30 kwietnia 2024

Turniej Halowej Piłki Nożnej im. por. SG Zdzisława Główki

22 stycznia 2011 roku w Hrubieszowie odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej poświęcony pamięci tragicznie zmarłego funkcjonariusza Straży Granicznej śp. por. SG Zdzisława Główki.

Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziałowy NSZZ FSG w Chełmie wraz z Zarządami Terenowymi NSZZ FSG w Hrubieszowie i Horodle.

W turnieju uczestniczyło 15 drużyn, których gracze reprezentowali: Komendę Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie, Strzeżony Ośrodek dla Cudzoziemców w Białej Podlaskiej, Zakład Karny w Hrubieszowie, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, Jednostkę Wojskową 4055, Prywaciarz Hrubieszów oraz placówki Straży Granicznej z: Horodła, Skryhiczyna, Łaszczowa, Dorohuska, Kryłowa, Terespola, Dołhobyczowa, Hrebennego oraz Hrubieszowa.

Po uroczystym rozpoczęciu zawodów, przywitaniu przybyłych, część gości udała się na cmentarz w Hostynnem i Hrubieszowie, by złożyć wieńce na grobach tragicznie zmarłych kolegów, funkcjonariuszy – Zdzisława Główki i Andrzeja Frączka.

Zawody odbywały się równolegle na dwóch halach sportowych: w Szkole Podstawowej Nr 2 i HOSiR w Hrubieszowie. Mecze rozgrywane były w ramach czterech grup. Mecze eliminacyjne rozgrywane były w wymiarze 12 minut, mecze ćwierćfinałowe i półfinałowe – 15 minut, natomiast mecz finałowy trwał 2 x 10 minut. Wszystkie drużyny wykazały się doskonałą sprawnością fizyczną, z ogromnym zaangażowaniem walczyły o zajęcie pierwszego miejsca.

Klasyfikacja zespołowa po wyrównanej i zaciętej walce przedstawia się następująco:
1 miejsce – PSG w Hrubieszowie
2 miejsce – Prywaciarz Hrubieszów
3 miejsce – PSG Hrebenne

Puchar dla najlepszego bramkarza otrzymał Krzysztof Pasieka z PSG w Hrubieszowie, puchar dla króla strzelców Łukasz Jaworski z PSG w Hrubieszowie, natomiast puchar dla najlepszego zawodnika przypadł Marcinowi Gołka. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w turnieju.