LubieHrubie.pl » Wiadomości

A A A

Hrubieszów: Głosowanie nad odwołaniem Zarządu Powiatu odłożone - FOTO - WIDEO

Dodał: may

Data dodania: 2017-12-14

W czwartek 14 grudnia 2017 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie odbyła się nadzwyczajna XXIV sesja Rady Powiatu w Hrubieszowie.

Reklama

 

Głównym punktem sesji miało być przedstawienie wniosku złożonego przez grupę radnych dotyczącego odwołania Zarządu Powiatu.

Przypomnijmy, że Prokuratura Okręgowa w Zamościu prowadzi wielowątkowe śledztwo dotyczące szeregu nieprawidłowości, do jakich miało dojść w Starostwie Powiatowym w Hrubieszowie i Powiatowym Zarządzie Dróg w Hrubieszowie (szczegóły postępowania oraz złozonego wniosku w linkach poniżej).

W imieniu wnioskodawców pismo uzasadnił radny Radosław Maksymowicz. Do wniosku ustosunkował się również starosta hrubieszowski informując, że złożone zostało zażalenie do sądu na działania prokuratury, w związku z jej decyzją zastosowania środków zapobiegawczych w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych oraz poręczeń majątkowych w stosunku do dwóch członków Zarządu.

Według informacji przedstawionych prez przewodniczącego rady, procedura przewidziana przez ustawę mówi, że wniosek o odwołanie zarządu powiatu musi być zaopiniowany przez komisję rewizyjną, z którą to opinią Rada Powiatu zapoznaje się na następnej sesj po tej, na której zgłoszono wniosek. Nie wcześniej jednak, niż po upływie jednego miesiąca od dnia złożenia wniosku.

Z powyższych przepisów wynika, że wniosek o odwołanie Zarządu Powiatu w Hrubieszowie będzie mógł być rozpatrzony nie wcześniej, niż 7 stycznia 2018 roku.


Zapis całej dzisiejszej sesji w materiale wideo Hrubieszow.TV >>

(źródło: hrubieszow.tv)

 



Zobacz też:

Hrubieszów: Wniosek o odwołanie Zarządu Powiatu 

Zarzuty i środki zapobiegawcze dla kierownictwa Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie 


Podziel się:
« wstecz

FILMY:

GALERIA:


SKOMENTUJ:

Aby komentować zaloguj się, jeśli nie masz konta zarejestruj się.


KOMENTARZE: 43

Tak, masz rację. Najlepiej się tu produkować, a jak co do czego to cisza.

2017-12-17 15:49:15 | autor: corobiszczepanie?!

A o co tu pytać i zwłaszcza kogo?.

2017-12-16 20:51:11 | autor: 234B

To trzeba było przyjść i zapytać. Tu każdy mądry i zna wszystkie przepisy, ale tylko anonimowo. Ale jak przyszło by oficjalnie przestawić się i zadać pytanie to się gaciami trzęsie. Była okazja i kuźwa nikt nie skorzystał. Patrzy jeden na drugiego i czeka, że ktoś go wyręczy.

2017-12-16 17:25:16 | autor: corobiszczepanie?!

Nikt o nic nie zapytał. Żenada. Siedzą i patrzą bezrozumnym wzrokiem A Radek czyta z kartki. Żadnych pytań, wyjaśnień... smutny widok

2017-12-15 23:23:40 | autor: Sympatia

Bożydar tak mowisz ze to Maxymowicz uzgodnił z resztą?

2017-12-15 20:28:25 | autor: marck

ważniak niby co nazywasz ciemnogrodem?

2017-12-15 20:13:09 | autor: marck

wątpie czy zmiana prawa wyborczego jest w stanie zmienic coś w takich ciemnogrodach

2017-12-15 16:52:29 | autor: ważniak

przeraża mnie ten paraliż wszech ogarniajacy

2017-12-15 16:50:09 | autor: taki

A przy stole siedzący: Franek, Szulak i Wiechu w charakterze kogo? Hrubieszowska wunderwaffe?

