5 listopada 2024

Nabór do Służby Celno-Skarbowej [ZDJĘCIA]

Rozpoczęła się rekrutacja do Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Na chętnych czeka 10 etatów – po 5 w Delegaturze LUCS w Białej Podlaskiej i Delegaturze LUCS w Zamościu (tu miejscem pełnienia służby będzie Oddział Celny Hrebennem). Zgłoszenia online lub w formie papierowej można składać do 10 listopada.

Reklamy

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie prowadzi nadzór nad pracą urzędów skarbowych województwa lubelskiego oraz  Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej. To właśnie tu prowadzone są rekrutacje na pracowników i funkcjonariuszy wszystkich urzędów.

Kogo szukamy?

Reklamy

Poszukiwani są kandydaci na funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Wolnych jest 5 etatów do Delegatury LUCS w Białej Podlaskiej oraz 5 etatów do Delegatury LUCS Zamościu (miejscem pełnienia służby będzie Oddział Celny w Hrebennem).

Rekrutacja składa się z kilku etapów. Do 10 listopada należy złożyć kwestionariusz osobowy oraz niezbędne dokumenty. Można je składać elektronicznie (formularz) lub w wersji papierowej, wysyłając na adres Izby Administracji Skarbowej w Lublinie (ul. Szeligowskiego 24). Następnie kandydaci wezmą udział w teście wiedzy, teście psychologicznym, sprawnościowym i kompetencyjnym. Ostatnim etapem jest rozmowa kwalifikacyjna. Proces rekrutacji potrwa ok 3 miesiące. 

Reklamy

Wymagania, jakie musi spełniać kandydat to: polskie obywatelstwo, korzystanie z pełni praw publicznych, niekaralność i co najmniej średnie wykształcenie. Przyszły funkcjonariusz powinien też mieć nieposzlakowaną opinię i dobry stan zdrowia. 

Co oferujemy?

Pensja na początek wynosi 4700 zł. Do tego należy doliczyć od 2 do 25% wynagrodzenia zasadniczego za wysługę lat (tzw. stażowe) oraz dodatki funkcyjne (np. dodatek kontrolerski, za pracę w godzinach nocnych). Oprócz tego przysługuje „trzynastka” i nagrody jubileuszowe. Funkcjonariusz może też skorzystać z dofinansowania wypoczynku swojego oraz członków rodziny oraz dopłat do zajęć kulturalnych lub sportowych. Na emeryturę będzie mógł przejść już po 25 latach służby, a po 15 latach uzyska dodatkowe dni urlopu.

Czym zajmują się funkcjonariusze SCS?

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej realizują zadania z zakresu kontroli przestrzegania przepisów prawa celnego oraz przepisów związanych z wywozem i przywozem towarów. Wykonują zadania wynikające z ustawy o grach hazardowych, związanych z udzielaniem koncesji i zezwoleń oraz rejestracją urządzeń. Rozpoznają, zapobiegają i wykrywają przestępstwa i wykroczenia skarbowe oraz przestępstwa związane z przywozem i wywozem towarów ochrony dóbr kultury oraz własności intelektualnej, a także przestępstwa związane z wprowadzaniem oraz wyprowadzaniem z polskiego obszaru celnego towarów objętych ograniczeniami lub zakazami. Funkcjonariusze kontrolują ruch i transport drogowy oraz współpracują z organami celnymi innych państw.

Pełna treść ogłoszenia znajdują się na stronie internetowej Izby Administracji Skarbowej w Lublinie w zakładce „Nabór”.

Zobacz też:

Hrubieszów: Zbyt mała frekwencja w referendum. Rada Powiatu nie została odwołana

Zerknij na Instagram →



info i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie / MD