LubieHrubie.pl » Wiadomości

A A A

Hrubieszowska dystrybucja Linux-a

Dodał: may

Data dodania: 2019-06-23

Hrubieszowski pasjonat Linux-a - Adrian Wołos, stworzył dystrybucję o nazwie N/u Linux. Dystrybucja - to system operacyjny Linux ze zbiorem wolnych od opłat programów.

Reklama

 

System jest darmowy i może być zainstalowany na każdym komputerze, bez żadnych licencji. Można go zainstalować w domu, firmie - wszystko zależy od użytkownika.

- Starałem się, aby wygląd i zachowanie przypominały Microsoft Windows, bo nie ukrywajmy - do Windows-a jesteśmy przyzwyczajani od małego - twierdzi Adrian. - Dlatego mój system jest wprowadzeniem w świat wolnego oprogramowania. Kryterium doboru aplikacji do tego Linux-a była jego funkcjonalność i prostota. Są między innymi programy do torrentów, grafiki 3D, obrabiania filmów i wiele innych, pełnowartościowych odpowiedników.

Instalator N/u Linux jest w języku angielskim, ale komunikaty są proste i dla większości będą zrozumiałe. Jest ich zaledwie kilka. N/u Linux  jest skierowana do tych, którzy wiedzą, co to jest partycja i system plików.

Myślą przewodnią dystrybucji, którą staram się realizować jest - jedna funkcja, jeden program. Prostota przede wszystkim! Warto pobrać, zainstalować, wypróbować i poznać! Zapraszam na moją stronę, gdzie znajdziecie szczegóły, oprogramowanie i instrukcję: http://nulinux.xn.pl/

Dla zorientowanych - dystro oparte jest na Arch Linux i instalatorze Slackware.

 

Zapraszamy do zapoznania się również z informacjami dotyczącymi wolnego oprogramowania:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wolne_oprogramowanie

 

(na zdjeciu - Adrian Wołos, fot. AW)

Podziel się:
« wstecz