2017-12-15 14:53:41 | autor: kaowiec

Teraz czekanie na orzeczenie sądu w sprawie postanowienia prokuratury, następnie posiedzenie komisji rewizyjnej w sprawie wniosku radnych, potem ewentualnie następna sesja i być może kolejne wykrętasy i przyjdzie koniec roku 2018r w i wybory samorządowe. I jakoś te miernoty doczołgają się do końca kadencji.
W każdym cywilizowanym miejscu zarzuty prokuratorskie już eliminowałyby takich ludzi od pełnienia jakichkolwiek stanowisk. Tutaj może pomóc tylko stanowczy opór społeczny, a to niestety w warunkach hrubieszowskich jest niemożliwe. Szkoda naszych palców do pisania!

2017-12-15 14:46:18 | autor: kaowiec

Oczywiście newer. To było dogadane przez Maksymowicza i Kuropatwę. Opozycja celowo popełniła błędy, komisja rewizyjna zaopiniuje negatywnie i zgodnie z ustawą następna procedura odwołania będzie się mogła odbyć za pół roku.
PiS ofiarował im rządzenie do końca kadencji! Goście z tak ciężkimi zarzutami będą brali po 10 tys miesięcznie naszych pieniędzy, będą psuli opinię powiatu... bo radni służą właśnie im.

2017-12-15 14:44:28 | autor: Bożydar

Wybraliście marionetki, które służą nie społeczeństwu a chłopu z prehoryłego. Spójrzcie tylko na nich... żal patrzeć. Okropny widok bezradnych, bezwolnych ludzi. Tam są tylko ciała... bez charakterów, osobowości, intelektu. Naprawdę żal patrzeć na tą zbieraninę

2017-12-15 14:41:41 | autor: Bożydar

Miałam na myśli tych bezradnych , z wyłączeniem oskarżonych.

2017-12-15 13:33:29 | autor: 234B

Bezpański pies spacerujący w trakcie obrad hahahah.

2017-12-15 13:32:29 | autor: newer

Kto wie czy ta cała farsa nie była tylko po to żeby rozpisać dodatkową sesje, i żeby pokazać że są i działają dla dobra obywateli.

2017-12-15 13:30:40 | autor: newer

To nie sa durni ludzie i mają doradztwo prawnicze pod ręką. Oni dobrze wiedzą co robią.

2017-12-15 13:18:33 | autor: newer

A cóż oni maja powiedzieć ???jak oni nie mają nic , a nic w żadnym temacie do powiedzenia . Nikt i nic ich nie zmusi do wysiłku intelektualnego , zresztą ten wysiłek w ich przypadku jest niemożliwy.Nadzieja w Prokuraturze ,że szybko sprawy potoczą się dalej. Wesołych Świąt.

2017-12-15 13:10:42 | autor: 234B

Idiotyczne jest także tłumaczenie że zarząd można odwołać jeśli nie otrzyma absolutorium . Przecież wniosek PiS nie polegał na tym by odwołać zarząd z powodu braku absolutorium tylko z powodu innych nadużyć a zastosowanie komisji właśnie ma potrzebę przy absolutorium .
W tym przypadku nie chodziło że ktoś chciał odwołać starostów bo nie wykonali budżetu tylko głosowanie powinno odbyć się w odniesieniu sprawy z prokuratury . Skoro Józef K. nie podał się do dymisji bo ma wątpliwości odnośnie prokuratury to trudno , ma prawo zwlekać ale rada powiatu mogła głosować . W sumie to w styczniu komisja orzeknie że budżet się dopina więc rekomenduje by nie odwoływać starosty i będzie po temacie ? Celowo wciśnięto przepisy o absolutorium zamiast rozpatrzyć w kontekście zarzutów prokuratorskich . To takie przysłowiowe umycie rąk od sprawy pod byle pretekstem .

