22 lutego 2024

10 tys. na remont kościoła w Horodle – ZDJĘCIA

Uchwałą Rady Powiatu w Hrubieszowie, udzielona została dotacja w kwocie 10 tys. zł na prace remontowo-konserwatorskie przy późnobarokowym kościele pw. Św. Jacka i Matki Bożej Różańcowej w Horodle.

Reklamy

Na sesji w dniu 30 czerwca, Rada Powiatu w Hrubieszowie podjęła uchwałę w sprawie udzielenia dotacji w kwocie 10 000 zł, która wydatkowana zostanie na prace remontowo – konserwatorskie przy późnobarokowym kościele pw. Św. Jacka i Matki Bożej Różańcowej w Horodle.

12 lipca 2021 roku starosta hrubieszowski Aneta Karpiuk podpisała w tej sprawie umowę z ks. Danielem Pachlą – proboszczem parafii w Horodle.

Reklamy

Prace remontowo – konserwatorskie przy kościele w Horodle, wpisanym do rejestru zabytków, polegać będą na wymianie i renowacji stolarki okiennej.

Wzniesiony w XVIII wieku Kościół parafialny w Horodle jest niezwykle cennym przykładem architektury barokowej o ciekawie rozwiązanej wklęsłej fasadzie głównej i interesującym detalu sztukatorskim we wnętrzu.

Zaplanowane w ramach remontu prace, pozwolą zapobiec dalszej degradacji obiektu powodującej utratę jego niezwykłej wartości kulturowej.

­

(info i fot. Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie)


Zobacz też:

Gmina Horodło: Prace przy stawach w Kopyłowie – ZDJĘCIA

Gmina Horodło: Prace przy stawach w Kopyłowie – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie