28 kwietnia 2024

Trójka: Ministranci z gimnazjum zajęli 3 miejsce

30 września br. w Tomaszowie Lubelskim w Zespole Szkół Ekonomicznych nr 2 im. Gen. Władysława Sikorskiego odbył się turniej finałowy w piłce nożnej halowej Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Drużyna gimnazjum ostatecznie zajęła 3 miejsce.

W skład drużyny wchodzą: Krzysztof Wojewoda, Kacper Kazan, Dominik Skoczylas, Patryk Fijołek, Maciej Więch, Arkadiusz Łazorczyk, Oktawian Czerniak, Przemysław Kraszkiewicz. W kategorii szkół średnich nasi Lektorzy zdobyli tytuł mistrzowski. Drużynę tworzą: Konrad Magdziak, Patryk Krygiel, Michał Wiejak, Mateusz Pańko, Dominik Kazan, Mateusz Frańczuk, Mariusz Turewicz, Przemysław Szlonzak, Radosław Bartkowiak.

W turnieju brały udział zespoły, które wygrały wcześniejsze etapy rozgrywek. Rejon Hrubieszowa reprezentowały dwie drużyny z parafii Świętego Mikołaja. Kategoria wiekowa gimnazjum, której Lektorami są uczniowie Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II oraz Lektorzy Starsi ze szkół średnich – byli uczniowie naszego gimnazjum. Dwa etapy kwalifikacyjne (dekanalny – reprezentanci 11 parafii) oraz międzydekanalny (mistrzowie poszczególnych rejonów) zostały rozegrane w hali Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie.

Obie drużyny będą reprezentowali naszą Diecezję podczas Ogólnopolskich Finałów. Ich gospodarzem będzie Archidiecezja Lubelska (termin 1-2 maja 2014).

Źródło i fot: ZSM nr 3/ Ks. Marcin Jakubiak