2017-12-15 12:59:26 | autor: Atos

Po obejrzeniu tych pseudoobrad wygięło mnie totalnie. To jest sesja rady powiatu? To jakaś kpina i szopka. Panie przewodniczący Barczuk - po tylu latach przewodniczenia tej radzie tylko na tyle Pana stać? Zajmij Pan się tymi swoimi kalafiorami i kapustą, bo do niczego innego Pan się nie nadajesz. Wystąpienie Pana Maksymowicza - porażka, czytanie wniosku i nic więcej! Łby większości radnych pozwieszane i markotne- jak na stypie.
A do Panów starostów prośba, a właściwie żądanie- Panie Kuropatwa i Panie Czerwonka przestańcie wreszcie męczyć i drażnić swoimi osobami ten biedny powiat, ustąpcie z tych funkcji- jeżeli nie z poczucia honoru to chociaż ze zwykłej przyzwoitości.
Radni opozycji - PIS-u też się nie popisali. Jeżeli Barczuk stwierdził, że potrzebna jest opinia komisji rewizyjnej, to dlaczego radni nie zgłosili wniosku o przerwę w sesji i zwołanie komisji rewizyjnej celem wydania opinii? Bo tak naprawdę nikomu z tej bandy nie zależy na pozbyciu się pasożytów ze swoich funkcji.
I na koniec podziękowanie dla Pana Kędziery za filmowanie sesji- proszę o więcej.

2017-12-15 12:37:16 | autor: kaowiec

To jakiś absurd!!! Goście podejrzewani o fałszowanie, wyłudzenia, zmuszanie do fałszowania zostają na tak eksponowanych stanowiskach mimo postawionych im zarzutów pozostają na tak eksponowanych stanowiskach!

2017-12-15 11:48:20 | autor: Bożydar

Najlepszym rozwiązaniem była by zasada Cejrowskiego "wszyscy won" a w nowej radzie powiatu posadzić ludzi którzy wiekowo nie przekroczyli 40

2017-12-15 09:33:48 | autor: byly hrubieszowiak

Po prostu rada jest niereformowalna i nie odwoła starosty choćby dostał nawet wyrok skazujący i był zamknięty w więzieniu . Już był przypadek w Polsce że włodarz zarządzał miastem za krat gdyż radni nie chcieli go odwołać . U nas może być podobnie . Jedyna szansa to zarząd komisaryczny .

2017-12-15 08:47:51 | autor: Atos

To niepojęte... dla nich w dalszym ciągu wszystko jest w jak najlepszym porządku... brak słów...

2017-12-15 08:14:05 | autor: Bożydar

Nie za wcześnie na szopkę?

2017-12-15 08:09:17 | autor: Bożydar

Swego czasu były pochody I-majowe a na kozackim rogu rozstawieni byli czerwoni prominenci oczekujący na przemarsz "ludu pracującego " gdy nagle ktoś krzykną -IDĄ- i wszyscy się poderwali z siedzeń by machać tłumowi ale wtedy za zakrętu wybiega pies z przywiązaną konserwą do ogona ... :) tak i teraz psa nie zabrakło szkoda tylko że bez puszki po piwie :) .
A co do tematu niestety jak widać to będą grać na zwłokę bo komisja rewizyjna to zapewne będzie pracować aż do jesieni przyszłego roku czyli do wyborów . Dziwię się bardzo radnym że nie głosowali dziś za odwołaniem . Czy tak są zastraszeni że się bali zrobić ten krok czy po prostu są tak mało rozgarnięci i nie wiedzieli że do odwołania starostów wcale nie potrzeba żadnej komisji ?

2017-12-15 00:10:46 | autor: Atos

Przecięz nic takiego się nie stało a ludzie nam głowę trują. To jest właśnie filozofia pana Starosty.

2017-12-14 22:54:15 | autor: a007

Wystarczy przyjrzeć się dokładnie. To są ludzie tak po obstawiani że wszystko i wszystkich mają za nic...

2017-12-14 22:44:04 | autor: a007

Sympatia_ którego też olej. Przecież tam się z tego wszystkiego śmieją.

2017-12-14 22:39:01 | autor: a007

już lepszego cyrku na wieczór nie mogłem obejrzeć, kpina w żywe oczy...masakra

2017-12-14 22:35:48 | autor: a007

Teraz pozostaje wojewoda i zarząd komisaryczny!

2017-12-14 22:35:19 | autor: Sympatia

Tak Panie Slawku, prosimy o nagrania z kolejnych szopek na Narutowicza 34

2017-12-14 22:34:42 | autor: Sympatia

Powiem tak:
Poświeciłem się, swój czas....obejrzałem i co wam powiem to wam powiem ale chwila bo muszę się pozbierać z podłogi razem z moją szczęką!

