezpodstawne". Zgadnijcie kto jest wiceprzewodniczącym rady powiatu. Dwóch Panów z Hrubieszowa - Pan Miścior i Pan Sitarz.

2017-12-08 19:52:42 | autor: Hipokryzja

To tylko wniosek i teraz zobaczymy głosowanie zgodne z sumieniem Radnych. Jak nie przejdzie to sumienie większości jest kierowane partyjnymi układami, Bo tych 5 to nie większość Rady.

2017-12-08 19:47:00 | autor: newer

Sympatia nie ciesz sie tak jeszcze bo ci specjaliści sie rozejdą po urzędach.

2017-12-08 18:57:36 | autor: newer

Brawo, nareszcie!

2017-12-08 18:55:41 | autor: Sympatia

Komuna to też już nie jest że wszyscy trzymają język za zębami bo boją sie cokolwiek napisać. Rozpadło sie państwo MSW na dobre.

2017-12-08 18:37:52 | autor: newer

Zastanawiam się dlaczego nie ma podpisy pod tym wnioskiem uczciwego, prawdomównego pana Michała Misciora hipokryzja w czystej postaci, ludzie zastanówcie się za rok na kogo głosować bo ten radny nie jest wart oddania na niego głosu, jest to osoba dwulicowa, która zaczęła właśnie kampanię wyborczą, kompromitując się komentarzami na LH. Panie radny mam nadzieję że pana i pańską partię mafijną ludzie rozliczą przy wyborach. Wszyscy won!!!

2017-12-08 18:37:34 | autor: Koleslaw

Wcześniej czy później sie każdy o wszystkim dowie bo to małe miasto jest. Nie da sie sprawować władzy w zaciszu gabinetów.

2017-12-08 18:20:37 | autor: newer

j.konor co kto lubi nie wypowiadam sie bo zastraszają tu prokuraturą.

2017-12-08 18:18:41 | autor: newer

A Pan Michał poczeka na wyrok sądu!

2017-12-08 18:08:46 | autor: j.konor

Widzę że spotkanie opłatkowe w starostwie będzie pełne emocji.

2017-12-08 17:54:25 | autor: newer

popieram

2017-12-08 17:49:41 | autor: newer

To już powino sie wydarzyć co najmniej pół roku temu. No ale opieram może coś sie zmieni.

2017-12-08 17:48:36 | autor: newer

Hmmm a to coś ciekawego