REKLAMA

C3 Carmax 1

LubieHrubie.pl » Wiadomości

A A A

Hrubieszów: Głosowanie nad odwołaniem Zarządu Powiatu odłożone - FOTO - WIDEO

Dodał: may

Data dodania: 2017-12-14

W czwartek 14 grudnia 2017 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie odbyła się nadzwyczajna XXIV sesja Rady Powiatu w Hrubieszowie.

Reklama

 

Głównym punktem sesji miało być przedstawienie wniosku złożonego przez grupę radnych dotyczącego odwołania Zarządu Powiatu.

Przypomnijmy, że Prokuratura Okręgowa w Zamościu prowadzi wielowątkowe śledztwo dotyczące szeregu nieprawidłowości, do jakich miało dojść w Starostwie Powiatowym w Hrubieszowie i Powiatowym Zarządzie Dróg w Hrubieszowie (szczegóły postępowania oraz złozonego wniosku w linkach poniżej).

W imieniu wnioskodawców pismo uzasadnił radny Radosław Maksymowicz. Do wniosku ustosunkował się również starosta hrubieszowski informując, że złożone zostało zażalenie do sądu na działania prokuratury, w związku z jej decyzją zastosowania środków zapobiegawczych w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych oraz poręczeń majątkowych w stosunku do dwóch członków Zarządu.

Według informacji przedstawionych prez przewodniczącego rady, procedura przewidziana przez ustawę mówi, że wniosek o odwołanie zarządu powiatu musi być zaopiniowany przez komisję rewizyjną, z którą to opinią Rada Powiatu zapoznaje się na następnej sesj po tej, na której zgłoszono wniosek. Nie wcześniej jednak, niż po upływie jednego miesiąca od dnia złożenia wniosku.

Z powyższych przepisów wynika, że wniosek o odwołanie Zarządu Powiatu w Hrubieszowie będzie mógł być rozpatrzony nie wcześniej, niż 7 stycznia 2018 roku.


Zapis całej dzisiejszej sesji w materiale wideo Hrubieszow.TV >>

(źródło: hrubieszow.tv)

 Zobacz też:

Hrubieszów: Wniosek o odwołanie Zarządu Powiatu 

Zarzuty i środki zapobiegawcze dla kierownictwa Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie 


Podziel się:
« wstecz

FILMY:

GALERIA: