Stefankowice: Zimowe czary-mary…

Ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci i mimo że w tym roku zima o nas zapomniała my bawiliśmy się wybornie. Tradycyjnie już w okresie ferii Biblioteka Publiczna wspólnie z świetlicami wiejskimi Wsi i Kolonii Stefankowice oraz Stowarzyszeniem „Sosenka” zorganizowała kilkudniowe zajęcia z myślą o dzieciach spędzających ten czas w swoich domach.

Reklamy


Zajęcia rozpoczęliśmy 23 lutego od warsztatów w świetlicy Kolonii Stefankowice, gdzie dzieci wykonywały ptaszki i miski z włóczki, chłopcy natomiast próbowali swoich sił w bilardzie i cymbergaju. Atrakcją tego dnia były pokazy przyrodniczo – fizyczne, które dzieciom bardzo się spodobały.

Kolejny dzień to wyjazd do kina w Zamościu na film pt „ Odlotowa przygoda” oraz lodowisko. Młodsze dzieci udały się do Chełma do Sali zabaw i kina. Z wyjazdu skorzystały nie tylko dzieci ze szkoły podstawowej, ale także młodzież z gimnazjum i szkół średnich.

Następny dzień zajęć w to wizyta w Gminnym Ośrodku Kultury w Wołajowicach, to fajnie spędzony czas z rówieśnikami z innych miejscowości Gminy Hrubieszów.

Ostatni dzień obfitował w gry i zabaw w miejscowej świetlicy. Tego dnia chcieliśmy dzieciom uzmysłowić, że ruch to zdrowie. Ruch jest naturalną czynnością niezbędną do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu – to niezaprzeczalny fakt, który już od ponad pół wieku powtarzają lekarze sportowi, terapeuci i kardiolodzy. Dlatego też postawiliśmy na zabawy ruchowe, zawody sprawnościowe, wielką frajdą dla dzieci była ZUMBA, wspólny taniec połączony z zabawą prowadzony przez instruktora fitness p. Małgorzatę Tyrkę-Turrzańską.

Był to bardzo miły czas, spędzony w aktywny sposób. Wypoczynek zimowy został sfinansowany z środków sołectwa Wsi i Kolonii Stefankowice oraz GOK-u Wołajowice.


Organizatorzy