22 listopada 2024

LubDom – Targi Mieszkań i Nieruchomości już w najbliższy weekend

Okna, drzwi, dachy, kominki i podłogi, materiały budowalne, meble, kwiaty i dekoracje – to tylko część oferty dla zwiedzających Targów LUBDOM. Wszyscy, którzy szukają nowego lokum lub zastanawiają się nad budową domu „pod klucz” też znajdą coś dla siebie.

Reklamy

Targi LUBDOM, Targi Mieszkań i Nieruchomości oraz Targi LUBDREW odbędą się już w najbliższy weekend (23-25 marca 2018) w hali Targów Lublin przy ul. Dworcowej 11. Dodatkowo będzie można zobaczyć jak wygląda, krok po kroku, budowa dachu oraz pieca kaflowego, a także wziąć udział w konferencji antysmogowej.

Po pierwsze budownictwo

Reklamy

Podczas Targów LUBDOM zdecydowany prym wiedzie branża budowlana. Wśród wystawców będzie można znaleźć m.in. dostawców materiałów i chemii budowlanej, stolarki drzwiowej i okiennej, systemów wykończeniowych, wszelkich instalacji czy dachów. Nie zabraknie też nowoczesnych rozwiązań związanych z budownictwem pasywnym i ekologicznym, domem inteligentnym, systemami bezpieczeństwa. Dużą reprezentację stanowić będą producenci pieców nowej generacji. Prezentowane urządzenia można dotknąć, dokładnie obejrzeć oraz poznać ich parametry techniczne, co znacznie ułatwia podjęcie decyzji przy tak wymagającej inwestycji.

  – Targi to nie tylko wystawa produktów. Zaprezentowany będzie pokaz tradycyjnego zduństwa w nowoczesnym wydaniu czyli budowa pieca kaflowego od podstaw. Z kolei Oddział Lubelski Stowarzyszenia Dekarzy pokaże jak wygląda krok po kroku budowa dachu – zapowiada Adam Głowacki, Dyrektor LUBDOMU.

Reklamy

Idealne wnętrze

Szeroki asortyment zaprezentują również firmy z branży wnętrzarskiej m.in. sprzedawcy podłóg, schodów, mebli dla domu i biura, oświetlenia i dekoracji. Na zwiedzających czekać będzie grono specjalistów, którzy podzielą się fachową wiedzą na temat stworzenie idealnej przestrzeni.

Ogród

Wielbiciele ogrodów znajdą na targach bogatą ofertę roślin i kwiatów, donic oraz architektury i technologii ogrodowej. Nie zabraknie również producentów wyposażenia przestrzeni rekreacyjnej dla dzieci i dorosłych takich jak altany, place zabaw.

Spotkanie z misją – konferencje, debaty, dyskusje

LUBDOM to nie tylko prezentacje wystawców, ale też miejsce poruszania ważnych tematów społecznych. Coraz częściej słyszy się o problemach związanych z zagospodarowaniem i utrzymaniem terenów zielonych. Wysokie koszty, hałas, pylenie traw, które powodują alergie – te kwestie dotyczą wszystkich mieszkańców województwa lubelskiego. Tych, którzy są zainteresowani tym problemem zapraszamy na debatę pt.: ”Co w trawie piszczy”, która odbędzie się w piątek (23 marca 2018) o godz. 12.00.

W sobotę (24 marca 2018)o godzinie 13.00, odbędzie się Wielka Debata Antysmogowa. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta Lublin, a udział w nim mogą wziąć wszyscy mieszkańcy, dla których problem smogu nie jest obojętny. Podczas spotkania poruszone zostaną kluczowe kwestie związane z działaniami władz miasta w obszarze ograniczenia niskiej emisji. Przedstawiciele Lubelskiego Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej opowiedzą o efektywności systemu ciepłowniczego, który może pomóc w rozwiązaniu problemu smogu. Z kolei praktycy z zakresu ekologicznych rozwiązań, poradzą jakie urządzenia grzewcze są najbardziej przyjazne dla środowiska. W niedzielę (25 marca 2018) o godz.13.00 odbędzie się debata pt.: „Krajobraz kulturowy a ład przestrzenny. Jak kształtować jakość przestrzeni naszego życia?”. W programie targów znajdują się również pokazy dekarskie, pokazy tradycyjnego zduństwa w nowoczesnym wydaniu, pokazy parkieciarskie, prelekcje dotyczące ekspansji polskich firm budowlanych, kredytów hipotecznych.

