27 kwietnia 2024

Sukcesy szachistów z gminy Mircze

W turniejach gminnych o puchary i medale sponsorowane przez Wójta Gminy Mircze startują uczniowie z ZS w Kryłowie, z SP w Wiszniowie oraz gospodarze z ZSP w Mirczu.

1. Oliwia Matysiak, 2. Weronika Kuta, 3. Jagoda Maj,

1. Paweł Szymanek, 2. Adam Brzeziński, Piotr Szymanek.

Miniony rok szkolny przyniósł sukcesy szachowe szkołom mireckim na szczeblu wojewódzkim.

Szkoła Podstawowa w Mirczu zajęła X-te miejsce w Wojewódzkim Turnieju Szachowym o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty. W tejże imprezie nasza zawodniczka Ola Kot zajęła IV-tą lokatę wśród dziewcząt, a Oliwia Łoś była ósma na czterdzieści zawodniczek.

Gimnazjaliści z Mircza zajęli 17-te  miejsce, Kryłów był 22, a ich zawodniczka Weronika Wilczewska wywalczyła X-tą lokatę wśród czterdziestu startujących gimnazjalistek.

Pozycja  naszych szachów okaże się wyższa, jeśli uświadomimy sobie, że w turniejach wojewódzkich startuje niespełna 10% szkół, a większość z nich, z dużych miejskich ośrodków.

Przypominam o turnieju powiatowym SZS (Szkolny Związke Sportowy), na który zapraszamy do Mircza 19.11.2013.