27 kwietnia 2024

Turniej koszykówki „trójek mieszanych”

HrubieszówHrubieszów

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Zespołu Szkół Nr 3 W Hrubieszowie „DLA SZKOŁY” organizuje turniej koszykówki „trójek mieszanych” pod hasłem „Umiem grać i o zdrowie dbać”, który odbędzie się w dniu 19 grudnia godz. 9:00.

***

Miejsce rozgrywek:
19 grudnia godz. 9:00 sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 3 ul. Zamojska 16.

Termin zgłoszeń:
18 grudnia 2009 r. do godz. 19 30.

Forma zgłoszenia:
e-mail: dlaszkolyhrub@o2.pl – nazwa i skład drużyny

Warunki uczestnictwa:
zgłoszenie pisemne z listą zawodników i nazwą drużyny, wpłata kwoty w wysokości 28 zł.

Wiek uczestników:
1996 – 1991.

Regulamin:

Drużyna składa się z minimum 2 dziewcząt i 2 chłopaków. Czas gry uzależniony będzie od ilości zgłoszonych drużyn (18-30 minut). W zależności od ilości zgłoszonych drużyn mecz rozgrywany będzie na dystansie 4 kwarty lub 2 połowy.

Zespół gra w składzie: dwóch dziewcząt i jednego chłopaka (1 i 3 kwarta lub 1 połowa), a następnie w składzie: dwóch chłopaków i jedna dziewczyna (2 i 4 kwarta lub 2 połowa).

Aby zrównoważyć „siłę gry” dziewcząt i chłopców obowiązuje zasada różnicująca czas gry, gdy na parkiecie przebywa dwoje dziewcząt i jeden chłopak oraz gdy na parkiecie przebywa jedna dziewczyna i dwóch chłopaków tzn. kwarty – 1, 3 będą dłuższe od kwart 2, 4 (w przypadku, gdy mecz będzie składał się z dwóch połów – 1 połowa dłuższa od 2 połowy).

Przykład: 1 połowa 10 minut (gra dwoje dziewcząt i jeden chłopak); 2 połowa 8 minut (gra jedna dziewczyna i dwóch chłopaków).

Zmiany według reguły: chłopak za chłopaka, dziewczyna za dziewczynę.

Mecz rozgrywany jest na jeden kosz. Po każdym trafieniu gra wznawiana jest z linii środkowej boiska do koszykówki. Podobnie po faulu piłka jest wyprowadzana zza linii środkowej.

Po przechwycie piłki przez drużynę broniącą musi ona wyprowadzić piłkę za linię 6,25 i wykonać co najmniej jedno podanie, aby przystąpić do ataku na kosz.

Utrzymywanie piłki bez atakowania kosza (rzutu na kosz) to gra pasywna i strata piłki (decyduje interpretacja sędziego).

Na rzuty wolne czas gry nie jest zatrzymywany, ale wykonanie rzutów ma być niezwłoczne, gdyż przedłużanie spowoduje stratę piłki (decyduje interpretacja sędziego).

Pozostałe przepisy zgodne z ideą koszykówki.