Ciekawostki Jacka Fuchsa – Halo nad Mirczem

Pan Jacek Fuchs pracuje w Gminnym Ośrodku Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach. Z racji zajmowanego stanowiska organizuje i uczestniczy w wielu wydarzeniach, opisuje je, fotografuje i publikuje. Dodatkowo zauważa wiele sytuacji czy zjawisk, które zaganiany człowiek nie dostrzega, pomija je lub nie wie, że w tej chwili coś ciekawego dzieje się. Poniżej Jego krótka relacja i zdjęcia ze zjawiska, jakie wydarzyło się ostatnio w okolicach Mircza i 5 lat temu nad Hrubieszowem.

Reklamy

 


Jacek Fuchs – Ciekawostka – HALO NAD MIRCZEM

Ciekawostkę prezentują fotografie nocne (niezbyt dobre jakościowo, ale nie o jakość tutaj chodzi) ukazujące zjawisko optyczne HALO, jakie zaobserwowałem nad Mirczem w minioną niedzielę (późnym wieczorem) – (mak 1 luty 2015 r.)

Prezentuję także zdjęcia dzienne przedstawiające to samo zjawisko (tym razem pierścień powstał wokół słońca) – sfotografowałem je 5 lat temu nad Hrubieszowem.

Zjawisko takie powstaje wokół słońca lub księżyca, w wyniku załamania promieni odbitych na kryształkach lodu w chmurach lub mgłach otaczających te obiekty.

 

Więcej o zjawisku tutaj

Halo – Wikipedia, wolna encyklopedia

 


Współpraca – Marek A. Kitliński (mak)