LubieHrubie.pl » Wiadomości

A A A

Hrubieszów: Wniosek w sprawie odwołania starosty i zarządu powiatu odrzucony - FOTO

Dodał: may

Data dodania: 2018-01-12

Dziś w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Hrubieszowskiego, podczas której został poddany pod głosowanie wniosek radnych opozycji o odwołanie starosty hrubieszowskiego, a tym samym - zarządu powiatu hrubieszowskiego.

Reklama

 

7 grudnia pięcioro radnych Rady Powiatu Hrubieszowskiego, w związku z zarzutami jakie Prokuratura Okręgowa postawiła staroście i wicestaroście, złożyło wniosek o odwołanie zarządu powiatu.

Zgodnie z ustawą o samorządzie powiatowym najpierw wniosek radnych musiała zaopiniować komisja rewizyjna Jej stanowsko było negatywne.

W tajnym głosowaniu nad odwołaniem starosty hrubieszowskiego uczestniczyło 17 radnych - 5 było za, a 12 przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

 


 

Zobacz też:

Hrubieszów: Głosowanie nad odwołaniem Zarządu Powiatu odłożone 

Hrubieszów: Wniosek o odwołanie Zarządu Powiatu 

Podziel się:
« wstecz

GALERIA:


SKOMENTUJ:

Aby komentować zaloguj się, jeśli nie masz konta zarejestruj się.


KOMENTARZE: 23

A 13 wspaniałe się bawili na imprezce PSL

2018-01-15 21:20:12 | autor: jack1

Odnoszę wrażenie ,że pan Miścior najlepiej na tym wyjdzie-śliźnie się i już

2018-01-14 14:58:18 | autor: wier129

Nie widzę żeby było inaczej bo to już pewnego rodzaju mafia sie poobsadzała po stołkach.

2018-01-13 19:39:47 | autor: newer

A gdzie się podziała gwiazda i słońce rady hrubieszowskiej Pan Michał Miścior? Tchórz czy zwykła kalkulacja polityczna przed zbliżającymi się wyborami?

2018-01-13 09:27:38 | autor: kaowiec

Obejrzałem nagranie z sesji i tylko potwierdza się to, co myślałem - naszych starostów i ten cały cuchnący PSL może oderwać od stołków tylko łom lub kilof.
Trzeba przyznać, że wypowiedzi radnych z opozycji- Pana Fornala i Doleckiego były stonowane, kulturalne i merytoryczne. Nie zagłębiali się w jakieś osobiste wycieczki i wielki szacun za cierpliwość po chamskiej wypowiedzi Starosty Kuropatwy.
Panie Starosto Józefie, nie rozumiesz Pan tego, że wszyscy mieszkańcy mają dość już pańskich rządów, buty, arogancji, kolesiostwa i braku ogłady, kultury i zwykłej przyzwoitości. Zwalasz Pan wszystko na walkę polityczną i bogate "osiągnięcia" naszego powiatu - to kpina.
A Pan Czerwonka jako skrzywdzona panienka z okienka! Mamy dość pańskiej zabawy, wyjazdów na Ukrainę i marnotrawienia publicznych pieniędzy. Tylko tyle Pan może i umie. A czy w sprawie tajemniczej śmierci lekarza weterynarii Pana K. też Pan jest w porządku?
Mam tylko nadzieję, że Polski Sąd zrobi z wami porządek, czego sobie i wszystkim mieszkańcom powiatu hrubieszowskiego życzę.

2018-01-13 08:53:28 | autor: kaowiec

Dziękuję za nagranie .
Wystarczy obejrzeć nagranie by wyrobić sobie opinie , jedni umieją ładnie do wszystkich się zwrócić inni (tak jak koledzy zauważają ) oderwani od pługa , ani dzień dobry ani zrozumienia o czym mówią . Próbował przewodniczący Barczuk odwrócić kota ogonem że prokuratura się pomyliła i wycofała ale się nie udało więc wszyscy radni głosowali świadomie że prokurator zarzutów żadnych nie wycofał i to była argument za odwołaniem . Niech dziś zasypiają radni ze świadomością że pozostawili zarząd , że opowiedzieli się za starostą a przeciw prokuraturze. Oczywiście radni z PiS pokazali jak powinna wyglądać procedura , uprzejmie i bez osobistych wycieczek . Niestety od strony PSL to wyglądało jak by to ktoś z radnych im krzywdę robił .
Podsumowując całe wydarzenie to zgubiła zarząd zwykła pycha i arogancja . Nawet dziś podczas głosowania próbowano wcisnąć publicznie kit że wniosek radnych o odwołanie jest niezasadny bo prokuratura się wycofała . Do końca brną w manipulację i myślą że ktoś im uwierzy . Dziś Leszek C. życzył by inni doświadczyli tego co on i jego rodzina ale dlaczego nie pomyślał o tym wcześniej ? Zero skruchy , zero przemyśleń , tak więc radni popierający Józefa K. utorsamiliście się z zarządem , ja w przeciwieństwie do Leszka C. życzę wam by zarząd powiatu okazał się bez winy a Wy mogli nosić dumnie głowę do góry , nikomu te zamieszanie nie służy ale czas pokaże jakimi jesteście ludźmi .

