Zamiast grać w gry komputerowi woli biegać na 400 metrów. Marzy o tym, by w końcu „złamać” 50 sekund na tym dystansie. Ma nadzieję, że obecny sezon będzie przełomowy. Dawid Muzyczuk, bo o nim mowa, jest zawodnikiem Agrosu Zamość i uczniem miejscowego „Ekonomika”. W nowym numerze „Skafandra” możecie przeczytać reportaż o tym niezwykle zdolnym i pracowitym chłopaku.
Praca popłaca, choćby ta włożona w naukę… Udowadnia to z kolei Piotr Rzeszutko, inżynier mechaniki i budowy maszyn w PWSZ w Zamościu, który po ukończeniu studiów znalazł pracę jako kontroler jakości w fabryce Volkswagena. Zapotrzebowanie na inżynierów w kraju wzrośnie diametralnie – przewiduje absolwent zamojskiej uczelni. W obszernym wywiadzie zdolny inżynier rekomenduje studia w Zamościu i daje cenne wskazówki młodym adeptom mechaniki.
„Skafander” informuje o nowości w ofercie PWSZ, jaką są tzw. bezpłatne studia popołudniowe. Umożliwia to wielu osobom pogodzenie nauki z pracą lub innymi obowiązkami bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów, ponieważ zajęcia odbywają się w godzinach popołudniowych. Dotyczy to wszystkich kierunków studiów, jeśli tylko znajdą się osoby chętne do studiowania w takim trybie.
Gazeta akademicka apeluje o pomoc Paulinie Hebel, dla której 6 marca w Zamościu odbędzie się akcja charytatywna; docenia uczniów III LO w Zamościu, którzy rozpowszechniają ideę transplantacji; analizuje, co ma do zaoferowania Janów Lubelski pod względem rockowo-metalowym; a także pisze o wielki powrocie „Z Archiwum X”. „Skafander” dołącza się też do żałobnego śpiewu elfów nad Gandalfem literatury, którym bez wątpienia był Umberto Eco. W nowym numerze przeczytacie „nostalgiczną recenzję” poświęconą „Imieniu róży”, najsłynniejszej książce włoskiego pisarza. A dla tych, którzy zechcą sobie zrobić przerwę w czytaniu książki „Skafander” ma przepis na makaron z szynką, papryką i żółtym serem – pyszności!
Zachęcamy do lektury!
Skafander nr 3 (81) do pobrania:
http://www.gg.pl/dysk/8UexxdXfHyKr8EexxdXfAxA/Skafander%20nr%2003%20(81).pdf