28 kwietnia 2024

Piłkarskie ligi 26-27 oraz 30.08.2017 r.

W IV lidze Kryształ Werbkowice wygrał z renomowanym Lewartem Lubartów i ciekawe, jak pójdzie mu z Ładą Biłgoraj. W klasie okręgowej Unia Hrubieszów po trzech meczach zwycięskich, w czwartym remisuje. W klasie A po pierwszym meczu pełnej euforii już w następnym klęska Andorii Mircze. Zaczyna klasa B z Huraganem Hrubieszów. We wrześniu Unia Hrubieszów i Kryształ Werbkowice zaczynają mecze w ramach Pucharu Polski na szczeblu okręgu zamojskiego.

IV liga

Kryształ Werbkowice znowu z kompletem punktów!

W poprzednim sezonie w podobnym okresie dorobek punktowy zespołu z Werbkowic był wielce skromny, trener Robert Wieczerzak oddał się do dyspozycji zarządu klubu, który mu jednak zawierzył i jak dotychczas wychodzi, że nie pomylił się. Sezon został zakończony na szóstej pozycji a w obecnym w czterech meczach na koncie są trzy zwycięstwa i remis. W następnej kolejce mecz derbowy w Biłgoraju z miejscową Ładą, na pewno będzie ciekawie.

Kryształ Werbkowice – Lewart Lubartów 2:1 (0:0)

Bramki: Stanisław Rybka 76′ (rzut karny), 90+3′ – Arkadiusz Adamczuk 50′.

Kryształ: Filipczuk – Ślusarz (85′ Romański), Dobromilski, Śmiałko, K. Wołoch, Całka, Nowak (56′ Sas), Borys (70′ Nieradko), Reszczyński, Rybka (90+4′ Wurszt), A. Wołoch (66′ Wójtowicz).

Żółte kartki: Krystian Wołoch – Jacek Paździor.

Sędziował: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska).

Do spotkania obydwa zespoły przystąpiły wielce skoncentrowane ze wskazaniem na lekką przewagę miejscowych, ale do przerwy wynik utrzymał się bezbramkowy. W drugiej połowie gospodarze zaatakowali, lecz goście odebrali piłkę i przeprowadzili kontrę, która została przerwana faulem w polu karnym i sędzia wskazał na „wapno”. Debiutujący w bieżącym sezonie na tym poziomie bramkarz Filip Filipczuk wyczuł intencje wykonawcy i piłkę wybił w pole, niestety, jeden z rywali był szybszy od obrońców i piłka wpadła do bramki. Od tego momentu gospodarze atakowali z jeszcze większym animuszem, ale goście przerywali te akcje i kontratakowali. Po jednej z kontr został sfaulowany w polu karnym Paweł Ślusarz a nieomylnym wykonawcą, zresztą nie po raz pierwszy okazał się Stanisław Rybka, który, pomimo lekkiej przewagi przyjezdnych (jeden ze strzałów trafił nawet w poprzeczkę), dodatkowo w doliczonym czasie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i ku rozpaczy gości ustalił dla swojego zespołu korzystny wynik meczu.

– Mecz był ciekawy, obydwie drużyny walczyły do końca, a sędzia główny podyktował dla obydwu drużyn po rzucie karnym. Pomiędzy słupkami znakomicie spisywał się Filip Filipczuk Chciałabym pochwalić w dzisiejszym meczu całą trójkę sędziowską, na czele z sędzią głównym oddelegowanych przez Kolegium Sędziów w Białej Podlaskiej. Moim zdaniem sędziowali mądrze i sprawiedliwie w obydwie strony, nie podejmowali pochopnych decyzji – podsumowała mecz członek zarządu Kryształu Werbkowice Danuta Muzyczka