2018-01-12 23:12:01 | autor: Atos

Jest już film na hrubieszow.tv

2018-01-12 21:16:07 | autor: Paxel

Wynik tego głosowania pokazuje że prawie cała rada i zarząd jest do wymiany.Proponuję zapamiętać te wszystkie nazwiska i skreślić przy najbliższych wyborach.A także zapamiętać tę partię co jedzie już 100 lat na świetnym patencie że "dola chłopa jest ciężka".Jeden skandal.

2018-01-12 21:07:34 | autor: PawełW

Wstyd.

2018-01-12 21:03:52 | autor: majk0987

Ot taki Titanic z Hrubieszowa on tonie a każdy udaje ze jest super.

2018-01-12 20:35:12 | autor: Chris

Dlaczego Józik głosował w swojej sprawie

2018-01-12 20:18:55 | autor: kot11

A gdzie słynny MM?

2018-01-12 19:06:12 | autor: Nowiny1966

A ciekawe co do urny wrzuca pan starosta głos na siebie przecież jest zawieszony w czynnosciach. Większych jaj nie było . A te mordy wypasione przecież nie podetną gałęzi na której sami siedzą.

2018-01-12 18:26:16 | autor: PawełW

Wszystkim radnym, którzy głosowali przeciw odwołaniu starosty oraz tym, którzy mieli czelność nie pojawić się na sesji, życzę sromotnej klęski w kolejnych wyborach. Tyle czasu udawać, że nic się nie dzieje - wstyd. Niektórzy z opozycji też się ruszyli dopiero, kiedy nie było już innego wyjścia. Brawo ...

2018-01-12 18:04:41 | autor: Skaczący Jack

Rzygać mi się chce jak patrze na te stare napasione przez publiczne pieniądze mordy!!! Zero wstydu i zero przykładu dla młodych ludzi którym możne się kiedyś uda dojść do władzy i coś zmienić w tym mieście!!!!!!!!! Puki co żenada )-:

2018-01-12 18:03:44 | autor: Wkurzony

Masakra. Władza absolutna deprawuje:/

2018-01-12 17:12:01 | autor: intheend

Wierzę w wymiar sprawiedliwości.

2018-01-12 16:51:09 | autor: 234B

A kabarecik dalej leci. Przypominam, że starosta nie był wybrany w wyborach bezpośrednich tylko został wybrany na starostę głosami radnych. Dlatego wcale mnie nie dziwi ta decyzja. Reprezentują oni dokładnie poziom starosty czy chcą czy nie chcą. Należy dokładnie zanotować te nazwiska i po rodzinie i znajomych rozpowszechniać. Dość tego układu. Facet miał szansę zachować się honorowo ale nie ma zdolności honorowej tak samo jak radni, którzy głosowali przeciwko odwołaniu. Aha wyobraźcie sobie teraz taką sytuację, że jakiś policjant, żołnierz czy strażnik graniczny czy nawet urzędnik starostwa jest oskarżony i zajmują mu majątek na poczet kary. Jak myślicie nadal byliby na stanowisku czy raczej zostaliby szybciutko wydaleni ze służby albo zwolnieni? No właśnie i tu mamy różnicę między etyką zawodową a ludźmi z otoczenia "wicie rozumicie".

2018-01-12 15:40:16 | autor: Elo7

Wstyd.

2018-01-12 15:39:50 | autor: B**

Nie stchórzył on po prostu czeka na wyrok sądu - jak na nasze sądownictwo jakieś 4 lata. Przecież nie ma problemu. Wszystko jest OK. Śmieci ok, dotacje itd. nie ma problemu

2018-01-12 15:09:38 | autor: j.konor

Wszystko zgodnie z planem i zasadą -,,kruk krukowi ..." . Zapamiętamy to przy wyborach.

2018-01-12 15:04:58 | autor: hrubieszowiaczek

14 dni - tylko tyle nadziei im zostało! :)
Zbierają się coraz ciemniejsze chmury... prawie czarne... i coraz ich więcej! Właściwie robi się ciemno. Bardzo ciemno. Co nie zmienia faktu, że widok jest smutny. Gromadka żenujących pacynek i dwóch - pożal się Boże - ojców narodu ;)
Michał M. stchórzył?

2018-01-12 14:37:56 | autor: Bożydar

I jak tam malutki Michałek ? znów nic nie wiedział nie widział :)
Taki wybieg był od początku do przewidzenia gdyż wszystko było zaplanowane . Komisja nie mogła inaczej opiniować gdyż komisja składała się z radnych . Ciekawe w jaki sposób wytłumaczyła poczynania Józefa K. ? jest gdzieś do usłyszenia /przeczytania opinia i uzasadnienie komisji ? czy też utajniono :) A kto w ogóle zasiadał w tej komisji ?
Z drugiej strony nie ma tego złego co by na dobre nie wyszła bo chyba nikt nie ma złudzeń jak działa PSL w powiecie i przy wyborach tej opcji nie musi nawet brać pod uwagę że któryś PSL-owiec może mieć odrębne zdanie od ich mentora :)

2018-01-12 14:19:06 | autor: Atos