Hrubieszów: Koordynator programu wsparcia psychologicznego

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Hrubieszowie została powołana do  koordynowania programu wsparcia psychologiczno – pedagogicznego dla uczniów i nauczycieli.

Reklamy

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Hrubieszowie została powołana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Uniwersytet Stefana Wyszyńskiego w Warszawie do  koordynowania „Programu wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dla uczniów i nauczycieli” (64 koordynatorów z 16 województw).

Założeniem programu jest pomoc w zwalczaniu skutków pandemii COVID-19, poprzez przeprowadzenie badań naukowych, mających na celu pogłębioną diagnozę oraz wzmocnienie dobrostanu psychicznego uczestników procesu kształcenia na poziomie szkolnictwa podstawowego i ponadpodstawowego.

Uczestnikami programu wsparcia mogą być:

• dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i średnich

• nauczyciele oraz dyrektorzy szkół

• rodzice

• specjaliści (m.in. pedagodzy, psychologowie, terapeuci)

• wychowankowie Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych oraz Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii.

Działania w ramach programu obejmą diagnozę problemów uczniów w wyznaczonych 1200 szkołach, a także bieżące wsparcie dzieci i młodzieży w odbudowaniu relacji rówieśniczych oraz 10 tys. godzin szkoleń dla nauczycieli i specjalistów przygotowujących do pomocy uczniom z trudnościami.

Program finansowany jest ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.

­

(info, grafika: PPP Hrubieszów)


Zobacz też:

Rada Powiatu zgodziła się na zwolnienie radnego Tomasza Ożoga z pracy

Rada Powiatu zgodziła się na zwolnienie radnego Tomasza Ożoga z pracy


LubieHrubie na Instagramie