Paweł Ślusarz – Mecz nie był łatwy od początku gra nam się nie układa, pomimo tego, że graliśmy u siebie nie potrafiliśmy zdobyć przewagi. Pogoda dodatkowa utrudniała grę, Straciliśmy bramkę po karnym, przy którym Filipczuk spisał się znakomicie, ale piłka i tak nie fortunnie znalazła się w siatce, później sytuacja się odwróciła i to Stanisław Rybka po rzucie karnym pokonał bramkarza Lewartu, wydawało się, że mecz zakończy się remisem, ale w ostatnich minutach drugą bramkę zdobył Rybka. Ogólnie mecz niezbyt dobry, ale liczą się zdobyte punkty i to, że graliśmy do samego końca.  Co dalej? Na pewno będziemy walczyć o kolejne punkty i jak najlepsze miejsce w tabeli.

JEDENASTKA 4. KOLEJKI IV LIGI LUBELSKIEJ

Filip Filipczuk (Kryształ, 1*) – Adam Orzeł (Stal, 1), Dominik Ptaszyński (Lublinianka, 2), Robert Wagner (Victoria, 1), Kamil Leszczyński (Powiślak, 1) – Patryk Gierczak (Kłos, 1), Stanisław Rybka (Kryształ, 3), Erwin Sobiech (Lublinianka, 1), Rafał Kycko (Hetman, 1) – Michał Paluch (Hetman, 2), Patryk Romaniuk (Eko, 1

KLASYFIKACJA NAJLEPSZYCH STRZELCÓW IV LIGI LUBELSKIEJ (PO 4. KOLEJCE)

Skład Unii:

Viacheslav Shushkovskyi, Piotr Fulara, Yevhenii Hrui, Łukasz Kamiński, Dominik Kazan (46′ Michał Wiejak), Mateusz Oleszczuk (80′ Krzysztof Garbacz), Adrian Oleszczuk (48′ Filip Pietrusiewicz), Mateusz Pańko (58′ Tomasz Przeworski), Mariusz Podgórski (71′ Tomasz Smoła), Kamil Tomczyszyn, Mariusz Zając. Bramki: 45′ Wojciech Kudlicki (Orkan), 20′ Piotr Fulara, 47′ Yevhenii Hrui, 56′ Michał Wiejak, 90’+3 Tomasz Przeworski (Unia).

Żółte kartki: Marcin Lewko, Damian Łakus, Bartłomiej Skulik (Orkan), Filip Pietrusiewicz, Mariusz Zając, Michał Wiejak (Unia)

Mariusz Zając – We wszystkich dotychczasowych meczach byliśmy zdecydowanie lepsi od przeciwników. Jeżeli chodzi o spotkanie w Bełżcu cały mecz dominowaliśmy i stwarzaliśmy sobie sytuacje bramkowe, Orkan w zasadzie po jedynej swojej sytuacji strzelił nam gola. Na razie robimy swoje i mamy komplet punków w 3 meczach. Jestem przekonany ze będzie tak do końca sezonu.

Filip Pietrusiewicz – W zagranych przez nas meczach widać, że my byliśmy faworytem, my dyktowaliśmy warunki gry zespołem przeciwnym, ale to nadal nie jest ta gra, którą chcemy żebyśmy pokazali. Wyniki cieszą, ale musimy dalej ciężko pracować na awans, aby nie zawieść wszystkich, którzy na nas liczą a przede wszystkim nas samych.

Tomasz Przeworski – Zaczynamy walkę o awans i wiadomo, że dla zespołów z okręgówki mecze z Unią są szczególne oraz prestiżowe, każdy mecz dla nas wymaga dużo wysiłku i jest trudny. Na szczęście do tej pory idzie wszystko zgodnie z planem i oby tak dalej. Personalnie jesteśmy dużo mocniejszą drużyną niż rok temu. Unia zasługuje na IV ligę.

