19 września 2024

Cenne zwycięstwo na Śląsku. Oimpia – Padwa 22:26

W Piekarach Śląskich Padwa pokazała charakter, odrabiała straty i zakończyła pojedynek zwycięsko. Zgodnie z oczekiwaniami pierwsza faza meczu była mocno wyrównana, a dla zamościan trudną zaporę (nomen omen) stanowił bramkarz Olimpii, czyli Sebastian… Zapora.

Piłka ręczna. Liga Centralna

Oimpia Medex Piekary Śląskie – KPR Padwa Zamość 22:26 (13:11)

Padwa: Gawryś, Kozłowski, Proć – Skiba (7), Orlich (5), Bajwoluk (3), T. Fugiel (3), Bączek (2), Obydź (2), Puszkarski (2), Olichwiruk (1), Szymański (1), Adamczuk, Sz. Fugiel, Mchawrab, Pomiankiewicz.

­

Zgodnie z oczekiwaniami pierwsza faza meczu była wyrównana i po kwadransie wynik brzmiał 5:5. Po czym miejscowi rzucili cztery bramki z rzędu, lecz zamościanie nie wpadli w panikę, uszczelnili obronę i ruszyli do przodu. Trzykrotnie trafił Dawid Skiba, poprawił Miłosz Bączek i było 9:9. Jednak na przerwę miejscowi schodzili, prowadząc 13:11.

Po sześciu minutach drugiej połowy na tablicy pojawił się remis 13:13. Kilka kolejnych akcji i Olimpia prowadziła (17:14). Za chwilę dwukrotnie celnie przymierzył Tomasz Fugiel, trafili również Miłosz Bączek i Hubert Obydź i w 47 min. wynik brzmiał 18:18. Dwie kolejne bramki zdobyli jednak miejscowi, lecz między 49 a 58 min. defensywa zamościan stanęła na wysokim poziomie a przez 9 minut Mateusz Gawryś i Krzysztof Kozłowski nie dali się pokonać, a takiego problemu nie mieli Łukasz Orlich i Paweł Puszkarski. Na 3 minuty przed końcem Padwa prowadziła już 24:20 umiejętnie panując odniosła czwarte z rzędu zwycięstwo nad Olimpią, która w tabeli plasuje się wyżej od zamojskiej drużyny!

– Pierwsza połowa wyrównana, a w naszych szeregach nieco szwankowała skuteczność. Po przerwie zagraliśmy dużo lepiej w defensywie. Nie pozwalaliśmy Olimpii rzucać ze skrzydeł, a sami zaliczyliśmy kilka przechwytów, które skończyły się bramkami. W końcówce zachowaliśmy zimną głowę i spokojnie dowieźliśmy zwycięstwo – ocenił spotkanie II trener Padwy Wiesław Puzia.

Kolejny mecz Padwa (7 pozycja w tabeli) zagra  w sobotę 13 maja z KPR Autoinwest w Żukowie (11 pozycja w tabeli).