REKLAMA

C3 JB Hurtownia

LubieHrubie.pl » Wiadomości

A A A

"Operacja Hrubieszów" na Ukrainie

Dodał: mac

Data dodania: 2018-01-10

Na Ukrainie jest realizowany film "Operacja Hrubieszów" o wspólnej akcji żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego i bojowników UPA.

Reklama

 

Jedną z kluczowych scen tego filmu będzie wspólny atak żołnierzy WiN i strzelców UPA na siedzibę bezpieki i sowiecki garnizon w Hrubieszowie.

 

Więcej:

http://www.kronikatygodnia.pl/wiadomosci/8140,operacja-hrubieszow-na-ukrainie

 

źródło i fot.: kronikatygodnia.pl

 

Podziel się:
« wstecz

SKOMENTUJ:

Aby komentować zaloguj się, jeśli nie masz konta zarejestruj się.


KOMENTARZE: 22

Kolejny element katastrofalnej polskiej polityki wobec Ukrainy.O jakim ukraińsko-polskim braterstwie broni może być mowa???źle się dzieje że Polacy przykładają rękę do produkcji tej-jak przypuszczam-banderowskiej agitki.Ale to nie wyjątek to niestety reguła ,to jak naplucie w twarz ofiarom rzezi na Wołyniu.

2018-01-11 16:58:32 | autor: PawełW

Oczywiście, oddziały SS były zasilane w dużej mierze przez ukrainców.

2018-01-11 14:16:49 | autor: #Młody_Hrubieszowiak :)

Litości. A o co się nasi żołnierze przy boku rezunów bili? Przecież Hrubieszów miał być w granicach Ukrainy wymyślonej przez UPA.

2018-01-11 13:44:11 | autor: mohort

I to jest prawda Ukraińcy popierając banderą popierają ideologię III rzeszy i to widać na Ukrainie gołym okiem,ostatnio we Wlodzimierzu na blokonach wisiały flagi III rzeszy i tak naprawdę za czasu 2 wojny światowej największym oddziałem który wspierał hitlera byli ukraincy

2018-01-11 13:16:01 | autor: Krystian UH

https://kresy.pl/wydarzenia/prof-stephen-f-cohen-zachod-ignoruje-neonazizm-ukrainie-stosujac-podwojne-standardy/

2018-01-11 13:09:55 | autor: intheend

Profesor Stephen F. Cohen jest jednym z najbardziej znanych amerykańskich badaczy Rosji.

Ze względu na swoje żydowskie pochodzenia, Cohena szczególnie niepokoi milczenie mediów głównego nurtu i zachodnich ośrodków władzy wobec narastacjącej fali neonazizmu na Ukrainie, związanej z kultem OUN-UPA. Cohen zwrócił uwagę na łamach portalu „The Nation”, że sugesie, iż Rosja wspiera ruchy skrajnie prawicowe lub promujące wyższość białej rasy są bezasadne i są formą odwrócenia uwagi od faktu, że na Ukrainie istnieją odwołujące się do ideologii III Rzeszy ugrupowania, powiązane z obecnymi ukraińskimi władzami. „Amerykański establishment milczy na temat złowieszczego rozwoju skrajnie prawicowych, a nawet neonazistowskich ruchów na wspieranej przez USA Ukrainie. Przy milczącym poparciu, obojętności lub impotencji rządu w Kijowie, te dobrze uzbrojone ruchy rehabilitują i wspominają ukraińskich morderców Żydów z drugiej wojny światowej, pisząc historię na nowo i na ich korzyść, wznosząc pomniki i zmieniając nazwy miejsc publicznych na ich cześć, od czasu co czasu grożąc ukraińskim Żydom” – napisał Cohen.

Źródło kresy.pl

2018-01-11 13:07:56 | autor: intheend

Intheend ja nikogo się nie czepiam tylko pisze co zaobserwowałem, na Ukrainie nie bywam to nie wiem jak oni podchodzą do tematu. Dużo na temat relacji Polaków z Ukraińcami słyszałem od należnych świadków wydarzeń i było naprawdę różnie, a wszystko co było złe było efektem.podsycanej nienawiści i dziś robi się to samo, a po co proszę mi wytłumaczyć.

