29 lutego 2024

Aresztowany mieszkaniec gminy Werbkowice. Policjanci zabezpieczyli ponad 2,5 kg marihuany

Tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy zastosował sąd wobec 32-letniego mieszkańca gminy Werbkowice oraz 22-letniego mieszkańca gminy Niemce. Policjanci w stodole w gminie Werbkowice ujawnili ponad 2,5 kg ziela konopi.

Reklamy

 

Łęczyńscy kryminalni, realizując własne informacje ustalili, że w jednym z wynajmowanych mieszkań na terenie Łęcznej znajdują się znaczne ilości środki odurzających.

W piątek policjanci pojechali pod ustalony adres. Tam, podczas przeszukania w wynajmowanym pokoju 22-latka z gminy Niemce kryminalni ujawnili ponad 36 gramów marihuany. Z kolei w pokoju użytkowanym przez jego 32-letniego kompana z gminy Werbkowice, funkcjonariusze zabezpieczyli 80 gramów marihuany oraz 0,15 grama amfetaminy.

Reklamy

Właściciele narkotyków zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy. Ponadto policjanci ustalili, że na terenie miejsca zamieszkania 32-latka, w stodole w gminie Werbkowice mogą znajdować się kolejne narkotyki.

O przeszukanie tego miejsca poprosili funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie. Informacje te szybko się potwierdziły. W stodole policjanci ujawnili 6 krzaków konopi o łącznej wadze 2550 grama. 

W sobotę mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Dodatkowo 22-latkowi przedstawiono zarzut udzielania środka odurzającego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

W poniedziałek wobec obu mężczyzn sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

źródło i fot. KPP w Łęcznej