Myślę dlaczego starostwo nie udekorowane na święta a oni byli lepsi - przygotowali szopkę noworoczną cz.1

Najbardziej żałuję, że ten śliczny piesio nie zesr....się na środku sali podczas tych szanownych obrad! W sumie czuł się jak w domu! hahaha

Panie wiceprzewodniczący takie masz Pan aspiracje! W szkole podstawowej uczyli jak się czyta rzymskie cyfry! "I" to jest jeden a nie "i"
ale to nic byli lepsiejsi :) sygn. to skrót od sygnatura a nie SYGNAŁ!!!!!!! ale jaja!!!!!!! w przedszkolu dzieci uczą nazw miesięcy - 10 to październik, 12 to grudzień! Mnie tak uczyli - ale na mównicę się pcha! Zgroza!

kto nami rządzi i kto dalej che rządzić! nic dziwnego, że jesteśmy w czarnej d.....

Najważniejsze!

Moje największe i szczere podziękowania na ręce hrubiszowskaTV - Pana Kędziery!
Tylko dzięki PANU mogliśmy to obejrzeć! Szczerze liczymy na nagranie z każdej następnej sesji rady powiatu!

2017-12-14 22:28:10 | autor: dżondir

Sympatia ludzie o naturze psychopaty niczego się nie obawiają pozostałe 99,9 odczuwa jakiś tam lęk.

2017-12-14 21:18:03 | autor: Kris 1979

newer A z tą opinią to oczywiście się zgadzam, mało tego rodzina nawet ta typu siódma woda po kisielu usadowiona na posadkach.

2017-12-14 21:14:12 | autor: Kris 1979

Tylko inteligentny człowiek może się bać pewnych rzeczy

2017-12-14 21:12:18 | autor: Sympatia

Kris 1979 kto z nich wystraszony? podorabiali sie i w d....

2017-12-14 20:44:16 | autor: newer

Patrząc na ich wystraszone psl-owskie miny jestem pełen obaw że co nie którzy mogą się wychuśtać!
Oczywiście wielkiej straty by nie było,

2017-12-14 20:36:46 | autor: Kris 1979

Atos oni lubią mieszać. Wszystko u nich na tym polega

2017-12-14 20:24:02 | autor: newer

Wreszcie na sesji było trochę ludzi. Wreszcie odrobina kontroli. Brawo!!! O to chodzi

2017-12-14 20:15:39 | autor: Sympatia

Co ma komisja rewizyjna do podjęcia decyzji przez radnych ? Po co w ogóle było zwoływać posiedzenie skoro jedynym punktem było głosowanie które się nie odbyło ? Chyba tylko po to by wziąć dietę :) . Komisja rewizyjna może sobie pracować bez względu na to czy Józef K. będzie starostą czy nie . Można było dziś przeprowadzić głosowanie bo żaden przepis nie zmusza nikogo by podnieść rękę za lub przeciw . A że Józef K. będzie się odwoływał to nie ma nic dorzeczy bo należało go odwołać ze stanowiska z racji zawieszenia w obowiązkach . Kto teraz podejmie pilną decyzję skoro starostowie są zawieszeni ? Należało go odwołać i powołać następnego , wiadomo że z PSL-u ale już nie jest pewne czy by rozpatrywał po myśli Józefa K.
Skoro w porządku obrad był przewidziane głosowanie to należało je wykonać a nie mieszać .
Tak jak ktoś napisał to najpierw będą czekać na wyniki komisji, potem na odpowiedz dla starosty z prokuratury , następnie będą czekać bo starosta odwoła się do NSA itd.

2017-12-14 19:06:09 | autor: Atos

Ładna wieś kury tam też gdzieś spacerują? A ciekawe czy piesek ma aktualne szczepienia skoro tak swobodnie spaceruje sobie.

2017-12-14 18:15:50 | autor: newer

Wnioskodawcy nie dajcie się wykiwać temu lisowi i reszcie przydupasów. Może to będzie początkiem dobrej zmiany w Hrubieszowie. Na to czekamy.

2017-12-14 17:34:31 | autor: hrubieszowiaczek

Jak się wabi ten pies który spacerował po sali w czasie hymnu... ?

Jakieś miny takie smutne, zatroskani wszyscy.
Czyżby o POLSKĘ NASZĄ?

2017-12-14 17:16:10 | autor: zwyrol