2018-01-11 09:17:54 | autor: Chris

@Miłosz, to wszystko było tylko tylko tu taki naród "święty", że przy ołtarzu krzyżem leży, słomkę w oku bliźniego widzi, ale belki we własnym nie...

все це було тут просто "святою" нацією, що на вівтарі є хрест, солома в очах свого ближнього, але не пучки в твоїх власних ...

2018-01-11 08:17:49 | autor: tosavi

Dobre prawisz Chris, wystarczy tu poczytać... Niemcy po dziś dzień się śmieją durniów po jednej i drugiej stronie...
jak to mówią? Jak fakty nie pasują do tezy tym gorzej dla faktów?
Te patryjoty, a wiecie, że na odsiecz Hrubieszowowi przybyło KBW z Wojciechem Jaruzelskim? Tylko nie pamietam, on dowodził czy był tylko politrukiem.

2018-01-11 08:12:35 | autor: tosavi

Польсько-української співпраці не було... Порозуміння не було... Атаки на Грубешів не було... Сагриня також не було? Тільки волинська різня?

2018-01-11 07:30:10 | autor: Milosz

@Chris
Czemu Ty tylko Polaków się czepiasz. Jak mamy im wybaczyć kiedy w ówczesnej Ukrainie stawiają pomniki ludobójcom Polaków?

2018-01-10 18:51:45 | autor: intheend

mam nadzieje że nikt z szanujacych historie i pamięć pomordowanych Polakow nie pójdzie na teen film

2018-01-10 18:29:13 | autor: skandy

DOMAGAMY SIE OD PANA POSLA SLAWOMIRA ZAWISLAKA ORAZ SRODOWISKA AK STANOWCZEJ REAKCJI W POSTACI ZWOLANIA KONFERENCJI ORAZ SPORZADZENIA PISMA PROTESTUJACEGO PRZECIWKO SZKALOWANIU DOBREGONIMIENIA POLSKICH PARTYZANTOW, KTORYCH POMAWIA SIE O WSPOLPRACE Z UPA.

2018-01-10 17:25:07 | autor: Wenus

Jest przekłamanie Polaków na Ukraińców a Ukraińców na Polaków sprytnie poszczuli Niemcy którzy przeglądali się z boku temu co się działo i mieli czyste rączki. A nienawiść do dziś została, pewnie większość z to czytających dalej pluje jadem nienawidzi a w międzyczasie idzie do kościoła i modli się " odpuść nam grzechy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom" ot jakie to Polskie a nawet patriotyczne Polskie i często w odzieży patriotycznej.

2018-01-10 17:00:17 | autor: Chris

Banderowiec moim bratem nigdy nie będzie

2018-01-10 16:40:12 | autor: intheend

UKRAINIEC NIE JEST MOIM BRATEM !!!!

p.s


Dlaczego nic nie powstaje podobnego/związanego z węgierskim narodem ? Chcecie na sile zrobić pojednanie, którego nigdy nie było - nie ma i nie będzie. Ludzie myślcie samodzielnie, a nie to co ukaże Wam brukowiec czy inna propaganda medialna. Komuś bardzo zależy na odwróceniu i przekłamaniu historii, lecz ja tego nie kupuje i mam nadzieje, że Wy także.

2018-01-10 14:47:14 | autor: fedur2307

Kłamstwo bo to tuszowanie ludobójstwa.

2018-01-10 14:45:30 | autor: #Młody_Hrubieszowiak :)

Tylko,że dowódca WiN odesłał przed akcją żołnierzy z kresów wschodnich bo wiedział ,że nie odpuszcza upowcom i wyślą ich do krainy wiecznych łowów.
Upowska ich mać

2018-01-10 13:50:00 | autor: wier129

To już się w głowie nie mieści,próbują zakłamać historię Polski.Pierwszy mord na Polakach przez upa był w 1943 r zginęło wtedy 150 osób a oni piszą że byli braćmi Polacy i Ukraińcy porażka

2018-01-10 13:29:30 | autor: Krystian UH

i co to ma przysłonić, potworność wołyńską?

2018-01-10 12:06:12 | autor: taki

Skąd przekonanie, że to kłamstwo???

2018-01-10 11:43:27 | autor: panicz

Gratuluję idiotyzmu i kłamstw. Polscy bohaterowie wraz z banderowcami... Brawo.

2018-01-10 10:56:05 | autor: #Młody_Hrubieszowiak :)