Wystawa „Konkursowe realizacje architektoniczne Lublina – od historii do współczesności”

Celem Wystawy jest prezentacja wybranych, ważnych dla miasta, obiektów zrealizowanych w przestrzeni publicznej w wyniku otwartych konkursów architektonicznych, organizowanych już od XIX wieku po czasy obecne. Wśród prezentowanych obiektów znajdują się m.in.: Teatr im. Juliusza Osterwy, Kampus Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Centrum Spotkania Kultur i wiele innych. Seria fotogramów opatrzonych komentarzem wzbogaca wiedzę o historii miasta w zakresie dotychczas jeszcze nieprezentowanym, potwierdzającym kontynuację rozpoczętej przed wiekami wysokiej kultury architektonicznej przez współczesnych twórców. Wystawa wpisuje się również w obchody 15-lecia istnienia Izby Architektów RP.

Licytacja charytatywna – kominek lub piec może być Twój!

Marzysz o kominku w salonie? Chciałbyś wymienić kocioł grzewczy? Weź udział licytacji charytatywnej i połącz przyjemne z pożytecznym! W niedzielę (25 marca) o godz. 12.30, na stoisku 107, odbędzie się licytacja kominka AIR 8kW Corner Prawy ufundowanego przez firmę ROBI-REN oraz kotła UKS-G przekazanego przez firmę BRICOMAN. Cały dochód z licytacji zostanie przekazany na rzecz malutkiej Wiktorii, dla której leczenie w Stanach Zjednoczonych jest  jedyną szansą na uchronienie jej przed wózkiem inwalidzkim.

Znajdź wymarzone lokum – Targi Mieszkań i Nieruchomości

Jeśli interesuje Cię mieszkanie na nowoczesnym osiedlu lub dom w zielonej okolicy, albo szukasz idealnego projektu lub generalnego wykonawcy koniecznie musisz odwiedzić Targi Mieszkań i Nieruchomości. Znajdziesz tu ofertę nowoczesnych mieszkań i apartamentów zarówno w centrum jak i  nad Zalewem Zemborzyckim, na Węglinie czy na Sławinku.

Dużą grupę wystawców stanowią deweloperzy oferujący domy w zabudowie szeregowej, bliźniaczej i wolnostojące, którzy  budują zarówno w mieście (m.in. Sławin, Szerokie) jak i pod miastem. Wielu z wystawców oferuje też usługi dla indywidualnych inwestorów, którzy mają własną działkę, a chcą zbudować dom w stanie surowym, deweloperskim lub „pod klucz”. Warto odwiedzić na Targach  Mieszkań i Nieruchomości stoiska specjalistów, zajmujących się doradztwem finansowym.  

LUBDREW – spotkanie branży drzewnej i meblarskiej w Lublinie

Targi Obróbki Drewna LUBDREW to wydarzenie skierowane do właścicieli wszelkich zakładów stolarskich i meblarskich oraz tartaków i składów drewna. Oprócz typowych prezentacji firm, zwiedzający będą mogli przetestować działanie maszyn i urządzeń do obróbki drewna na żywo. Tegoroczny program został również wzbogacony o warsztaty dla producentów z szeroko pojętej branży mebli skrzyniowych, pod nazwą „Innowacje w produkcji mebli małoseryjnych i jednostkowych, a wpływ na zwiększenie zysków i usprawnienie produkcji”, organizowane przez firmę InfoTEC. W trakcie spotkania odbędzie się pokaz zastosowania maszyn CNC oraz konkurs składania mebli na czas.

 

***

 

PIĄTEK (23 marca 2018)

13.00 – 13.30 Uroczyste otwarcie targów, sala konferencyjna w hali C

Sala konferencyjna B1

12.00-15.00        „Co w trawie piszczy?” – konferencja na temat zagospodarowania przestrzennego i utrzymania terenów zielonych:

12.00 – 12.20     Otwarcie konferencji – Paweł Nakonieczny – Członek Zarządu Województwa Lubelskiego.

12.20 – 12.40     Prezentacja na temat kosztów utrzymania terenów zielonych –Urząd MarszałkowskiWojewództwa Lubelskiego.

12.40– 13.00      Ekonomiczne różnice w stosowaniu gatunków traw na obiektach miejskich i inżynierii środowiska – Przemysław Sowul  – Prezes firmy Sowul&Sowul.

13.00 – 13.20     Przerwa kawowa.

13.20 – 13.40     Rola owiec w utrzymaniu właściwego stanu siedlisk przyrodniczych – Grzegorz Czerski – Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie.

13.40– 14.00      Oddziaływanie zieleni na hałas – prawda i mity – dr inż. Adam Wasilewski – Politechnika Lubelska

14.00– 14.30      Panel dyskusyjny.

14.30–15.00       Zwiedzanie ekspozycji Targów LUBDOM.

Organizator: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Targi Lublin S.A.

