6 grudnia 2023

Czerniczyn: Pijany sprawca wypadku nie udzielił pomocy poszkodowanym i odjechał

Hrubieszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło wczoraj w miejscowości Czerniczyn. Jak wynika ze wstępnych ustaleń sprawcą wypadku okazał się 70-letni kierujący pojazdem marki Skodą Fabia, który mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie doprowadził do zderzenia się z samochodem osobowym marki BMW, a następnie nie udzielając pomocy uczestnikom wypadku i odjechał z miejsca.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach wieczornych w miejscowości Czerniczyn.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń 70-letni mieszkaniec gminy Hrubieszów, kierujący samochodem osobowym marki Skoda Fabia na skrzyżowaniu drogi gminnej z drogą wojewódzką DW-844 nie zastosował się do znaku STOP i wjechał na skrzyżowanie, nie udzielając pierwszeństwa przejazdu 24-letniemu mieszkańcowi gminy Trzeszczany, kierującemu samochodem osobowym marki BMW, który podróżował z 22-letnią żoną i 2-letnim synem.

Reklamy

W wyniku tego, doszło do zderzenia się pojazdów, w następstwie czego kierujący BMW zjechał pojazdem do przydrożnego rowu i dachował.

Sprawca tego zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanym odjechał pojazdem z miejsca wypadku. Kierujący BMW, jego żona i syn zostali przewiezieni do szpitala celem hospitalizacji.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego niezwłocznie ustalili 70-letniego sprawcę zdarzenia, który spał w mieszkaniu i dokonali jego zatrzymania. Przeprowadzone badanie wykazało, że w organizmie ma blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

Za spowodowanie wypadku drogowego będąc w stanie nietrzeźwości i nie udzielenie pomocy uczestnikom zdarzenia drogowego kodeks karny przewiduje karę do 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (J.K.)