Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Hrubieszowie została powołana do koordynowania programu wsparcia psychologiczno – pedagogicznego dla uczniów i nauczycieli.
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Hrubieszowie została powołana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Uniwersytet Stefana Wyszyńskiego w Warszawie do koordynowania „Programu wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dla uczniów i nauczycieli” (64 koordynatorów z 16 województw).
Założeniem programu jest pomoc w zwalczaniu skutków pandemii COVID-19, poprzez przeprowadzenie badań naukowych, mających na celu pogłębioną diagnozę oraz wzmocnienie dobrostanu psychicznego uczestników procesu kształcenia na poziomie szkolnictwa podstawowego i ponadpodstawowego.
Uczestnikami programu wsparcia mogą być:
• dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i średnich
• nauczyciele oraz dyrektorzy szkół
• rodzice
• specjaliści (m.in. pedagodzy, psychologowie, terapeuci)
• wychowankowie Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych oraz Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii.
Działania w ramach programu obejmą diagnozę problemów uczniów w wyznaczonych 1200 szkołach, a także bieżące wsparcie dzieci i młodzieży w odbudowaniu relacji rówieśniczych oraz 10 tys. godzin szkoleń dla nauczycieli i specjalistów przygotowujących do pomocy uczniom z trudnościami.
Program finansowany jest ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.
(info, grafika: PPP Hrubieszów)
Zobacz też:
Rada Powiatu zgodziła się na zwolnienie radnego Tomasza Ożoga z pracy
Rada Powiatu zgodziła się na zwolnienie radnego Tomasza Ożoga z pracy
LubieHrubie na Instagramie