Sala konferencyjna w hali C

14.00-15.30        Szkolenie: InfoTECWorkShop

„Innowacje w produkcji mebli małoseryjnych i jednostkowych, a wpływ na zwiększenie zysków i usprawnienie produkcji.”; Organizator: Infotec CNC

15.45-16.30        Prelekcja „Ekspansja polskich firm budowlanych na rynki zagraniczne”; Organizator: Wschodni Klaster Budowlany

16.45-19.00        Tajniki kredytu hipotecznego; Organizator: Czas na nieruchomość, Sylwia  Niemirowska

WARSZTATY PARKIECIARSKIE – stoisko 113, hala C; Organizator: Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy

  1. Prezentacje technologii prac parkieciarskich
  2. Porady rzeczoznawcy SPP z zakresu technologii drewna, specjalność parakieciarstwo:
  • Porady architekta i konserwatora zabytków
  • Porady z zakresu mykologii
  • Pielęgnacja podłóg olejowanych

 

SOBOTA (24 marca 2018)

sala konferencyjna w hali C

11.00-12.30        Szkolenie: InfoTECWorkShop

„Innowacje w produkcji mebli małoseryjnych i jednostkowych, a wpływ na zwiększenie zysków i usprawnienie produkcji.”; Organizator: Infotec CNC

13.00-16.00        Wielka Debata Antysmogowa:

13.00 – 13.15     Powitanie gości.

13.15 – 13.45     Działania władz miasta w obszarze ograniczenia niskiej emisji – Marta Smal-Chudzik – Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.

13.45 – 14.15     Efektywny system ciepłowniczy rozwiązaniem problemu smogu w mieście –
Teresa Stępniak-Romanek – Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

14.15 – 14. 45    Porady praktyków z zakresu ekologicznych urządzeń i rozwiązań grzewczych – przedstawiciele wiodących światowych marek grzewczych.

14.45- 15.30       Panel dyskusyjny

15.30 – 16.00     Zwiedzanie ekspozycji Targów LUBDOM.

Organizator: Urząd Miasta Lublin, Targi Lublin

16.15-17.00        Prelekcja „Korzyści wynikające z uczestnictwa w związkach branżowych – budowlanych na przykładzie Wschodniego Klastra Budowlanego”; Organizator: Wschodni Klaster Budowlany

WARSZTATY PARKIECIARSKIE – stoisko 113, hala C; Organizator: Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy

13.00-15.00        Pokazy barwienia i olejowania podłóg

Pokazy układania podłóg winylowych

Porady rzeczoznawcy SPP z zakresu technologii drewna, specjalność parakieciarstwo:

  • Podłogi drewniane – stosowane technologie w montażu podłóg
  • Porady architekta i konserwatora zabytków
  • Porady z zakresu mykologii

12.00 – 13.00 Konkurs układania wzorów pałacowych

 

NIEDZIELA (25 marca 2018)

sala konferencyjna w hali C

11.00-12.30        Szkolenie: InfoTECWorkShop

„Innowacje w produkcji mebli małoseryjnych i jednostkowych, a wpływ na zwiększenie zysków i usprawnienie produkcji.”; Organizator: Infotec CNC

12.30-13.00        Licytacja charytatywna kominka firmy ROBI-REN oraz pieca ufundowanego przez firmę BRICOMAN; stoisko 107

13.00-15.00        Debata Krajobraz kulturowy a ład przestrzenny. Jak kształtować jakość przestrzeni naszego życia?” – moderator Natalia Przesmycka -Politechnika Lubelska; Organizator: Lubelska Okręgowa Izba Architektów RP

WARSZTATY PARKIECIARSKIE – stoisko 113, hala C;Organizator: Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy

13.00 – 15.00 Pokazy barwienia i olejowania podłóg

Pokazy układania podłóg winylowych

Porady rzeczoznawcy SPP z zakresu technologii drewna, specjalność parakieciarstwo:

  • Podłogi drewniane – stosowane technologie w montażu podłóg
  • Porady z zakresu mykologii
  • Porady architekta i konserwatora zabytków

 

23-25 marca 2018 (wszystkie dni targowe)

Wystawa „Konkursowe realizacje architektoniczne Lublina – od historii do współczesności”

Piątek – Niedziela (23-25 marca 2018); wystawa zlokalizowana obok sali konferencyjnej w hali C

 

Pokazy tradycyjnego zduństwa w nowoczesnym wydaniu; stoisko 109, hala C

Piątek – Niedziela (23-25 marca 2018); Wielki powrót kafli – zobacz jak przebiega proces budowy pieca kaflowego!

 

POKAZY DEKARSKIE, stoisko 117, hala C

Piątek – Niedziela (23-25 marca 2018), pokaz powstawania  dachu od podstaw