Wyniki:

Igros Krasnobród         3-0   Orion Dereźnia (Dereźnia Solska)

Kolejka  – 30 sierpnia

Unia Hrubieszów – Grom Różaniec 1:1 (0:0)

Skład Unii: Viacheslav Shushkovskyi, Piotr Fulara, Yevhenii Hrui (76′ Krzysztof Garbacz), Łukasz Kamiński, Dominik Kazan, Mateusz Oleszczuk, Adrian Oleszczuk (51′ Filip Pietrusiewicz), Mateusz Pańko (61′ Damian Rusiecki), Kamil Tomczyszyn, Michał Wiejak, Mariusz Zając. Bramki: Mateusz Pańko 49′, Marek Grelak 84′.

Źółte kartki: Mariusz Zając, Mateusz Oleszczuk (Unia), Kamil Raduj (Grom).

Czerwona kartka: Krzysztof Garbacz (Unia)

Potok Sitno – Andoria Mircze 11:0 (6:0)

Skład: Grabowski – Kuźmiński, Sitarz, Szwiec, Jarosz (50′ Małyszek) – Jakubski (60′ Smal), Sekulski, Pacaj, Przyczyna (72′ Brzyski) – Brzozowski, Dziadosz

andoria.futbolowo.pl:

Niestety, po świetnym początku już w drugiej kolejce zostaliśmy boleśnie sprowadzeni na ziemię. Potok Sitno nie miał tego dnia litości i wykorzystał wszystkie nasze błędy, zdobywając w tym meczu aż 11! bramek. Pewnie większość kibiców, zawodników i ludzi interesujących się naszą ligą i naszą drużyną zastanawia się po tym wyniku, czy to Potok Sitno jest tak mocny, czy też Andoria była taka słaba. Zapewne jedno i drugie. Zagraliśmy słabo. Poniżej oczekiwań wszystkich i nas samych. Potok natomiast grał konsekwentnie, efektywnie i efektownie, zdominował środek pola i był skuteczny w ataku. Szczególnie we znaki dali nam się Daniel Samulak i Kamil Pyś, których nie byliśmy w stanie tego dnia zatrzymać. Do tego doszło kilka „szkolnych” błędów w naszych szeregach i mamy wynik jaki poszedł w świat. Straciliśmy 4 bramki w ciągu 6 minut w pierwszej połowie, oraz 5 bramek w ciągu 9 minut w połowie drugiej. Przez chwilę wydawało się, że weszliśmy na dobre tory na początku drugiej części gry, kiedy przejęliśmy inicjatywę i stworzyliśmy kilka ciekawych sytuacji, jednak wszystko posypało się po stracie kolejnej bramki w 74 minucie. Chcemy przeprosić wszystkich fanów Andorii. Mamy jeszcze czas, aby zmazać tę plamę i postaramy się to zrobić już w najbliższym meczu. Trzymajcie za nas kciuki tak jak dotychczas.

MKS Unia Hrubieszów-TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski

Mecz należy rozegrać dnia 6 września 2017 r. (środa) godz. 16:30. Gospodarze spotkań są na pierwszym miejscu.

1/ 4 Pucharu Polski na szczeblu ZOZPN

1. TKS Huczwa Tyszowce-KS Hetman Zamość

2. Łada 1945 Biłgoraj-MLKS Kryształ Werbkowice

3. LKS Metalowiec Goraj-zwycięzca rundy wstępnej

4. LKS Olimpia EB Wojan Miączyn-ASPN Roztocze Szczebrzeszyn

Mecze należy rozegrać dnia 13 września 2017 r. (środa) godz. 16:00. Gospodarze spotkań są na pierwszym miejscu.

1/ 2 Pucharu Polski na szczeblu ZOZPN

5. zwycięzca spotkania nr 1-zwycięzca spotkania nr 2

6. zwycięzca spotkania nr 3-zwycięzca spotkania nr 4

Mecze należy rozegrać dnia 18 października 2017 r. (środa) godz. 14:30. Gospodarze spotkań są na pierwszym miejscu.